Artykuł napisany przez 9:41 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Under Armour Charged Assert 10

Under Armour Charged Assert 10 Wprowadzenie

Under Armour Charged Assert 10 to bardzo przystępne cenowo buty do biegania. Wykorzystuje amortyzację Charged Cushioning, która kiedyś była najlepszą amortyzacją UA, zanim zaczęli używać HOVR ™ i Flow w swoich butach z wyższej półki.

Niemniej jednak jest to nadal bardzo responsywna i trwała pianka, która jest wystarczająco miękka, aby poradzić sobie z uderzeniami podczas biegu.

Jest to but przeznaczony głównie dla neutralnych biegaczy szukających amortyzowanego buta w kategorii budżetowej. Sklasyfikowałbym go dla osób, które najczęściej biegają 5 km w ramach większego planu treningowego, który może obejmować siłownię, Crossfit, spacery itp.

W porównaniu do Charged Assert 9, nie wygląda na to, aby wiele się zmieniło pod względem cholewki, podeszwy środkowej lub technologii.

Wygląda na to, że do wyboru są zaktualizowane schematy kolorów. Oznacza to, że cholewka jest nadal wykonana z lekkiej siateczki, Charged Cushioning nadal obejmuje podeszwę środkową, a gumowa podeszwa zewnętrzna jest wystarczająco solidna, aby wytrzymać przez długi czas.

But waży 9,5 uncji, czyli jest nieco cięższy niż poprzedni model, ale nadal ma 10 mm przesunięcia.

Cena detaliczna tego buta wynosi 75,00 USD, ale zazwyczaj jest on dostępny w sprzedaży na stronie internetowej z różnymi kodami rabatowymi.

Ten but utrzymuje swoje miejsce jako but wielofunkcyjny.

Under Armour Charged Assert 10 Pierwsze wrażenia

Moje pierwsze wrażenie na temat tego buta po otwarciu pudełka było takie, że wyglądał na nieporęczny. Kiedy go podniosłem, wydawał się nieco ciężki, ale wyglądał na bardzo dobrze zbudowany. I

wyglądał i sprawiał wrażenie buta, który będzie służył przez bardzo długi czas. Otrzymałem niebieski kolor Academy i pomyślałem, że wygląda wystarczająco stylowo.

Kiedy je przymierzyłem, poczułem się komfortowo. Mają wkładkę EVA, która sprawia, że stopa czuje się całkiem komfortowo po wejściu do buta.

But był bardzo stabilny. Mój pierwszy bieg w tych butach był łatwym biegiem na dystansie 7 mil. Czułem lekkie otarcia na czubkach dużych palców, ale ogólnie but był w porządku.

Czułem się całkiem dobrze przez pierwsze kilka kilometrów, ale po około 5 milach poczułem brak wysokiej klasy amortyzacji.

Cholewka Under Armour Charged Assert 10

Cholewka to przyjemna siateczka z nakładkami z syntetycznej skóry. Cholewka jest dobrze zbudowana i wygląda na to, że może wytrzymać. Nie jest to najbardziej oddychający but, chociaż robi wystarczająco dużo. Jeśli jesteś w bardzo gorącej pogodzie, możesz rozważyć dwa razy zastanowienie się nad tym butem, ponieważ może on po prostu działać gorąco. Testowałem go tylko przy łagodnej lub chłodniejszej pogodzie i nie miałem żadnych problemów z oddychalnością.

Sznurówki i język w tym bucie są w porządku. Sznurówki pozostały zawiązane nawet na pojedynczych węzłach przez wszystkie moje biegi. Język jest miękki i nie przeszkadza zbytnio.

Było trochę otarć na czubku mojego dużego palca, ale zauważyłem to głównie po bieganiu w nich przez ponad 30 minut.

Ogólnie but pasuje do rozmiaru i ma szerokie opcje szerokości w podobnych schematach kolorów.

Podeszwa Under Armour Charged Assert 10

Charged Assert 10 ma opatentowaną przez Under Armour Charged Cushioning jako piankę podeszwy środkowej.

Sama pianka nie należy do najbardziej miękkich, ani nie przejmuje dużej ilości kilogramów.w dłuższych biegach, ale jest w sam raz na te 3-5 milowe biegi.

Mogę powiedzieć, że po kilku krótszych biegach w tym zakresie moje nogi czuły się dobrze. Założyłem je nawet na zakupy i popołudniowy spacer z psami. Buty dobrze się trzymały i spełniały swoje zadanie.

Wkładka EVA wewnątrz buta dodaje miękkości. Pod względem amortyzacji buty te można uznać za bardziej twarde niż miękkie. Nie zapewnia dużego odbicia ani zwrotu energii.

Po przebiegnięciu w tych butach prawie 60 mil powiedziałbym, że potrzebny był okres docierania, abym chciał biegać w nich dłużej niż 5 mil.

Po tym początkowym 7-milowym biegu ograniczyłem ten but do biegów o długości 5 mil lub mniejszej. Mój ostatni bieg w tym bucie miał 8 mil i w końcu poczułem się bardziej komfortowo, choć nie był to but, który celowo wybrałbym na ten dystans.

Wszystko po to, aby powiedzieć, że dla niektórych osób może upłynąć okres docierania, zanim poczujesz się komfortowo podczas biegu dłuższego niż 4-5 mil.

Wysokość podeszwy w tym bucie wynosi 10 mm. Pięta ma około 32 mm, a przednia część stopy około 22 mm. Niektórzy mogą powiedzieć, że ten but pasuje do osób uderzających piętą znacznie lepiej niż do osób uderzających przodostopiem.

Jestem raczej osobą uderzającą śródstopiem i nie miałem większych problemów z tym butem. Mogło to przyczynić się do mojego odczucia, że ten but nie jest świetny na nieco dłuższe biegi.

Podeszwa zewnętrzna buta to dobry kawałek gumy, który pokrywa wszystkie punkty styku. Wygląda na grubszą i wydaje się zapewniać większe pokrycie niż poprzednie wersje. Może to wyjaśniać nieco większą wagę tego buta w porównaniu do poprzedniej wersji. Przyczepność gumy jest świetna. Całkiem dobrze radziła sobie z mokrymi biegami, podbiegami na szutrze i trawie.

Podobnie jak w recenzji Assert 9, nie sądzę, aby ten but był przeznaczony dla biegaczy na dłuższych dystansach.

Amortyzacja i waga buta po prostu nie pasują do tej populacji. Uwielbiałem ten but do podnoszenia ciężarów i ćwiczeń zwinności.

Świetnie sprawdziły się również, gdy podróżowałem i chciałem zabrać ze sobą tylko jedną parę butów do ćwiczeń siłowych, biegania, chodzenia i załatwiania spraw w mieście. Został stworzony z myślą o wszechstronności.

Under Armour Charged Assert 10 Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, ten but jest świetny dla każdego, kto szuka buta wielofunkcyjnego.

Chociaż nie jest to mój pierwszy wybór jako but do biegania na odległość, byłoby to coś, co nosiłbym ze sobą podczas podróży, gdybym nigdy nie musiał przebiec więcej niż kilka kilometrów.

Koszt buta może być jego największą zaletą. Chociaż cena detaliczna wynosi 75 USD, widziałem kody kuponów na stronie Under Armour na 30-40% zniżki.

Ten but będzie pasował do mojej rotacji podczas sesji na siłowni, kiedy mogę również zrobić lekki bieg jako rozgrzewkę lub jako część rutyny.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Close