Artykuł napisany przez 5:04 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Under Armour Infinite Elite

Under Armour Infinite Elite Wprowadzenie

Jako jedna z największych marek sportowych na świecie, Under Armour ma pieniądze na podpisanie kontraktów z najwybitniejszymi elitarnymi sportowcami biegów długodystansowych, takimi jak Sharon Lokedi, która wygrała maraton w Nowym Jorku w 2022 roku i zajęła trzecie miejsce w zeszłym roku. Under Armour powinien mieć badania i rozwój, aby mieć również jedne z najlepszych butów do biegania, jednak tak się nie stało.

W ciągu ostatnich kilku lat przetestowałem kilka butów Under Armour i wszystkie były dla mnie takie same: twarde, nieodpowiadające i blokowe. Velociti Elite za 250 dolarów był najgorszy z całej gamy.

Velociti Elite był jednym z najbardziej rozczarowujących super butów, które testowałem w zeszłym roku. Były twarde, drogie i niezbyt trwałe. Nie zapewniał również wysokiego poziomu wspomagania prędkości w porównaniu do innych super butów na rynku. Infinite Elite jest teraz drugim butem do biegania Under Armour, który nosi nazwę „Elite”.

Infinite Elite został zaprojektowany jako towarzysz treningowy nowej wersji flagowego super buta maratońskiego, Velociti Elite 2, który niedawno został wprowadzony na rynek w niektórych krajach. Under Armour twierdzi, że jest zbudowany z myślą o wytrzymałości i utrzymuje nogi w świeżości. Nie ma w nim płyty, ale ma najnowszą piankę podeszwy środkowej, Hovr +, która według nich jest najbardziej sprężysta.

Byłem podekscytowany testowaniem Infinite Elite z nadzieją, że nowa pianka podeszwy środkowej zmieni zasady gry UA.

Infinite Elite ma spadek 8 mm, kosztuje 160 USD i waży 11,5 uncji (326 g), co jest bardzo ciężkie w porównaniu do nowoczesnych towarzyszy treningowych innych marek.

Under Armour Infinite Elite Pierwsze wrażenia

Mój pierwszy bieg był powolnym, łatwym biegiem na kilka dni przed maratonem i nie byłem pod wrażeniem tego biegu. Moją pierwszą myślą było to, że był znacznie twardszy, niż się spodziewałem. Podeszwa środkowa jest naprawdę gruba, więc spodziewałem się bardziej miękkiego biegania.

Podeszwa nie miała zbyt dużego zwrotu energii i była podobna do pianek EVA używanych przez UA w ich starszych butach. Podobała mi się gruba podeszwa środkowa, która sprawiała wrażenie amortyzowanej i łagodny rocker w przedniej części stopy, który sprawiał, że przejścia były bardziej płynne.

Cholewka była gruba, ale nadal wygodna, a podeszwa środkowa była naprawdę stabilna. Butem, który mi przypominał, był Adidas Adistar sprzed 2 lat. Oba buty mają twardą podeszwę, sztywną podeszwę środkową, łagodny rocker i są bezpłytkowe.

Cholewka Under Armour Infinite Elite

Infinite Elite ma cholewkę, która jest zbudowana jak wygodna cholewka do codziennego treningu, a nie minimalna cholewka do treningu prędkości. Jest wykonana z dzianiny, która jest gruba, ciepła i nie rozciąga się. Bieganie w chłodnym, zimowym klimacie jest znacznie wygodniejsze niż latem ze względu na ciepło.

Wyściełany język jest częściowo klinowy, dzięki czemu nie przesuwa się, a wyściełanie kołnierza / pięty zapobiega ślizganiu się pięty. Ogólna blokada stopy jest bardzo dobra przy użyciu węzła biegacza.
Ma gruby, wewnętrzny zapiętek i klips na piętę, aby dodać strukturę / stabilność, ale znacznie zwiększa wagę.

Dopasowanie jest zgodne z rozmiarem, ale ma bardzo wąską konstrukcję, więc nie nadaje się dla biegaczy o szerokich stopach.

Under Armour Infinite EliJednostka pojedyncza

Infinite Elite ma wiele zalet: amortyzowaną jazdę, płynne przejścia i energooszczędny rocker, ale są 2 rzeczy, które uniemożliwiają jej bycie poważnym rywalem: twarda jazda i duża waga.

Pianka podeszwy środkowej wygląda jak pianka TPU z koralikami, podobna do Boost Adidasa lub Pwrrun + Saucony, ale nie daj się zwieść: pianka Hovr + w Infinite Elite jest znacznie twardsza i nie kompresuje się zbytnio.

Musi być o co najmniej 25 procent bardziej miękka i ściślejsza, aby jazda była bardziej wciągająca i zgodna z bardziej nowoczesnymi piankami. Hovr+ brakuje sprężystości i zwrotu energii nowoczesnych pianek; wydaje się płaska i nieco nudna.

Ciężka budowa z twardą jazdą nie jest dobrym połączeniem, więc jazda w Infinite Elite jest powolna. Używam go tylko do łatwych biegów, ale nie cieszę się na bieganie w nim – to nie jest ekscytująca jazda. Wolę pluszowe buty treningowe do łatwych biegów i potrzebuję lżejszego buta do szybkiej pracy.

Infinite Elite to maksymalistyczny but treningowy, więc ma mnóstwo amortyzacji pochodzącej z mega grubej podeszwy środkowej. Możesz go używać do treningu na długich dystansach powyżej 25 kilometrów, jeśli nie martwisz się o tempo. Łagodny rocker ułatwia również przechodzenie przez przejścia, dzięki czemu stopy nie muszą tak ciężko pracować.

W Infinite Elite nie ma płyty, ale nie jest ona potrzebna, ponieważ podeszwa środkowa jest wystarczająco sztywna bez niej. Grube przodostopie i gęsta pianka skutkują sztywnym przodostopiem, co pozwala na funkcjonowanie rockera. Infinite Elite jest nawet sztywniejszy niż towarzysze treningu, tacy jak Endorphin Speed 3 i Mach X, które mają w sobie płytki.

Stabilność jest doskonała ze względu na mocną jazdę i pewne wsparcie pod łukiem dla biegaczy z płaskostopiem. Łuk był bardzo wyraźny podczas pierwszych kilku biegów, ale stał się bardziej miękki i mniej zauważalny po 20 kilometrach docierania.

Trwałość podeszwy zewnętrznej Infinite Elite jest powyżej średniej. Guma podeszwy zewnętrznej jest gruba, a odsłonięta pianka Hovr+ jest również wytrzymała. Jak dotąd trzyma się dobrze i nie spodziewam się żadnych problemów z trwałością. Używałem Infinite Elite tuż po deszczu i przyczepność była przeciętna: była w porządku na większości powierzchni, ale śliska na kamiennych ścieżkach.

Under Armour Infinite Elite Wnioski

Infinite Elite to najlepszy but do biegania Under Armour, jaki wypróbowałem, ale nadal nie dorównuje konkurencji i nie jest świetnym towarzyszem treningowym dla Velociti Elite 2. Nie jest to zmiana gry, na którą liczyłem od Under Armour.

Podoba mi się jego rocker w przedniej części stopy i duża wysokość stosu, ale mogę go używać tylko do powolnych, łatwych biegów, więc ma bardzo niską wszechstronność. Jego głównymi wadami jest to, że jest zbyt ciężki i zbyt twardy. Ma to być treningowa wersja Velociti Elite 2, ale jest znacznie cięższa i nie ma karbonowej płyty, jak Elite. Uważam, że naprawdę trudno jest utrzymać szybkie tempo w Infinite Elite.

Under Armour musi odciążyć Infinite Elite, zmniejszając cholewkę, ponieważ jest zbyt wyściełana, a dzianina jest zbyt gruba. Pianka podeszwy środkowej również musi być bardziej miękka i sprężysta. Obecnie but jest bardzo nudny.

Jeśli chodzi o cenę, to powinna ona wynosić 130 dolarów, a nie 160 dolarów. Za 160 dolarów można dostać znacznie lepszego towarzysza treningu za tę samą cenę.

Puma Deviate Nitro 2 to znacznie lżejszy, bardziej wszechstronny i ma wbudowaną płytkę. ASICS Magic Speed 3 jest również znacznie lżejszą i szybszą opcją.

(Visited 12 times, 1 visits today)
Close