Artykuł napisany przez 9:23 am Bieganie, Ćwiczenia

Salomon Ultra Glide 2 Review

Salomon Ultra Glide 2 Wprowadzenie

1

11

Salomon Ultra Glide 2 to but, który został stworzony, aby móc dostosować się do wszystkiego, co zostanie rzucone w jego stronę. To amortyzowany codzienny trener, który sprawi, że będziesz szczęśliwy, że go wybrałeś. Możesz je nosić na szlakach, i ścieżkach, a nawet dobrze radzi sobie na drodze. Nosi wiele kapeluszy.

Zapłacisz typową cenę buta szlakowego w wysokości 150 USD, ale to normalne i warte tego. Te buty oferują tak wiele i są dość trwałe.

Nie wziąłem go łatwo na nich w ciągu ostatnich kilku tygodni, a poza wyglądem brudnym nie było jeszcze zauważalnego zużycia na nich.

Są to buty o maksymalnej amortyzacji, ale sprawiają wrażenie lekkich. Ważą 9,1 uncji dla mężczyzn i 8,4 uncji dla kobiet. Wysokość stosu pięty wynosi 32 mm, a stosu przedniej stopy 26 mm.

Jest to druga wersja tego modelu Salomona i małe aktualizacje poprawiają but.

Kluczowe cechy to ich system sznurowania Quicklace, który jest osobistym faworytem. Mają podeszwę zewnętrzną Contagrip, podeszwę środkową EnergyFoam z Reverse Camber. To daje butowi zakrzywioną geometrię podeszwy środkowej, która sprawia, że czujesz się jakbyś ślizgał się po ziemi podczas biegu.

Cholewka oferuje bezpieczne dopasowanie na całej długości i można za to podziękować Salmons Endofit i Sensifit.

Podobnym butem w linii Salomonów jest Glide Max TR. Oferuje on wiele z tych samych cech, ale jest nieco bardziej amortyzowany i polecany na dłuższe dystanse ultra.

Salomon Ultra Glide 2 Wrażenia

Kiedy pierwszy raz wyciągnąłem je z pudełka byłem zaskoczony tym jak lekkie się w nich czułem. W moim mniemaniu, buty trailowe powinny być cięższe. Nie było tak, gdy założyłem je i zasznurowałem na pierwszy bieg.

Początkowo zauważyłem, jak niesamowicie pluszowe były moje stopy. Poważnie czuję się, jakby moje stopy były przygniecione poduszkami.

Od razu po wyjęciu z pudełka wyglądają dość podobnie do poprzedniej wersji. Cholewka jest inna, bardziej twarda w dotyku. Po jednym lub dwóch biegach w nich szybko się rozkręcają i jestem zauroczony. Naprawdę nie mogę powiedzieć o nich nic negatywnego. Są to zdecydowanie najbardziej miękkie buty Salmon, w jakich biegałem.

Mój pierwszy bieg odbył się na szutrowej drodze. To były luźne kamienie, zwarte w częściach i utwardzone. To był umiarkowany bieg, który miał 5 mil. Uderzenie o podłoże w samym śródstopiu pozwoliło mi łatwo napędzić się do przodu i pomogło moim nogom nie czuć zmęczenia.

Trakcja-wise, podeszwa zewnętrzna jest wykonana z terenu Contagrip. Trzymają się każdej powierzchni i nie mają problemów z poślizgiem. W mokrych warunkach zdarzały mi się poślizgi. Mają przyjemne czucie podłoża, które sprawia, że są bardzo stabilne.

W przeszłości miałem problemy z kostką, więc jeśli jakaś powierzchnia nie jest płaska, mam tendencję do wahania się. UG2s dały mi wspaniałe poczucie stabilności bez względu na sytuację.

Sugerowałbym używanie UG2s na umiarkowanych szlakach, które nie mają zbyt wielu głazów. Bardzo dobrze sprawdzają się w łatwych biegach, które nie wymagają od Ciebie maksymalnych prędkości.

Ochrona Salomon Ultra Glide 2

Ochrona tego buta jest umiarkowana. Jest zrobiony tak, aby być w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji, ale nie powiedziałbym, że są najlepszym wyborem dla bardzo skalistych szlaków.

Cholewka jest przyzwoicie oddychająca i chroniąca. Jej warstwy sprawiają, że stopa jest bezpieczna i osłonięta. Toe box jest nieco inny niż w poprzednim modelu i udaje się go chronić tam gdzie powinien.

Strona podeszwa zewnętrzna zapewnia stopom pełną ochronę przed odczuwaniem kamieni i korzeni na szlaku, ale pozwala nadal czuć się połączonym z podłożem. To uczucie może być przypisane do Salomona Profeel Film, który pomaga nadać Twoim krokom stabilność i gładkość poprzez działanie jako bufor pomiędzy terenem a Twoimi stopami.

Salomon Ultra Glide 2 Trwałość

Wystawiłem ten but na ciężką próbę. Poza tym, że wygląda na brudny, trzyma się bardzo dobrze. Nie ma żadnych widocznych śladów zużycia na cholewce, a wypustki na podeszwie zewnętrznej wyglądają jak nowe.

Ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo dobrze wykonany but.

Używałbym ich na dystansach od 15k do ultra i nie mam wątpliwości, że sprawiłyby mi jakiekolwiek kłopoty.

Salomon Ultra Glide 2 Responsywność i szybkość

Używałem tego buta na wielu biegach trailowych i responsywność jest świetna. Kiedy moje nogi zaczynają się męczyć, właśnie wtedy mogę zauważyć podeszwę środkową EnergyFoam.

Zapewnia ona długotrwałą amortyzację, a jednocześnie oferuje sprężysty powrót przy każdym kroku. Kolejną świetną cechą, którą Salomon zastosował w UG2 jest Reverse Camber. Tworzy ona krzywą w podeszwie środkowej, która sprawia, że czujesz się jakbyś unosił się nad ziemią. Na płaskich powierzchniach jest to zauważalne, ale na bardziej technicznym terenie ciężko mi to stwierdzić.

Używanie ich do szybszych biegów jest w porządku, o ile kurs jest suchy. Próbując osiągnąć pełną prędkość w mokrych lub błotnistych warunkach, stwierdziłem, że trochę im brakuje.

Podeszwa zewnętrzna z gumy Contagrip z wypustkami jest świetna na suchy teren, ale jeśli wiedziałbym, że kurs będzie mokry i błotnisty, prawdopodobnie wybrałbym inny but, taki jak Salomon Supercross Blast GTX.

Salomon Ultra Glide 2 Komfort i dopasowanie

Komfort i dopasowanie buta to luksusowe uczucie. Można to przypisać konstrukcji cholewki Salomona, która jest wykonana z ich EndoFit i SensiFit.

EndoFit to rękaw znajdujący się wewnątrz buta, który został wykonany tak, aby obejmował stopę we wszystkich właściwych miejscach, dzięki czemu but jest dokładnie dopasowany. SensiFit™ „obejmuje stopę od podeszwy środkowej do systemu sznurowania, zapewniając bezpieczne, przytulne i praktycznie indywidualne dopasowanie do całej stopy”. Jest to łatwo odczuwalne zaraz po założeniu butów.

Podczas gdy cholewka jest bardzo wygodna, amortyzowana i chroniąca, zauważyłem, że kiedy przebiegłem przez strumień lub zamoczyłem je, nie odprowadzały wody zbyt dobrze.

Jednym z najbardziej popularnych produktów Salomona, które dodają do swoich butów trailowych jest ich system sznurowania Quicklace™.

Czuję, że jest to fantastyczne rozwiązanie, które nie powoduje gorących punktów ani nacisku na górną część stopy. Chciałbym, żeby więcej firm miało taką opcję sznurowania i żeby buty dla dzieci również ją miały. Gdy już je mocno naciągniesz i zabezpieczysz, nie ma mowy o żadnym poluzowaniu czy rozpięciu.

Wszystkie te cechy, które Salomon dodaje do UG2 sprawiają, że jest to mój najwygodniejszy but trailowy.

Wnioski z Salomona Ultra Glide 2

Salomon Ultra Glide 2 nie zawiódł mnie. Został zbudowany jako maksymalnie amortyzowany but trailowy, który jest gotowy na wszystko, co zostanie rzucone na jego drodze.

Jego wyczuwalna wyściółka na całej powierzchni sprawia, że jest to świetna opcja dla codziennego trenera, ale może również wytrzymać kilometry biegu długodystansowego.

Jeśli jesteś na rynku nowych butów trailowych, zrób sobie przysługę i kup parę tych butów!

(Visited 21 times, 1 visits today)
Close