Artykuł napisany przez 3:53 pm Stres, Zdrowie psychiczne

Wskazówki pomagające radzić sobie ze stresem w miejscu pracy

Świat prawniczy to stresujące miejsce. Papierkowa robota, terminy, szczegóły, poufne informacje, niespokojni klienci – to i wiele więcej wystarczy, by zestresować każdego, nawet doświadczonych prawników, paralegalistów i personel pomocniczy. Napięte terminy i mnóstwo papierkowej roboty są jednak nieuniknione w świecie prawniczym. Wielu prawników robi wszystko, co w ich mocy, nie mając żadnego planu radzenia sobie ze stresem.

Ignorowany stres w miejscu pracy ma bardzo realne skutki uboczne dla zdrowia – żadne z nich nie są pozytywne. Stres często skutkuje złymi wyborami żywieniowymi, takimi jak nawyk jedzenia fast foodów, zbyt duża ilość kofeiny, cukru itp. Stres może skutkować bólem fizycznym i gorszym samopoczuciem. Rzeczywiste, fizyczne skutki stresu obejmują:

 • Ból głowy
 • Napięcie i bóle mięśni
 • skrajne zmęczenie
 • Słaby sen lub bezsenność
 • Drażliwość

Te dolegliwości mogą skłaniać ludzi do dalszych niezdrowych wyborów, takich jak palenie tytoniu lub przesiadywanie przed telewizorem, dolewając oliwy do ognia. Ostatecznie niekontrolowany stres może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, np. wysokiego ciśnienia krwi, otyłości, a nawet chorób serca, które są główną przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych. Stres nie musi jednak prowadzić do tak tragicznych skutków. Stres jest faktem, który należy traktować poważnie i odpowiednio sobie z nim radzić.

Istnieje wiele zdrowych taktyk, które można wykorzystać do radzenia sobie ze stresem. Oto krótka lista sugestii.

 • Rób sobie przerwy. Mogą być one bardzo krótkie, jeśli wymagają tego terminy!
  • Zrób okrążenie wokół biura/domu/okolicy. Zapewnia to zarówno szybką przerwę psychiczną, jak i ruch dla małego zastrzyku endorfin.
  • Rozciągaj się! Kilka minut rozciągania może znacznie poprawić nastrój.
  • Wyjrzyj przez okno i weź kilka głębokich oddechów, rozciągnij szyję lub po prostu napij się wody.
  • Wyjdź na zewnątrz na kilka minut z filiżanką kawy. Ciesz się świeżym powietrzem i ciszą.

Różne badania sugerują różne interwały, więc dowiedz się, co działa dla Ciebie i Twojego obciążenia pracą i zacznij robić małe przerwy na odświeżenie. Nie marnuj przerwy na scrollowanie na telefonie. Daj odpocząć oczom i unikaj nieprzyjemnych powiadomień o wiadomościach itp.

 • Więcej ruchu. Praca i technologia sprawiły, że staliśmy się niestety bardzo siedzącym społeczeństwem. Zbyt długie siedzenie nie jest dobre dla zdrowia, więc wstań! Istnieje wiele różnych rodzajów ćwiczeń, więc na pewno znajdzie się przynajmniej jeden, który ci się spodoba. Niektóre aktywności są szczególnie dobre, aby się spocić i rozładować codzienny stres. Należą do nich:
  • Taniec! Kto nie lubi tańczyć? Może nie przed innymi ludźmi, ale większość z nas uwielbia tańczyć. Włącz ulubioną muzykę i zaprezentuj swoje najlepsze ruchy.
  • Chodzenie to fantastyczny trening cardio o niskim wpływie na organizm. Jest to również świetny czas, aby uporządkować swoje myśli, rozwiązać problem lub po prostu odłączyć się i cieszyć się naturą.
  • Kickboxing to świetny sposób na „zaatakowanie” stresu. Dosłownie uderzać i kopać. Kickboxing wymaga również koordynacji i skupienia, więc odwracasz uwagę od codziennych zmartwień i masz prawdziwą przerwę psychiczną, jednocześnie angażując się w zdrową aktywność.
  • Sporty zespołowe! Umów się z przyjacielem na mecz tenisa, umów się z kumplami na koszykówkę, cokolwiek lubicie. Możesz być aktywny i cieszyć się towarzystwem przyjaciół, co jest niezawodnym sposobem na stopienie niepokoju i kalorii w tym samym czasie.
  • Joga wymaga dużego skupienia i zachęca do głębokiego oddychania, co jest dobrym sposobem na złagodzenie stresu.Dzięki temu, że skupiasz się na swojej postawie, a nie na problemach, głębokie oddychanie ma bardzo uspokajający efekt. Joga rozciąga również mięśnie, uwalniając napięcie, które może utrzymywać się w szyi, ramionach, dolnej części pleców i biodrach – obszarach, w które stres uwielbia się wkradać i dręczyć.
 • Porozmawiaj z kimś. Stres może być przytłaczający i każdy człowiek może się z nim utożsamić. Porozmawiaj z zaufanym przyjacielem. Uwolnij część stłumionej frustracji. Może on mieć radę lub po prostu dobre ucho i współczujące słowo. Być może będą w stanie stwierdzić, czy potrzebujesz porozmawiać z kimś innym, na przykład ze specjalistą, który pomoże Ci lepiej sobie z tym poradzić. Ponownie, stres nie powinien być traktowany lekko i w porządku jest potrzebować dodatkowej pomocy!
 • Sen. Stres to wyczerpujące zjawisko. Nie pozwól, by Cię wyczerpał i osłabił Twój układ odpornościowy. Odpocznij trochę.
 • Rób coś, co kochasz. Hobby jest korzystne. Są one okazją do spędzenia trochę „czasu dla siebie” i natychmiastowego poprawy nastroju. Nigdy nie jest za późno na odkrycie nowego hobby, które pokochasz. Nauka nowej aktywności łagodzi stres, zapewniając kolejną zdrową rozrywkę i poczucie spełnienia, gdy na przykład opanujesz instrument muzyczny lub zobaczysz pierwsze zbiory w swoim ogrodzie warzywnym!

Stres jest frustrującym elementem pracy. Ma on swoje zalety, ponieważ daje ci zastrzyk adrenaliny, który może zachęcić cię do dotrzymania terminów lub włożenia dodatkowego wysiłku i przedstawienia wspaniałej prezentacji. Jednak stres może bardzo szybko doprowadzić do poważnych konsekwencji, jeśli nie jest odpowiednio zarządzany. Ostatnie dwa lata były szczególnie stresujące dla wielu osób, przypominając nam wszystkim o potrzebie poważnego traktowania wszystkich aspektów zdrowia. Poświęć trochę czasu na poradzenie sobie ze stresem i poczuj, jak ciężar spada z twoich ramion. Nie masz nic do stracenia, a wszystko do zyskania!

Oryginalny post

NAPISANE PRZEZ: Suzanne Quinson

(Visited 26 times, 1 visits today)
Close