Artykuł napisany przez 12:01 pm Odżywianie, Witaminy i Suplementy

Czy można przyjmować Ashwagandhę w ciąży? | OSTRZEŻENIE!

Niedawno opublikowaliśmy artykuł na temat bezpieczeństwa popularnych składników Nootropics, szczególnie dla kobiet w ciąży. Jedna z czytelniczek natychmiast napisała do nas e-mail z pytaniem o bardzo lubiany składnik Ashwagandha Root. To popularne zioło było używane w spalaczach tłuszczu, T-Boosterach i nootropach, ale kiedy jesteś w ciąży, nigdy nie możesz być zbyt bezpieczny.

Tak więc, mimo że wiemy już, że Ashwagandha jest wysoce skuteczna, poświęcimy ten artykuł, aby dowiedzieć się, co literatura naukowa mówi o jej bezpieczeństwie dla kobiet w ciąży.

Oto przykład niedawnego badania, w którym kobiety w ciąży zostały specjalnie wyłączone z badania Ashwagandhy.

Dość powszechne jest testowanie składników i leków na ciężarnych ssakach, zwykle myszach lub szczurach. Znalazłem badanie sprzed kilku lat, w którym podawano niewiarygodnie wysokie dawki Ashwagandhy ciężarnym zwierzętom i nie zgłoszono ani nie zaobserwowano żadnych obaw dotyczących bezpieczeństwa lub toksyczności.

Co tak naprawdę się dzieje?

Podczas gdy wielu naszych czytelników może krzyczeć („Jeśli nie możemy zobaczyć danych, skąd wiemy, że Ashwagandha jest niebezpieczna?”), powinniśmy zauważyć, że w przypadku kobiet w ciąży każdy będzie błądził po bezpiecznej stronie.

Co to oznacza dla ciebie?

Dla większości kobiet w ciąży nic nie jest ważniejsze niż zdrowie i bezpieczeństwo ich nienarodzonego dziecka. A dla każdego, kto bada ciążę, te obawy również mają najwyższy priorytet. Dlatego też, dopóki nie dowiemy się więcej o odpowiedzi immunologicznej kobiet noszących dziecko i dopóki nie dowiemy się więcej o tym, jak Ashwagandha wpływa na ten sam układ odpornościowy, prawdopodobnie nie będzie żadnych badań nad Ashwagandhą i kobietami w ciąży.

Jest to szczególnie prawdziwe, biorąc pod uwagę, że biblioteki medyczne głównego nurtu mocno zakorzeniły się w opinii, że Ashwagandha może prowadzić do utraty płodu.

Dla Ciebie, konsumenta, decyzja należy oczywiście do Ciebie. W Urodowa Fit Maniaczka podajemy tylko najlepsze dostępne dane. Poza tym zachęcamy tylko ludzi do dokonywania najbezpieczniejszych wyborów dla siebie, swojego zdrowia i oczywiście dla bezpieczeństwa swoich dzieci.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Close