Artykuł napisany przez 7:54 am Odżywianie, Podstawy żywienia

Utrzymanie wagi

Jeśli udało Ci się osiągnąć swoją docelową wagę, brawo! Ale nie cofaj całej dobrej roboty, wracając do starych nawyków.

Kluczem do osiągnięcia idealnej wagi i utrzymania jej jest wprowadzenie długoterminowych zmian w diecie i stylu życia, których możesz się trzymać.

Wskazówki pomagające utrzymać wagę

Trzymaj się niższej kaloryczności jedzenia – aby schudnąć, mogłeś przyzwyczaić się do jedzenia mniejszej ilości jedzenia. Jeśli zaczniesz zwiększać ilość kalorii, waga może powrócić.

Planuj z wyprzedzeniem – utrzymuj swoje zdrowsze nawyki żywieniowe niezależnie od zmian w rutynie, takich jak jedzenie poza domem, weekendy czy święta. Planując z wyprzedzeniem, masz mniejsze szanse na poślizgnięcie się.

Pozostań aktywny – jeśli ćwiczenia pomogły Ci schudnąć, trzymaj się ich i uczyń je częścią nowego siebie. Jeśli dopiero zaczynasz, spróbuj więcej chodzić i stopniowo zwiększaj swoją aktywność.

Obserwuj swoją wagę – waż się regularnie, np. raz w tygodniu, aby móc śledzić wszelkie zmiany swojej wagi.

Uzyskaj wsparcie – połącz się z innymi osobami na drodze do utraty wagi na popularnym forum Weight Loss Support w społeczności internetowej HealthUnlocked.

Bądź ciekawy – różnorodność jest przyprawą życia, więc jeśli czujesz, że wracasz do swoich starych sposobów, zmieszaj trochę rzeczy. Kup nową zdrową książkę kucharską lub zapisz się na wyzwanie fitness, takie jak bieg na 5 km.

Wyznaczsobie cele – mogą one pomóc zmotywować Cię do utrzymania zdrowej diety i reżimu ćwiczeń. Na przykład, czy zbliża się jakaś specjalna okazja, na którą chcesz się czuć jak najlepiej?

Co powinienem teraz jeść?

Przeciętny mężczyzna potrzebuje około 2500 kalorii, a przeciętna kobieta 2000 kalorii dziennie, aby utrzymać swoją wagę.

Skorzystaj z kalkulatora zdrowej wagi BMI. Otrzymasz indywidualną dzienną dawkę kalorii, jeśli musisz schudnąć.

Trzymaj się swoich zmian

Jeśli chcesz utrzymać swoją nową, zdrowszą wagę, musisz trzymać się zmian, które już wprowadziłeś.

Jeśli wrócisz do starych nawyków, istnieje prawdopodobieństwo, że Twoja waga znów zacznie piąć się w górę. Postaraj się, aby zmiany stały się częścią Twojego stylu życia.

Chcesz więcej schudnąć?

Rozpocznij 12-tygodniowy plan odchudzania NHS. Ten przewodnik po diecie i ćwiczeniach ma pomóc w utracie od 1 do 2 funtów (0,5 kg do 1 kg) tygodniowo.

Strona ostatnio przeglądana: 18 marca 2021 r.
Termin następnego przeglądu: 18 marca 2024 r.

(Visited 29 times, 1 visits today)
Close