Artykuł napisany przez 2:27 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Brooks Ghost 16

Brooks Ghost 16 Wprowadzenie

Brooks Ghost 16 to codzienny trener marki przeznaczony do codziennego pokonywania kilometrów, zapewniający jednocześnie stopom duży komfort i wsparcie.

W ofercie marki ten but jest o krok poniżej Glycerin pod względem pełnego pluszu i wysokiej amortyzacji.

Dla porównania, New Balance ma model 880, a Asics ma model Gel-Cumulus, który byłby porównywalny z tym butem.

Brooks ma również Ghost Max, który jest podobnym butem do Ghost 16, ale ma znacznie wyższą wysokość stosu, niższy spadek od pięty do palców (6 mm) i więcej amortyzacji.

Jest to szesnasta iteracja tego buta. W porównaniu z Ghost 15 wprowadzono kilka znaczących ulepszeń.

Podeszwa środkowa została zaktualizowana do DNA Loft v3, która ma być lżejsza i bardziej miękka niż jej poprzednia wersja. But dodał również dodatkowy milimetr wysokości stosu, ale zachował 12-milimetrowy spadek od pięty do palców.

Cholewka została przeprojektowana, aby była bardziej miękka i oddychająca niż poprzednia wersja. Rezultatem tych zmian było zmniejszenie wagi buta o pół uncji do około 9,5 uncji w męskim rozmiarze 9.

Brooks Ghost 16 – pierwsze wrażenia

Moje pierwsze wrażenie po otwarciu pudełka było takie, że kolorystyka buta była po prostu… ok. W zewnętrznej konstrukcji buta brakuje czegoś, co naprawdę sprawiłoby, że chciałbym w nim przebiec kilka kilometrów.

Mój pierwszy bieg w tych butach był biegiem treningowym dzień przed biegiem na 5 km. Chciałem zobaczyć, jak buty poradzą sobie z kilkoma łatwymi kilometrami i krokami. But spisał się dobrze, chociaż chciałem trochę więcej popu do buta, którego po prostu nie dawał.

Jeśli czytałeś moją recenzję Asics Gel-Cumulus, ten but miał rocker, który wydawał się napędzać mnie nawet w łatwe dni. W tym bucie nie ma takiego szczęścia.

To powiedziawszy, ten but spełnił swoje zadanie. Moje kolejne kilka biegów to rozgrzewka i ochłonięcie przed wspomnianymi 5 km, bieg regeneracyjny, a następnie bieg tempowy. Po raz kolejny but spełnił swoje zadanie. Czy była to świetna robota? Nie mogę tego powiedzieć. Ale nie ma też nic, na co mógłbym narzekać. Był po prostu… ok. Był wystarczająco wygodny, poradził sobie z łatwymi, regeneracyjnymi i szybkimi biegami i nie przeszkadzał mi.

Brooks Ghost 16 Upper

Cholewka buta ma być ulepszeniem w stosunku do poprzedniej wersji. Pod każdym względem cholewka jest lepsza, ponieważ jest bardziej miękka i wyraźnie bardziej oddychająca z punktu widzenia konstrukcji.

Miałem pewne zastrzeżenia, ponieważ biegałem długo w gorącym, wilgotnym powietrzu Karoliny Północnej i moje stopy czuły się niekomfortowo po około 90 minutach. Zacząłem też odczuwać kilka gorących punktów na palcach i przedniej części stopy.

Moja stopa po prostu nie czuła się komfortowo. Nie było tak źle, że pojawiły się pęcherze lub że chciałem przestać biegać, po prostu nie czułem się dobrze.

Tył buta jest również nisko wycięty, do czego nie jestem przyzwyczajony. Nie jest to nic, na co mógłbym narzekać, ale zdecydowanie widzę, jak może to przynajmniej zmniejszyć tarcie w okolicy kostki.

Język i sznurowadła są standardowe. Sznurówki pozostają zawiązane na jednym wiązaniu przez co najmniej 2 godziny. Cholewka jest dobrze wykonana i podejrzewam, że wytrzyma dłużej niż gumowa podeszwa zewnętrzna.

Podeszwa Brooks Ghost 16 Jednostka

Jeśli chodzi o jednostkę podeszwy, pianka podeszwy środkowej to opatentowana przez Brooks DNA Loft v3. Jest lekka i bardziej miękka niż jej poprzednia wersja. W tym konkretnym bucie wysokość stosu wynosi 36 mm w pięcie i 24 mm w palcach, co daje przesunięcie o 12 mm.

Dla mnie ten rodzaj przesunięcia zwykle pomaga mi nieco przyspieszyć, ale nie zauważyłem tego w tym bucie.

But jest amortyzowany, ale nie należy do najbardziej miękkich. Oceniam go podobnie do tego, jak czułem się w New Balance Fresh Foam 880. Miękki, ale nie wystarczająco miękki. Ponownie, po prostu… ok. Prowadzenie buta było typowe.

Nie ma w nim oczywistej technologii rocker. Brooks twierdzi, że sprawił, że crash pad (tj. podeszwa zewnętrzna przedniej części stopy) jest podzielony na segmenty, co ma pomóc w promowaniu łatwego przepływu podczas jazdy. Nie zauważyłem tego.

Chcę powtórzyć, że nie ma nic złego w podeszwie środkowej. Spełnia swoje zadanie, ale nie sądzę, aby robiła coś wielkiego. W porównaniu do Asics Gel-Cumulus 26 uważam, że Cumulus był zarówno bardziej miękki, jak i zapewniał lepszą jazdę.

Podeszwa zewnętrzna może być jedną z bardziej wyróżniających się części buta. Zabrałem buty zarówno na bieg po mokrej drodze, jak i na bieg w deszczu. Przyczepność na drodze była naprawdę dobra, nie doskonała jak PUMAGRIP w niektórych butach Puma, ale naprawdę dobra. Podeszwa zewnętrzna jest dobrze skonstruowana i po 60 milach było bardzo mało śladów zużycia.

Brooks Ghost 16 Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, Brooks Ghost 16 spełnia swoje zadanie jako neutralny, codzienny trener. Nie sądzę, aby w jakikolwiek sposób się wyróżniał.

Pod względem ceny jest to ta sama cena, co New Balance Fresh Foam 880 i Asics Gel-Cumulus 26.

Gdybym miał wybierać między tymi 3 butami w tej samej cenie, wybrałbym Cumulusa. Ma rocker, jest bardziej miękki i o pół uncji lżejszy.

Dla miłośników Brooks Ghost z przeszłości, ten but nadal robi to, co robił, czyli daje ci coś, co przetrwa próbę czasu przez wiele kilometrów. Z mojego punktu widzenia uważam, że istnieją lepsze opcje, które dają więcej za tę samą cenę.

(Visited 8 times, 1 visits today)
Close