Artykuł napisany przez 6:35 pm Depresja, Zdrowie psychiczne

7 prostych kroków do nadania priorytetu samoopiece – Pick the Brain

Dbanie o siebie nie polega na braniu kąpieli z bąbelkami, gdy powinieneś robić coś ważniejszego; dbanie o siebie zapewnia, że każdego dnia stajesz się priorytetem. Chociaż dbanie o siebie może być trudne do priorytetowego traktowania każdego dnia, jest to konieczność. W końcu nie żyjesz po to, by pracować; pracujesz po to, by żyć. Powinno to jednak wykraczać poza wakacje i wycieczki do spa. Dbanie o siebie to coś, co można robić codziennie, nawet jeśli tylko przez kilka minut. Ale jak nadać priorytet dbaniu o siebie, gdy jesteś zajęty? Pomiędzy pracą, obowiązkami domowymi i spędzaniem czasu z bliskimi, może być trudno znaleźć czas w ciągu dnia na dbanie o siebie.

Jeśli rozumiesz, jak ważna jest troska o siebie, ale nie możesz znaleźć czasu na jej praktykowanie, jesteś we właściwym miejscu. Oto proste kroki, aby zacząć traktować siebie priorytetowo.

  1. Wyznacz sobie czas

Planowanie zapewni ci wystarczającą ilość czasu każdego dnia na praktykowanie dbania o siebie. Oczywiście zależy to od tego, jak wygląda twoja wersja dbania o siebie. Dla niektórych dbanie o siebie wiąże się z ćwiczeniami, ale dla innych oznacza to zarezerwowanie czasu, w którym mogą skupić się na hobby lub aktywności, którą lubią, takiej jak czytanie książki.

Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz odkładać dużej ilości czasu na praktykowanie samoopieki, możesz zacząć od wygospodarowania 15 minut dziennie dla siebie. Dla niektórych utrata zaledwie piętnastu minut dziennie wystarczy, aby wywołać niepokój, ponieważ czują, że mają tak wiele do zrobienia i za mało czasu, aby to zakończyć. Jednak poświęcenie czasu na skupienie się na sobie i swoich potrzebach może sprawić, że poczujesz się bardziej produktywny.

Wierz lub nie, ale możesz nawet praktykować dbanie o siebie, gdy jesteś w pracy. Na przykład, możesz wykorzystać przerwę na lunch na medytację lub siłownię, w zależności od tego, ile masz czasu. Kiedy robisz sobie przerwę od pracy i reszty obowiązków, uwalniasz swój umysł i ciało, aby zresetować się na bardziej produktywne popołudnie, dlatego tak wielu ekspertów zgadza się, że powinieneś wykorzystać przerwę na lunch jako przerwę, a nie pracować przez nią.

Zasadniczo, nawet jeśli tracisz czas na inną aktywność, będziesz bardziej produktywny we wszystkich zadaniach i obowiązkach, które musisz wykonać po przerwie na samoopiekę.

  1. Prawidłowe odżywianie

Samoopieka oznacza dbanie o potrzeby swojego ciała, a nie tylko robienie tego, na co ma się ochotę. Zamiast jeść jedzenie, które naprawdę lubisz, takie jak duży tłusty burger na lunch, rozważ prawidłowe odżywianie się, zamieniając sałatkę na jeden posiłek dziennie. Nawet jeśli może się wydawać, że nie dbasz o siebie, ponieważ nie robisz dokładnie tego, co chcesz robić, robisz dokładnie to, co musisz zrobić, aby prawidłowo odżywiać swoje ciało przez resztę dnia.

Jak zapewne wiesz, jedzenie śmieciowego jedzenia w pracy może sprawić, że poczujesz się ospały i zmniejszysz swoją produktywność. Zamiast tego zjedz zdrowy posiłek, który odżywi twoje ciało i umysł, abyś mógł spędzić dzień bardziej produktywnie, co oznacza wykonanie większej ilości pracy i zmniejszenie ogólnego stresu.

  1. Ćwiczenia

Nawet najbardziej zapracowani ludzie powinni znaleźć sposób na regularne ćwiczenia. Chociaż czasami wczesne wstawanie, aby pójść na siłownię może wydawać się obowiązkiem, w końcu nabierzesz nawyku ćwiczeń, a może nawet stanie się to zabawą. Nie tylko to, ale zauważysz drastyczny wzrost poziomu energii i nastroju, co może pomóc ci być bardziej produktywnym w ciągu dnia.

  1. Przestań pracować wielozadaniowo

To powszechny nawykPrzekonanie, że robienie wielu rzeczy na raz pomaga w szybszym wykonywaniu zadań. Kiedy nie możesz skupić całej swojej energii na jednym zadaniu, wykonanie wszystkich zadań może zająć ci znacznie więcej czasu. Wielozadaniowość obniża również jakość pracy, więc jeśli robisz coś ważnego, możesz zauważyć drobne błędy, których nie popełniłbyś, gdybyś skupił się na tym jednym zadaniu. Popełnianie błędów oznacza poświęcanie jeszcze większej ilości czasu na cofanie się i wprowadzanie poprawek, więc nie ma powodu do wielozadaniowości.

Ponadto wykonywanie wielu zadań jednocześnie może zwiększyć poziom stresu. Jeśli zostaniesz przytłoczony, może być trudno zrobić krok do tyłu i zacząć pracować nad jednym zadaniem na raz.

  1. Nie porównuj się

Jeśli jesteś kimś, kto uwielbia przewijać media społecznościowe i dowiadywać się o tym, co dzieje się w życiu innych ludzi, może być łatwo porównać swoje życie z życiem innych. Pamiętaj, że nie wiesz zbyt wiele o tym, co może dziać się w czyimś życiu, więc nie ma powodu, aby się do niego porównywać. Więc następnym razem, gdy będziesz zazdrosny o to, że przyjaciel, którego miałeś w liceum, pojechał na trzytygodniowe wakacje na Bahamy, poświęć trochę czasu na przyjrzenie się i docenienie wszystkich dobrych rzeczy, które masz w swoim życiu, a których ktoś inny może nie mieć w tej chwili.

  1. Praktykuj wdzięczność

Zamiast martwić się tym, czego nie masz, skup się na tym, co masz. Praktykując wdzięczność, możesz trenować swój mózg, aby był bardziej pozytywny w codziennych stresujących sytuacjach. Zamiast martwić się o to, że nie dotrzymałeś terminu lub szefowi nie spodobała się twoja prezentacja, możesz skupić się na dobrych rzeczach, w tym na rzeczach, które masz w swoim życiu domowym, takich jak rodzina i zwierzęta domowe.

Praktykowanie wdzięczności jest łatwe i można to robić o każdej porze dnia. Jeśli naprawdę chcesz trenować swój mózg, aby był bardziej pozytywny, rozważ pisanie w dzienniku każdego wieczoru. Możesz po prostu wymienić wszystkie rzeczy, za które jesteś wdzięczny, aby przypomnieć sobie, dlaczego powinieneś być szczęśliwy.

Pisanie dziennika przynosi również inne korzyści, takie jak poprawa nastroju i może pomóc zrelaksować się na tyle, by szybciej zasnąć w nocy.

  1. Wprowadź rutynę

Teraz, gdy rozumiesz już wszystkie sposoby, w jakie możesz zacząć traktować priorytetowo dbanie o siebie, nadszedł czas, aby dodać je do swojej codziennej rutyny. Ponownie, wystarczy 15 minut (lub mniej) dziennie, aby zacząć ćwiczyć dbanie o siebie. Rutyna dbania o siebie może obejmować wszystko, od stosowania codziennej kuracji przeciwtrądzikowej po spacery z psem po okolicy; cokolwiek zdecydujesz się zrobić, upewnij się, że jest to coś, co w jakiś sposób przyniesie korzyści Twojemu życiu.

Stawanie się priorytetem we własnym życiu

Zanim zaczniesz nadawać priorytet dbaniu o siebie, musisz zdać sobie sprawę, że powinieneś być priorytetem we własnym życiu. Traktuj siebie tak, jak traktowałbyś swojego najlepszego przyjaciela, nigdy się nie poniżając i starając się skupić więcej energii na dobrych rzeczach, które masz w życiu.

Julia Olivas

Julia Olivas ukończyła San Francisco State University z tytułem licencjata w dziedzinie komunikacji. Jest niezależną pisarką, gdzie uwielbia dzielić się swoją pasją do marketingu cyfrowego i tworzenia treści. Poza pisaniem uwielbia gotowanie, czytanie, malowanie i swojego szczeniaka Ruby.

POBIERZ KSIĄŻKĘ AUTORSTWA
ERIN FALCONER!

Erin pokazuje zapracowanym, przytłoczonym kobietom, jak robić mniej, aby osiągnąć więcej. Tradycyjne książki o produktywności – pisane przez mężczyzn – mająnie dotyka plątaniny kulturowych nacisków, które odczuwają kobiety, gdy muszą zmierzyć się z listą rzeczy do zrobienia. How to Get Sh*t Done nauczy cię, jak skupić się na trzech obszarach swojego życia, w których chcesz się wyróżniać, a następnie pokaże ci, jak odciążyć, zlecić na zewnątrz lub po prostu przestać przejmować się resztą.

(Visited 16 times, 1 visits today)
Close