Artykuł napisany przez 9:44 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Skechers GOrun Max Road 6

Skechers GOrun Max Road 6 Wprowadzenie

W przypadku, gdybyś nie mógł stwierdzić po nazwie, MaxRoad to maksymalnie amortyzowany trenażer Skechers do biegania po szosie. Jest to stosunkowo nowa seria w porównaniu do innych niezłomnych modeli z maksymalną amortyzacją, Nimbus, Glycerin i Triumph, które istnieją na rynku od ponad 20 lat.

Marka Skechers Performance jest jedną z najmniej popularnych spośród wszystkich głównych marek butów do biegania. Wynika to ze starego stereotypu, że wszystkie buty Skechers to tanie, codzienne buty dla starszych ludzi lub małych dzieci. Przetestowałem ponad 8 butów do biegania Skechers na przestrzeni lat, większość z nich przekroczyła moje oczekiwania i moim zdaniem Skechers jest najbardziej niedocenianą marką.

MaxRoad 4+ był jedynym wyjątkiem. To było moje ostatnie doświadczenie z MaxRoad i nie było ono dobre. Powodowały ból kostki, ponieważ boczna strona pięty nie była wystarczająco wspierająca. Szkoda, ponieważ podobała mi się jazda i ważyła mniej niż 8 uncji (227 g), co było szalenie lekkie dla trenera z maksymalną amortyzacją.

Więc oto jesteśmy, 2 i pół roku później z MaxRoad 6. Cały but został zaktualizowany i otrzymał zupełnie nowe technologie, takie jak podeszwa środkowa Hyper Burst Ice i wkładka Arch Fit.

Przybrał na wadze ogromną ilość, 2,6 uncji (74 g), co jest największym przyrostem masy, jaki kiedykolwiek widziałem. Jego cena utrzymuje się na poziomie 145 USD na stronie internetowej Skechers, ale można go kupić za 130 USD w Running Warehouse, czyli o 30 USD mniej niż zapłaciłbyś za przeciętnego trenera z maksymalną amortyzacją innej marki (Nimbus, Glycerin, Triumph itp.).

Skechers GOrun Max Road 6 Pierwsze wrażenia

Mój pierwszy bieg był łatwy. Czułem się zupełnie inaczej niż w MaxRoad 4+, było płynniej, wydajniej i było mniej odczuwalne podłoże.

Podobało mi się, jak wyraźny był rocker i jak stabilny był podczas pokonywania zakrętów. Czułem się komfortowo od samego początku i nie musiałem się rozbijać.

Butem, który najbardziej przypominał mi ASICS Nimbus 25. Oba buty mają dużą głębokość amortyzacji, ale MaxRoad wydawał się twardszy z bardziej widocznym rockerem.

Cholewka Skechers GOrun Max Road 6

Cholewka MaxRoad 6 to typowa cholewka z maksymalną amortyzacją z dużą ilością wyściółki w kołnierzu i języku. Jest o wiele bardziej miękka i wygodna niż poprzednie modele MaxRoad, ale jest też cieplejsza.

Siateczka jest miękka, gruba i bardzo ciepła. Po moim długim biegu zauważyłem, że moje skarpetki były przesiąknięte potem – rzadko mi się to zdarza. Dopasowanie jest zgodne z rozmiarem, ale jest bardzo wąskie, więc nie polecam go, jeśli masz szerokie stopy.

Blokada stopy jest dobra, gdy używa się węzła biegacza, a gruby język nie ma klinów, ale pozostaje na miejscu podczas biegu. Inną rzeczą, której nie lubię w cholewce, jest to, że sznurówki są bardzo miękkie i tanie – bardzo łatwo się strzępią.

Podeszwa Skechers GOrun Max Road 6

MaxRoad 6 jest o wiele bardziej wszechstronny niż się wydaje. Byłem naprawdę pod wrażeniem podczas mojego długiego biegu tempowego, który był w tempie maratońskim. Normalnie wybrałbym szybszy, lżejszy but do tego typu biegu, ale MaxRoad czuł się bez wysiłku przez 33,5 kilometra. Świetnie sprawdza się również przy wolniejszym tempie ze względu na stabilność i miękkość.

Jest nieco twardszy niż inne buty treningowe z maksymalną amortyzacją, takie jak Nimbus, Triumph i dużo twardszy niż Invincible Run, ale nadal jest miękki i bardzo amortyzowany. Mierzy 41 mm w pięcie, więc technicznie rzecz biorąc, jest nielegalny dla wyścigów World Athletics, ale nie jest najlepszy.Wszyscy szybcy biegacze wybiorą model MaxRoad 6 do ścigania się.

MaxRoad 6 jest wyposażony w rocker od pięty do palców, który najlepiej nadaje się dla osób uderzających piętą, ponieważ korzystają one z całego rockera. Przejścia są dla mnie bardzo naturalne i czuję, że pomagają mi w przejściach.

Jestem biegaczem uderzającym piętą i uważam, że jest to bardzo wydajny, oszczędzający energię but na długie biegi. Wynika to z geometrii rocker i karbonowej płytki w przedniej części stopy. Zwykle jestem przeciwny płytkom w łatwych butach na co dzień, ale ta płytka ma sens, ponieważ wszystko, co robi, to usztywnia przednią część stopy, dzięki czemu rocker jest bardziej widoczny. Jest to skrzydlata płytka w kształcie litery H, która znajduje się w przedniej części stopy.

Bardzo podoba mi się nowa konfiguracja podeszwy środkowej, która ma miękki Hyper Burst Ice w środku i zwykły, twardszy Hyper Burst otaczający rdzeń. Uderzenia stopy są energiczne, ale jednocześnie stabilne. Jazda jest bardziej żywa niż w przypadku podeszwy środkowej Skechers, która jest wykonana tylko z Hyper Burst.

Wkładka Arch Fit również po raz pierwszy trafia do serii MaxRoad. Po raz pierwszy doświadczyłem jej w serii Ride i Razor. Wkładka jest zbudowana pod łukiem, aby zapewnić większe wsparcie biegaczom z płaskimi łukami i uważam, że jest naprawdę wygodna. Nadal jednak nie jestem pewien, czy pomaga mi to z nadpronacją.

Filarowe strąki na podeszwie zewnętrznej poprzednich wersji zniknęły i zostały zastąpione bardziej płaską podeszwą zewnętrzną przypominającą serię Skechers Ride. Dzięki temu jazda jest znacznie płynniejsza i trwalsza.

Pianka jest chroniona przez bardzo grubą gumę Goodyear, która jest wytrzymała i zapewnia doskonałą przyczepność. Cały MaxRoad 6 jest bardzo wytrzymały i zbudowany jak czołg. Widoczne jest pewne zużycie litery „S” znajdującej się pod tylną częścią stopy, ale nie ma to wpływu na jazdę.

Skechers GOrun Max Road 6 Wnioski

MaxRoad 6 to jak dotąd mój ulubiony but do biegania Skechers Performance i najlepszy trener z maksymalną amortyzacją, jaki testowałem w tym roku. Jest nie tylko miękki, amortyzowany i stabilny, ale także zaskakująco wszechstronny.

Nie sądzę, by istniał jakikolwiek inny model z maksymalną amortyzacją, w którym mógłbym biegać długie biegi tempowe. Nie wykonałbym w nim treningu interwałowego, ponieważ jest zdecydowanie za ciężki, ale satysfakcjonująca jest świadomość, że może zwiększyć tempo, jeśli tego potrzebujesz.

Niektórzy mogą trzymać się od niego z daleka, ponieważ jest to but Skechers lub ze względu na jego wagę 10,9 uncji (309 g), ale mi to nie przeszkadza. Jego wyraźny rocker sprawia, że wydaje się wydajny i znacznie lżejszy niż jest w rzeczywistości. Buty z maksymalną amortyzacją są przeznaczone do powolnego biegania.

Aby zmniejszyć wagę, Skechers może stworzyć głęboki, oddzielony rowek pod środkiem pięty / śródstopia. Sprawi to również, że przejścia będą bardziej energiczne.

Najlepszą rzeczą w MaxRoad 6 jest jego niesamowita cena. Za jedyne 130 USD otrzymujesz maksymalnie amortyzowany trenażer, który jest ceną codziennego trenażera.

Ma również płytkę z włókna węglowego, która zwykle sprawia, że but jest droższy. Jest to znacznie lepsza wartość niż coś takiego jak Ultraboost, który kosztuje 60 USD więcej lub Invincible Run, który jest o 50 USD droższy i znacznie mniej wszechstronny.

(Visited 12 times, 1 visits today)
Close