Artykuł napisany przez 8:21 am Bieganie, Ćwiczenia

Nike Air Zoom Pegasus 40 Review

Nike Air Zoom Pegasus 40 Wprowadzenie

Gdyby to była jakakolwiek inna marka, 40. rocznica ich najbardziej popularnego średniego zakresu, neutralnego trenera codziennego byłaby wielkim świętem z masywnym popychaniem marketingowym i ładunkiem łodzi znaczących aktualizacji.

Nike Pegasus 39 był znaczącą aktualizacją w zeszłym roku, ale w tym roku, 40 otrzymał tylko górną aktualizację i jego reklama nie była niczym szczególnym.

Pamiętam, że 10 lat temu Pegasus 30 był również tylko niewielką, górną tylko aktualizacją. Jest to rozczarowujące, ponieważ Nike mogłoby zrobić o wiele więcej z tak dużymi kamieniami milowymi jak te. Pegasus to w końcu najstarsza seria butów biegowych.

Pegasus był kiedyś jednym z najpopularniejszych dzienników. W tamtych czasach Pegasus nie miał zbyt dużej konkurencji. Super pianki nie istniały, podobnie jak płyty węglowe czy jumbo midsole. Dzisiejszy Pegasus stracił swoją siłę przebicia i z biegiem lat został wyprzedzony przez inne, bardziej nowoczesne buty do codziennego użytku, takie jak Hoka Clifton, który ma bardzo grubą, amortyzowaną podeszwę środkową.

W kategorii biegowej Nike istnieją o wiele bardziej ekscytujące opcje, takie jak Vaporfly i Invincible Run, które wykorzystują najwyższej jakości, super sprężystą piankę podeszwy środkowej Nike, ZoomX.

Vaporfly ma być butem na dzień wyścigu, ale to nie powstrzymuje niedoświadczonych biegaczy od używania go jako codziennego trenera. Nudny, nijaki Pegasus nie może się z nim równać.

W dzisiejszych czasach Pegasus jest skierowany do nowych biegaczy, którzy chcą bezpiecznego wyboru i osób nie biegających, które szukają wygodnego buta na siłownię lub do chodzenia.

Jest to tak podręcznikowy codzienny trener, jak to tylko możliwe.

Kiedy recenzowałem zeszłoroczny Pegasus, stwierdziłem, że był to odpowiedni trener bez większych wad i jedna z najlepszych wersji Peg do tej pory; miał tylko naprawdę nudną, nijaką jazdę. Od tego czasu używałem go tylko do zwykłych spacerów.

Tegoroczny Pegasus 40 waży 9,4 oz (266 g), co jest tendencją w złym kierunku. Zeszłoroczna wersja ważyła 9,2 oz (261 g). Nadal ma spadek 10 mm i kosztuje 130 dolarów, czyli tyle samo, co Pegasus 39.

Nike Air Zoom Pegasus 40 Pierwsze wrażenia

Moim pierwszym biegiem był 10-kilometrowy łatwy bieg, który nie podobał mi się bardzo. Jazda czuła się płaska, twarda, a podeszwa zewnętrzna brzmiała naprawdę slappy i głośno o drogę.

Jazda była dokładnie taka jak w zeszłorocznej wersji, z tym że nowa cholewka była bardziej komfortowa, bardziej wyściełana, jak grubsza, bardziej miękka kołdra. Czułem też, że cholewka jest bardziej pojemna.

W porównaniu do innych codziennych trenerów, w których ostatnio biegałem, takich jak Cumulus 25, Cloudsurfer i Propel v4, jazda w Pegasusie 40 czuła się przestarzała (old fashioned).

Cholewka Nike Air Zoom Pegasus 40

Istnieją dwie główne różnice między cholewką Pegasusa 40 i Pegasusa 39. Pierwszą z nich jest to, że siatka w 40 jest bardziej miękka i rozciągliwa.

Skutkuje to przednią stopą i toe box, które są bardziej pojemne i bardziej dopasowane. Dopasowanie jest nadal zgodne z rozmiarem, ale teraz jest bardziej odpowiednie dla biegaczy o dużej objętości stóp.

Drugą różnicą jest to, że system Flywire w śródstopiu został zastąpiony panelami dla lepszego trzymania stopy. Nie mogę powiedzieć, że zauważyłem poprawę blokady śródstopia, ale panele przyczyniają się do zwiększenia wagi.

Jest wewnętrzny licznik pięty, który jest taki sam jak w Pegasus 39, ale blokada pięty nie jest tak dobra z powodu luźniejszego dopasowania cholewki w nowej wersji. SzczypceUe ma pełny klin, ale nadal istnieje boczny ślizg języka, ponieważ sznurówki nie przechodzą przez pętlę w środku języka.

Pegasus 40 ma teraz również mały, cienki pasek odblaskowy z tyłu pięty, który jest zawsze mile widzianym dodatkiem.

Nike Air Zoom Pegasus 40 Sole Unit

Jeśli kiedykolwiek biegałeś w Pegasusie, będziesz wiedział, że nie został zaprojektowany, aby być ekscytującym lub czymś przełomowym. Został zaprojektowany, aby być przewidywalnym i spójnym. But, który czuje się jak dawny Pegasus, to twardy koń roboczy, który wykonuje swoją pracę.

Pegasus 40 jest dokładnie taki sam jak Pegasus 39, ponieważ ma taką samą podeszwę środkową i zewnętrzną.

Jest to jeden z twardszych butów do codziennego użytku, więc możesz oczekiwać, że będzie twardszy niż Cumulus 25, Ride 16, Novablast 3 i Clifton 9.

Wolę trenerów, którzy są bardziej miękkie i amortyzowane, ale udało mi się zrobić 38 km długiego biegu w Pegasus 40. Nie było to przyjemne doświadczenie, ale nie czułem żadnego dyskomfortu ani braku amortyzacji, więc możesz przebiec maraton w Pegasusie, jeśli możesz znieść stosunkowo twardą jazdę.

Posiada on poduszkę powietrzną Zoom w przedniej części stopy i kolejną w pięcie. Poduszki powietrzne w podeszwie środkowej Pegasusa zapobiegają przekształceniu się buta w miękki, wciągający but, który posiadają inni trenerzy na co dzień. Powodem jest to, że poduszki powietrzne są twarde, więc otaczająca je pianka React musi mieć podobną gęstość, w przeciwnym razie poduszki powietrzne będą sprawiać wrażenie grudkowatych.

Zoom Air to technologia sygnowana przez Pegasusa, ale czuję, że to może być jedna z ostatnich wersji, które mają Zoom Air. Jeśli Nike dodał ZoomX do podeszwy środkowej zamiast poduszek powietrznych, jazda byłaby bardziej miękka, gładsza i bardziej żywa.

Pegasus Turbo Next Nature i Zoom Fly 5 są przykładami trenerów Nike, którzy już używają ZoomX w podeszwie środkowej bez poduszek powietrznych.

Pegasus 40 nie ma żadnych nowoczesnych technologii, takich jak zwracająca energię podeszwa środkowa lub geometria rockered, więc nie czuje się wydajny ani oszczędzający energię. Ma starą szkołę jazdy, która czuje się jak każda z poprzednich 10 wersji Pegasusa.

Używam Pegasusa 40 tylko do łatwych biegów, ponieważ trudno mi w nim podnieść tempo. Ma elastyczne przodostopie, a kombinacja React/Zoom Air nie jest zbyt responsywna. Podeszwa środkowa nie jest gruba w porównaniu z maksymalistycznymi butami do codziennego użytku, takimi jak Novablast, dzięki czemu jest stabilna, ale nie jest to new-age.

Podeszwa zewnętrzna to nadal główna siła Pegasusa. Jest tu mnóstwo grubego Duralonu na przedniej części stopy i twardszego BRS 1000 na pięcie, który nie zużyje się przedwcześnie. Poprzednie Pegasusy przejechały ponad 1000 km, a Pegasus 40 jest w stanie pokonać równie duży dystans.

Uchwyt waflowy zapewnia doskonałą trakcję na większości powierzchni, z wyjątkiem mokrego betonu i innych gładkich powierzchni ze względu na to, jak twarda jest guma, ale uderzenia stóp czują się bardzo głośne i slappy.

Nike Air Zoom Pegasus 40 Wnioski

Pegasus 40 nie jest zmiennikiem gry, na który mieliśmy nadzieję lub na który zasługiwała seria Pegasus. Jeśli Nike nadal nie będzie wprowadzać innowacji, Pegasus będzie nadal tracił na popularności.

Zeszłoroczny Pegasus 39 był interesującym butem, ponieważ miał zupełnie nową podeszwę środkową, podeszwę zewnętrzną i cholewkę, ale Pegasus 40 czuje się naprawdę przestarzały. Nie może się równać z innymi codziennymi trenerami pod względem amortyzacji, zwrotu energii lub wszechstronności.

Jest to nadal przyzwoity but do biegania w przyzwoitej cenie i jest to dobry wybór, jeśli jesteś przyzwyczajony do jazdy Pegasus lub chcesz mieć wygodny but na siłownię/lifestyle. Nie ma on po prostu specjalnej, czy wyjątkowej jazdy zdolnej do zaczepienia użytkownika. Nie mogłem się doczekać, kiedy skończę w nim moje 80 kilometrów testów, żeby móc biegać w innych butach.

Gdybym był odpowiedzialny za opracowanie kolejnej wersji Pegasusa, zwiększyłbym wysokość stosu, zmieniłbym piankę podeszwy środkowej na bardziej miękką i wyeliminowałbym twarde poduszki powietrzne, aby stworzyć bardziej płynną, lepszą jazdę.

Wersja 40 jest bardziej komfortowa niż wersja 39 z bardziej miękką, lepiej dopasowaną cholewką, ale jest nieco cięższa.

Pegasus 39 w obniżonej cenie jest znacznie lepszą ofertą, ponieważ te 2 buty są bardzo podobne.

Nie musisz uaktualniać, jeśli jesteś fanem Peg i masz już Pegasus 39.

(Visited 16 times, 1 visits today)
Close