Artykuł napisany przez 12:22 pm Odżywianie, Witaminy i Suplementy

Czy testosteron wpływa na zdrowie serca?

Testosteron definiuje męskość. To tylko racjonalne, że większość ludzi szukających zwiększenia testosteronu prawdopodobnie robią to, aby rosnąć mięśni, zwiększyć siłę i być może zwiększyć ich libido. Więc zdrowie serca być może nie będzie na pierwszym miejscu. Ale jak naukowcy odkryli przez lata, testosteron ma wpływ na wiele innych aspektów twojego zdrowia.

Serce jest drugim najważniejszym organem w organizmie (po mózgu). Wyobrażałbym sobie, że chcesz wiedzieć, jak testosteron wpływa na zdrowie serca jest ważną rozmową dla każdego, kto rozważa zwiększenie ich wolnego poziomu testosteronu. Więc przejdźmy do tego.

Jaka jest rola testosteronu w regulacji zdrowia serca?

Jeśli nie jesteś pracownikiem służby zdrowia, pierwsze połączenie testosteronu można zrobić do zdrowia serca jest zakładany wkład hormonu do pompowania więcej krwi „tam” w gorączce chwili.

Zgadnij co. Podczas, że lurid punkt widzenia wydaje się wiarygodne, ale w rzeczywistości silniejsze erekcje mają więcej wspólnego z wytrzymałości układu krążenia i normalności cukru we krwi, a mniej do czynienia z testosteronu. Przeczytaj tutaj, jeśli brzmi to trochę mylące.

Wracając do nauki, testosteron stymuluje produkcję czerwonych krwinek w szpiku kostnym. Być może, aby najlepiej zrozumieć, jak testosteron wpływa na zdrowie serca, pomaga spojrzeć na skutki zbyt mało lub zbyt dużo testosteronu we krwi.

1. Niski testosteron a zdrowie serca

Eksperci od dawna podejrzewają, że testosteron jest powodem, dla którego mężczyźni zapadają na choroby serca około dekady wcześniej niż średnio kobiety. Mężczyźni mają 6-10 razy więcej testosteronu niż kobiety, więc założenie byłoby takie, że jest to spowodowane większą ilością.

Przeciwnie jednak, badania sugerują spadek testosteronu jako czynnik ryzyka. Z wiekiem stężenie wolnego testosteronu u mężczyzn stopniowo maleje. Spadek ten jest związany z pogorszeniem stanu zdrowia układu sercowo-naczyniowego wśród mężczyzn. Te warunki medyczne obejmują zapalenie serca i gromadzenie się cholesterolu w ścianach tętnic.

Inne problemy związane z niskim testosteronem

 • Marnowanie mięśni.
 • Wypadanie włosów.
 • Powiększenie tkanki piersi u mężczyzn.
 • Problemy poznawcze, takie jak zmniejszenie koncentracji i spadek efektywności pamięci roboczej.
 • Stres i depresja.
 • Zmniejszona gęstość kości prowadząca do zwiększonej kruchości.
 • Obniżone libido.
 • Niskie zdrowie spermy i liczba plemników.
 • Odkładanie się nadmiaru tłuszczu zwłaszcza w okolicy brzucha.

2. Wysoki testosteron a zdrowie serca

Badania wykazały, że suplementacja testosteronem wśród starszych mężczyzn może wywołać lub zaostrzyć choroby układu krążenia, takie jak zawał serca, udar mózgu i odkładanie się płytki nazębnej na ścianach tętnic. Wysoki testosteron może powodować obniżenie poziomu dobrego cholesterolu (HDL).

Kulturyści i pro sportowcy, którzy nadużywali suplementacji testosteronem, wykazują dramatycznie wyższe ryzyko zawału serca, udaru i wysokiego ciśnienia krwi. Badania wykazały również, że wzrost hormonów androgenicznych takich jak testosteron wśród kobiet wiąże się ze zwiększonym ryzykiem sercowo-naczyniowym. Nawet zwierzęta poddawane suplementacji testosteronem wykazywały powiększenie serca.

 • Trądzik.
 • Toksyczność wątroby.
 • Nadmierne owłosienie ciała.
 • Agresja, brykanie i inne zachowania wysokiego ryzyka.
 • Nagłe zmiany nastroju.
 • Wśród kobiet, wysoki poziom testosteronune mogą powodować nieregularne miesiączki, niepłodność, pogłębienie głosu wzrost włosów na twarzy i łysienie

Jak boostery testosteronu wpływają na zdrowie serca?

Aby uniknąć niektórych nieporozumień wokół nich, boostery testosteronu powinny być prawdopodobnie nazywane boosterami produkcji testosteronu. Tak, nie toczy się z ust jak łatwo, ale to jest tak blisko, jak można dostać się do nadania im nazwy, która opisuje dokładnie to, co robią.

Boostery testosteronu nie zawierają syntetycznego testosteronu. Nie zwiększają one bezpośrednio testosteronu w krwiobiegu w taki sam sposób, jak terapia zastępcza testosteronem (TRT) robi. Zamiast tego, polegają na naturalnych składnikach używanych do stymulowania własnej produkcji testosteronu w organizmie.

To pośrednie podejście oznacza, że są one mało prawdopodobne, aby wpłynąć na zdrowie serca. Jest to w przeciwieństwie do niebezpieczeństw, jeśli zaburzenia równowagi hormonalnej i ryzyko problemów sercowo-naczyniowych, że’s związane z wykorzystaniem TRT.

Wniosek

Wpływ testosteronu na zdrowie serca wciąż nie jest w pełni zrozumiały. Chcesz zobaczyć, jak rozbieżne mogą być opinie? FDA ostrzega przed ryzykiem sercowo-naczyniowym związanym z syntetycznym testosteronem, ale Europejska Agencja Leków stwierdziła, że nie ma wystarczających danych, które łączą testosteron z chorobami serca.

Co więc powinieneś zrobić? Zostawiłbym konkretne porady, jak najlepiej poprawić poziom testosteronu swojemu lekarzowi. Na poziomie ogólnym chociaż, radziłbym iść (lub rozpocząć) z bardziej konserwatywnego podejścia – w tym przypadku, boostery testosteronu. Nie majstrują one bezpośrednio przy twoim testosteronie i dlatego mają minimalny wpływ na zdrowie serca.

Sam jest pasjonatem zdrowia i fitnessu, który interesuje się suplementami, fitnessem i wellness od ponad 10 lat. Jest założycielem Great Great Wall – marki zdrowia i wellness oraz ukończył wiele certyfikatów fitness, w tym certyfikaty z zakresu treningu personalnego i żywienia. Sam pracuje jako trener osobisty od trzech lat i jest oddany pomaganiu swoim klientom w osiąganiu ich celów fitness i prowadzeniu zdrowszego stylu życia. Wierzy, że zdrowy styl życia jest kluczowy dla szczęśliwego i satysfakcjonującego życia i jest zaangażowany w dzielenie się swoją wiedzą i pasją z innymi.

(Visited 20 times, 1 visits today)
Close