Artykuł napisany przez 12:11 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Altra Timp 5

Altra Timp 5 Wprowadzenie

Altra Timp 5.0 to wszechstronne buty trailowe, które sprawdzą się w każdych warunkach.

Timp 5.0 to wysoce amortyzowany but trailowy (29 mm), który jest zaskakująco lekki, biorąc pod uwagę ilość amortyzacji w tym bucie.

Ta nowa wersja modelu Timp wypada bardzo korzystnie w porównaniu z poprzednimi wersjami buta, z możliwym wyjątkiem szerokości palców.

Timp 5.0 nie są wąskimi butami w porównaniu do wielu innych marek, ale z pewnością są znacznie ciaśniejsze w palcach niż te, z których tradycyjnie słynie Altra.

Altra Timp 5 Wrażenia

Altra Timp 5.0 były dla mnie dobrym wyborem od pierwszego założenia i wyjścia na szlak. Niezależnie od tego, czy biegam po dość płaskich i nadających się do biegania szlakach, czy na bardziej górzystym terenie, który jest nieco bardziej techniczny, nigdy nie miałem problemu z przyczepnością lub poślizgiem podczas biegania w tych butach.

Byłem również pod wrażeniem poziomu amortyzacji zapewnianego przez Timp 5s i tego, jak chronione były moje stopy w tych butach. Na odcinkach szlaku, gdzie kamienie i korzenie są nieuniknione, nie miałem żadnych problemów z podeszwami stóp z powodu gruzu na szlaku.

Jedynym problemem, jaki mam z tym butem, i jest to prawie ten sam problem, który miałem z kilkoma ostatnimi iteracjami Timpsów, jest to, że jest nieco węższy w przedniej części stopy / palcach, niż oczekiwałbym od Altry. Chociaż podoba mi się wygląd tych butów, bardziej przestronne pole palców OG Timp jest jednym z „ulepszeń”, które mam nadzieję, że Altra cofnie, gdy wprowadzą nowe wersje Timpów. Nigdy nie miałem żadnych problemów z pęcherzami na palcach podczas noszenia Timp 5.0, ale czułem, że ocierają się prawie podczas każdego biegu z powodu braku miejsca w palcach.

Chociaż zdecydowanie nie nazwałbym Timp 5.0 ogólnie wąskimi, w porównaniu do oryginalnych Timp i innych modeli Altra, te buty są zdecydowanie ciaśniejsze w okolicy palców niż bym wolał.

Altra Timp 5 Protection

Altra Timps 5.0 zapewni Twoim stopom bezpieczeństwo i radość bez względu na to, co rzuci Ci szlak.

Podeszwa zewnętrzna MaxTrac Timp 5.0 to trwała warstwa twardej gumy, która z łatwością poradzi sobie z wszelkimi sękatymi korzeniami drzew lub ostrymi skałami obecnymi na szlaku. Podeszwa środkowa wykonana jest z materiału amortyzującego EGO max firmy Altra, który zapewnia zarówno komfort, jak i ochronę podeszwy stopy bez dodatkowego obciążenia.

Dodatkowo Timp 5.0 posiada wzmocnioną osłonę palców, która niejednokrotnie uratowała moje palce i paznokcie!

Wytrzymałość Altra Timp 5

Nie miałem żadnych problemów z trwałością butów Altra Timp 5.0. Nosiłem Timp 5.0 w różnych warunkach, w tym podczas biegania po utwardzonych drogach łączących dwa odcinki szlaku, a buty jak dotąd nie wykazują żadnych oznak zużycia.

Altra Timp 5 Responsywność i szybkość

Altra Timp 5.0 to zdecydowanie buty trailowe, których można używać podczas wyścigów. Szybkie ściganie się na stosunkowo łatwym do biegania szlaku nie jest tym, co Timp 5s robi najlepiej, ale możesz to zrobić.Bez obaw możesz założyć je na bieg trailowy na dowolnym dystansie, nie martwiąc się o to, że te buty negatywnie wpłyną na Twoje wyniki.

Kombinacja podeszwy zewnętrznej i środkowej Timp 5 zapewnia płynną jazdę na każdej powierzchni, a przyczepność, którą zapewnia, da ci pewność, której potrzebujesz, aby naprawdę wbić ją, gdy warunki są nieco śliskie / niestabilne. A dzięki wadze wynoszącej zaledwie 9,8 uncji nie będziesz musiał martwić się o spalanie dodatkowej energii przy każdym kroku.

Altra Timp 5 Komfort i dopasowanie

Altra Timp 5.0 jest dopasowany, ale wygodny od pięty do śródstopia. Jak już wspomniałem w tej recenzji, pole palców / przednia część stopy Timp 5.0 jest zauważalnie wąska w oparciu o standard pola palców w kształcie stopy, który Altra od dawna utrzymuje.

Cholewka Timp 5.0 wykonana jest z amortyzującej siateczki, która pozwala butom dość dobrze oddychać i zapewnia ciasne, ale wygodne dopasowanie, które otacza całą stopę.

Altra Timp 5 Wnioski

Altra Timp 5.0 to moim zdaniem dobry, choć nie świetny but.

Dla mnie dwoma najważniejszymi czynnikami w przypadku butów trailowych są przyczepność i ochrona moich stóp podczas pokonywania skał, korzeni i innych zanieczyszczeń na szlaku. W obu tych obszarach Timp 5.0 są tak dobre, jak żadne inne buty trailowe, jakie kiedykolwiek nosiłem.

Podczas gdy wąski (jak na Altra) obszar palców może nie być problemem dla wszystkich, jest to wystarczająco duży problem, aby uniemożliwić mi pokochanie tego buta. Moje palce czują się po prostu ciasno, gdy biegam w Timpsach i zdecydowanie czuję otarcia na zewnętrznej stronie moich małych i dużych palców, gdy noszę te buty.

Chociaż nie miałem żadnych pęcherzy od ich noszenia, nie biegałem też w tych butach na naprawdę długie dystanse. Mam bardzo małą pewność, że moje palce nadal nie będą problemem w Timp 5s na dystansie maratonu lub dłuższym.

W związku z tym lubię te buty, ale nie mogę ich pokochać.

(Visited 9 times, 1 visits today)
Close