Artykuł napisany przez 10:36 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Saucony Freedom Crossport

Saucony Freedom Crossport Wprowadzenie

Saucony Freedom Crossport to but zaprojektowany do przeskakiwania między bieganiem a treningiem, podobnie jak buty takie jak Nano x3, Nike Metcon, a nawet moim zdaniem Saucony Kinvara.

Crossport przeskoczył z freedom 5 z pianką powerrun pb i podeszwą środkową PEBA, aby lepiej przechodzić między bieganiem a podnoszeniem. Crossport ma znacznie szerszy nosek, aby umożliwić palcom rozstawienie się i naprawdę poczuć podłoże, zapewniając stabilne ściany boczne, aby utrzymać Cię w miejscu podczas sesji przysiadów.

Jest to neutralny but gotowy na cały dzień na siłowni. Świetnie nadaje się do skoków na skrzynię, stepów, przysiadów, martwego ciągu, biegania i nie tylko.

Dzięki 4-milimetrowemu spadkowi od pięty do palców but ten znajduje się blisko podłoża, umożliwiając kopanie w razie potrzeby bez uczucia staczania się z podstawy, jak robią to niektóre buty.

Zapiętek jest owinięty skórą, aby naprawdę cię tam trzymać, mimo że miałem sporo ruchu podczas przechodzenia do ruchów z boku na bok. Sugerowałbym to zmienić, ale była to solidna próba dla tego crosstrainera.

Przy cenie 150 USD uważam, że jest to solidny but z myślą o ruchu. Chociaż spadek ceny do 120 lub 130 dolarów prawdopodobnie wyróżniłby ten but na rynku crossfit, Saucony wykonał bardzo dobrą robotę, tworząc crosstrainer z bieganiem na drugim planie.

But jest owinięty syntetycznym materiałem wierzchnim, który naprawdę chwyta stopę i utrzymuje ją w nienaruszonym stanie.

Sam język jest klinowy, więc nie może dojść do poślizgu lub ustawienia bocznego i uważam, że każdy crosstrainer powinien mieć taką opcję!

Wrażenia z użytkowania Saucony Freedom Crossport

Jestem wielkim fanem Saucony, więc kiedy dostałem te buty, byłem więcej niż gotowy, aby wskoczyć i zabrać je na przejażdżkę! W przypadku innych butów Saucony projekty są zawsze na najwyższym poziomie, ze świetnymi kolorami, nakładkami, piankami i wzorami bieżnika.

Pierwszym treningiem, który wykonałem, aby rozbić buty, było 5 km, aby naprawdę poczuć buty i spisały się one doskonale. Tak, są to buty do crosstrainingu, ale dzięki piance powerrunpb odbijałem się wzdłuż drogi bez żadnego bólu czy dyskomfortu i bez problemu przechodziłem z drogi na szuter dzięki bieżnikowi zastosowanemu na spodzie.

Przyczepność była świetna i dobrze przemyślana.

Po drugie, wykonałem trening HIIT z kilkoma skokami na skrzynię, przysiadami, przysiadami dzielonymi i nie tylko. Nigdy nie odczułem żadnych problemów z tymi butami.

Są wystarczająco lekkie, aby zachować kontrolę, a jednocześnie wystarczająco stabilne, aby przeprowadzić mnie przez cały trening!

Dopóki nie wykonałem kilku ruchów na boki, myślałem, że te buty są idealne; ale po wykonaniu kilku ruchów cięcia zauważyłem ruch pięty, który naprawdę mi się nie podobał.

Nie każdy but będzie idealny, więc nie mogę powiedzieć, że zniechęciłoby mnie to do ich zakupu, ale była to drobna skarga!

Komfort i dopasowanie Saucony Freedom Crossport

Dopasowanie Crossport jest szersze, ale zgodne z rozmiarem, zbudowane z syntetycznego materiału, który pozostaje na miejscu i mocno trzyma Cię w bucie.

Pudełko na palce jest bezszwowe, dzięki czemu nie ma żadnych zaczepów ani dziwnych odczuć, a palce są wygodne i wystarczająco otwarte, aby naprawdę się zadomowić.

Śródstopie i zapiętek mają kilka nakładek, aby zapewnić większą stabilność bez przeszkadzania lub podrażniania stopy lub pięty.

Sam język jest klinowy, co zapewnia mocne unieruchomienie stopy bez żadnych ruchów. Brak nakładek na toeboxie pozwala na oddychalność.

W żadnym momencieW żadnym z moich biegów lub treningów moje stopy nie pociły się ani nie były gorące, jak w niektórych poprzednich butach Saucony, które nosiłem.

Syntetyczny materiał pozwala wodzie lub deszczowi nieco odparować i nie przemoknąć natychmiast, ale w żadnym wypadku nie są wodoodporne. Powiedziałbym, że przynajmniej wodoodporne przez minimalny czas!

Czy Saucony Freedom Crossport nadają się do biegania?

Na krótkie dystanse, nawet do 5 km, te buty sprawdzają się świetnie! Naprawdę lubię w nich biegać.

Czy Saucony Freedom Crossport są dobre do HIIT / Crossfit?

Treningi HIIT są idealne dla tych butów! Elastyczne, wygodne i niezawodne!

Czy Saucony Freedom Crossport są dobre do podnoszenia ciężarów?

Crossport nie jest najlepszą opcją do „ciężkiego” treningu siłowego, ale z łatwością poradzi sobie z większością ćwiczeń siłowych!

Czy Saucony Freedom Crossport jest dobry na zajęcia taneczne?

Do zajęć tanecznych można zdecydowanie używać tych butów, mogą nie być najlepsze do baletu, ponieważ szeroki nosek nie daje twardej podstawy do stania na palcach, jak w balecie, ale do poruszania się i naprawdę poczucia rytmu, mogą się sprawdzić.

Czy Saucony Freedom Crossport są dobre do ogólnego użytku na siłowni?

Uważam, że te buty są naprawdę doskonałe do ogólnego użytku na siłowni! Od lekkich treningów po trening siłowy, a nawet kickboxing, są wygodne, lekkie, mają szeroką podstawę, która pozwala ci pozostać w miejscu i ogólnie wyglądają niesamowicie!

Czy Saucony Freedom Crossport nadają się do innych rodzajów treningu?

Dzień na promenadzie lub spacer po parku rozrywki z rodziną dobrze sprawdza się w tych butach, miałem trochę podrażnienia od łuku, ale im więcej je nosiłem, tym mniej to było! Naprawdę podobały mi się te buty na codzienne wyjścia!!!

Saucony Freedom Crossport Wnioski

Ten but jest świetny!

Mam z nimi tylko dwie drobne niedogodności:

  • Łuk buta wypycha się w dziwny sposób podczas normalnego codziennego noszenia, ale podczas aktywności nigdy nie miałem problemów. Więc jeśli coś dla mnie, to po prostu nie będę ich nosić na co dzień!
  • Drugim był ruch pięty, który odczuwałem podczas bocznych przejść. Po raz kolejny nic, na co bym narzekał, ale warto to odnotować.

Ogólnie rzecz biorąc, Crossporty trzymały się naprawdę dobrze.

Podczas biegania przebiegłem w nich około 15 mil bez żadnego dyskomfortu czy problemów. Jak na buty do treningu crossowego, te buty spisywały się najlepiej podczas biegu w porównaniu z innymi butami!

Podczas treningów napędzały mnie we wszystkich aktywnościach.

Bardzo podobała mi się miękka amortyzacja i przyczepność, jaką zapewniały te buty. Zasugerowałbym te buty każdemu z moich przyjaciół, jeśli naprawdę chcą buta, który jest stworzony do działania we wszystkich elementach!

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close