Artykuł napisany przez 12:46 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Saucony Triumph 22

Saucony Triumph 22 Wprowadzenie

Większość marek stosuje różne pianki podeszwy środkowej w swoich butach biegowych i maksymalnie amortyzowanych butach treningowych. Na przykład New Balance stosuje FuelCell w swoich butach biegowych, a Fresh Foam X w swoich butach treningowych z maksymalną amortyzacją. Adidas używa Lightstrike Pro w swoich butach biegowych, Boost w swoich maksymalnie amortyzowanych butach treningowych. ASICS ma FF Turbo+ w swoich biegaczach, FF Blast+ Eco w swoich maksymalnie amortyzowanych butach treningowych. Tylko Nike używa ZoomX zarówno w swoich butach biegowych, jak i w maksymalnie amortyzowanych butach treningowych.

Saucony używa PWRUN PB (PEBA) w swoich biegaczach, a wcześniej używali PWRUN+ w Triumph, ich maksymalnie amortyzowanym trenażerze. W tym roku PWRUN PB po raz pierwszy pojawia się również w Triumph 22. To nie tylko sprawia, że jest bardziej atrakcyjny na rynku, ale także sprawia, że ma lepszy stosunek jakości do ceny, ponieważ Triumph 22 kosztuje 160 USD, tyle samo co w zeszłym roku i 10 USD taniej niż Endorphin Speed 4, który również ma PWRRUN PB w podeszwie środkowej.

W kategorii butów treningowych z maksymalną amortyzacją Triumph od wielu lat jest królem wszechstronności. Podczas gdy większość trenażerów z maksymalną amortyzacją nadaje się tylko do powolnych, łatwych biegów, energiczna podeszwa środkowa Triumpha sprawia, że jest on w stanie podkręcić tempo. Podeszwa środkowa z TPU sprawiła, że jest to jeden z najtrwalszych modeli pod względem amortyzacji.

Moją ostatnią parą Triumphów był model 20, który miał taką samą podeszwę środkową jak wersja 21. Podobało mi się, jak dużo amortyzacji miał i jak zwinnie się w nim czułem. Był to naprawdę dobry but do długich biegów, ponieważ ważył poniżej 10 uncji dla US9.

Tegoroczny Triumph 22 waży 10,1 uncji (286 g), co stanowi niewielki wzrost o 0,3 uncji (8,5 g). Ma tę samą wysokość stosu 37 mm/27 mm, ale pięta, śródstopie i przodostopie są znacznie szersze. Buty mają wiele zmian, w tym nową cholewkę, podeszwę środkową i podeszwę zewnętrzną.

Saucony Triumph 22 – pierwsze wrażenia

Mój pierwszy bieg w 22 był 28-kilometrowym biegiem rozpoczynającym się w łatwym tempie przez pierwsze 8 kilometrów, a następnie 20 kilometrów w stałym tempie. Jazda była znacznie bardziej miękka niż się spodziewałem, ponieważ PWRRUN PB zwykle nie jest tak miękki.

Czułem się znacznie lepiej podczas łatwej części długiego biegu ze względu na to, jak miękko było pod stopami. Bardziej przypominał mi inne powolne, maksymalnie amortyzowane buty treningowe, takie jak Nimbus 26, More v4 i Glycerin 21, które nadają się tylko do łatwych biegów.

Cholewka była luksusowa, ale też bardzo gruba i ciepła. Moje stopy czuły się jak w małym piekarniku, a pod koniec biegu sporo potu wsiąkło w cholewkę.

Cholewka Saucony Triumph 22

Podobnie jak w przypadku większości trenerów z maksymalną amortyzacją, cholewka Triumph 22 jest obficie wyściełana, dzięki czemu jest bardzo ciepła i bardziej nadaje się do chłodnych klimatów niż ciepłych. Ma grubą, zaprojektowaną cholewkę z siateczki, która nie jest aż tak oddychająca, więc podczas długich biegów moje stopy bardzo się w niej pociły.

Ma gruby język, który jest częściowo klinowy i nie przesuwa się podczas biegu, ponieważ ma szerokie skrzydła, które utrzymują go na miejscu. Kołnierz jest dobrze wyściełany, a blokada stopy jest bardzo dobra.

Pasuje do rozmiaru i ma dopasowane dopasowanie w śródstopiu / przedniej części stopy. Biegacze z szerokimi stopami powinni dobrze czuć się w zwykłej wersji, ale jest ona również dostępna w wersji szerokiej.

<h2>Podeszwa Saucony Triumph 22

To zdecydowanie nie jest ta sama pianka PWRRUN PB, która jest w Endorphin Speed i Pro. Jest bardziej „puszysta”, więc stopy bardziej zapadają się w podeszwę środkową. Jest również zauważalnie mniej energiczna i mniej responsywna niż PWRRUN PB w innych butach i PWRRUN +, który był w Triumph 20/21.

Jeśli lubisz miękką jazdę, spodoba ci się Triumph 22. Ma teraz miękkość amortyzacji, która jest odpowiednikiem Nimbus 26 od ASICS lub On Cloudeclipse. Nie jest tak miękki jak New Balance 1080v13, ale nadal jest bardzo wygodny. Najlepiej nadaje się do powolnych, łatwych lub regeneracyjnych biegów, które trwają 5:30 minut na kilometr (8:52 na milę) lub wolniej.

Jedną z innych dużych różnic między tą wersją a poprzednimi jest to, że wkładka PWRRUN+ została usunięta i zamieniona na miękką wkładkę EVA, taką jak w Triumph 19. Zmiana ta sprawia również, że jazda jest mniej sprężysta i mniej energiczna, ponieważ stopy muszą przejść przez gąbczastą warstwę, zanim dotrą do responsywnej pianki PEBA.

Z 37 mm wysokości w pięcie, Triumph jest wysokim butem, ale stabilność jest doskonała dla neutralnego trenera. Wynika to z szerszej podstawy, która jest o 10 mm szersza w tylnej części stopy / śródstopiu i 5 mm szersza w przedniej części stopy niż Triumph 21. Osoby z nadpronacją, które potrzebują odrobiny stabilności, znajdą w nim wystarczające wsparcie.

Podeszwa środkowa Triumph 22 zapewnia mnóstwo amortyzacji i zdecydowanie można w niej przebiec pełny maraton, jeśli szukasz pluszowej, elastycznej, nieplaterowanej opcji. Przejścia podczas biegu są płynne, a delikatny rocker w przedniej części stopy ułatwia przetaczanie.

Podeszwa zewnętrzna Triumph 22 jest podobna do swojej poprzedniczki, a największą zmianą jest to, że rowek przejściowy w środku rozciąga się teraz od pięty do końca przedniej części stopy. Guma podeszwy zewnętrznej XT-900 jest niezwykle wytrzymała, więc trwałość podeszwy zewnętrznej jest znacznie wyższa niż w przypadku przeciętnego trenera. Moja para wykazuje minimalne zużycie podeszwy zewnętrznej po 80 kilometrach.

Saucony Triumph 22 Wnioski

Tegoroczny Triumph 22 stracił część esencji Triumpha. Czuje się znacznie bardziej miękki i nie jest tak wszechstronny jak poprzednie wersje.

Myślę, że Saucony zrobiło to celowo, ponieważ nowy Ride 17 z PWRRUN+ stał się amortyzowanym, wszechstronnym trenerem, którego można używać do każdego rodzaju biegu. Triumph jest teraz typowym trenerem z maksymalną amortyzacją, który nadaje się tylko do powolnego biegania.

Triumph 22 nie jest lepszym butem niż Triumph 21, nie jest też gorszy. Zależy to od przypadku użycia: jeśli wolisz wszechstronność, wolisz 21, jeśli wolisz miękkość i wygodę, 22 jest lepszym butem. Model 22 jest bardziej luksusowy ze względu na lepszą jazdę, ale zyskał na wadze.

Triumph 22 nie wyróżnia się z tłumu tak bardzo, jak w poprzednich latach. Nimbus 26, More v4, Glycerin 21 i Bondi 8 to maksymalnie amortyzowane buty treningowe przeznaczone wyłącznie do powolnego biegania, podobnie jak Triumph 22. Wszystkie są również bardzo stabilne.

(Visited 5 times, 1 visits today)
Close