Artykuł napisany przez 3:15 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja PUMA Velocity Nitro 3

Puma Velocity Nitro 3 Wprowadzenie

Puma Velocity Nitro 3 to prawdopodobnie jedne z najlepiej zaokrąglonych butów, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki dotyczące rodzaju biegania i ceny.

Branża biegowa składa się głównie z ludzi, którzy po prostu chcą biegać, a Velocity Nitro 3 właśnie to zrobią!

Gdyby ktoś zapytał mnie, jakie buty powinienem kupić, aby zacząć biegać, prawdopodobnie poleciłbym tę konkretną parę ze względu na cenę i wszechstronność.

Za 135 dolarów to nic innego jak cud, aby zobaczyć buty w tej cenie.

Przejdźmy teraz do wszechstronności.

Velocity Nitro 3 waży 9,1 uncji (rozmiar męski 9) Nie jest to najlżejszy but na rynku, ale nie jest też ciężki. Znajduje się w idealnym miejscu dla większości biegaczy.

Wysokość podbicia wynosi 36 mm pięta/26 mm przednia część stopy, co również nie jest najbardziej amortyzowane, ale nie brakuje mu w tym dziale. W sam raz dla większości biegaczy.

W bucie nie ma płyty węglowej ani innych platerowanych materiałów.

Zaczynając od góry Velocity Nitro 3, język jest po cieńszej stronie materiałów, ale wykonuje bardzo dobrą robotę, zapewniając ładne ułożenie sznurówek wzdłuż górnej części stopy.

Lekka i otwarta siateczka otacza cholewkę buta.

Gdy schodzimy w dół w kierunku wewnętrznej części buta, widzimy coś, co nazywa się PWRTAPE. Jest to cienki materiał przypominający pasek wbudowany w cholewkę. Mówiąc najprościej, zapewnia on pewnego rodzaju wsparcie śródstopia.

Podeszwa środkowa jest podeszwą środkową o podwójnej gęstości, co oznacza, że istnieją dwa różne rodzaje pianek tworzących platformę podeszwy środkowej.

Superkrytyczna pianka Nitro firmy Puma przytłacza większość pianki. Pianka jest miękka i miękka, czego można oczekiwać od pianki nasyconej azotem. Tworzy to wybuchową energię, szczególnie podczas zmiany tempa podczas biegu.

Dolna warstwa podeszwy środkowej to twardy materiał EVA, tradycyjna pianka stosowana w większości butów do biegania. Puma umieściła ją pod pianką Nitro, aby zapewnić stabilność i szybkość reakcji.

Wreszcie spód buta jest pokryty Pumagrip, ich mieszanym materiałem gumowym. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych gum w butach do biegania.

Byłem wystarczająco pewny siebie, aby zabrać Velocity Nitro 3 na niektóre techniczne szlaki ze względu na ilość gumy na podeszwie zewnętrznej. Gdyby Puma dodała trochę wypustek na podeszwie zewnętrznej, miałbyś całkiem przyzwoite buty trailowe do codziennego treningu.

Jedną z wad, która może nie działać dla niektórych, jest dopasowanie. Moim zdaniem dopasowanie było dość wygodne, ale jest nieco wąskie, szczególnie w przedniej części stopy.

Velocity Nitro 3 to coś, co można uznać za szwajcarski nóż wojskowy, w który można rzucić wszystko, a on wykona swoją pracę.

Puma Velocity Nitro 3 Pierwsze wrażenia

Moje pierwsze wrażenia po otwarciu pudełka z Velocity Nitro 3 od razu przyciągnęły wzrok do nakładki z logo Puma na siateczce. Wyglądało to tak, jakby but był przeznaczony do szybkości.

Wcześniej biegałem w Puma Deviate Nitro 2, dlatego spodziewałem się podobnego dopasowania i odczuć podczas przymierzania Velocity Nitro 3, a było zupełnie inaczej.

Pianka Nitro jest miękka i miękka, ale po zasznurowaniu można poczuć dolną warstwę sztywniejszej pianki.

Przymierzając je po raz pierwszy, czułem się w nich po prostu szybko.

Mój pierwszy bieg W rzeczywistości zabrałem je na szlaki ze względu na całą gumę, którą może pochwalić się Velocity Nitro 3.

Szlak składał się z technicznych skał/korzeni, ziemi i lekkiej mieszanki żwiru. Nie miałem absolutnie żadnych problemów ze stabilnością ani odczuwaniem kamieni lub korzeni pod stopami.

Zwiększyłem również tempo na zjazdach, aby sprawdzić, czy poradzą sobie z terenem i na pewno tak było.

Od razu wiedziałem, że będę mógł używać Velocity Nitro 3 do wielu różnych biegów treningowych.

Po pierwszym biegu w Velocity Nitro 3 nie miałem żadnych podrażnień, pęcherzy ani gorących punktów.

Cholewka Puma Velocity Nitro 3

Gdybym miał jedną skargę, to znowu byłoby to dopasowanie, to nie tak, że nienawidziłem dopasowania, po prostu może nie działać dla wszystkich.

Jest wąska, więc biegacze z szerszymi stopami mogą nie znaleźć przyjemności w sznurowaniu i chodzeniu. Jest to jedno z węższych dopasowań niż to, do którego jestem przyzwyczajony, ale było to całkiem przyjemne, ponieważ dopasowanie prawie dokładnie dopasowało się do mojego dopasowania.

Może gdyby były nawet nieco węższe, prawdopodobnie nie podobałby mi się sposób, w jaki pasują. Cholewka to lekka i otwarta siateczka, która nie jest niczym niezwykłym.

Doceniam to, że Puma włączyła PWRTAPE, materiał podobny do paska wbudowany w cholewkę. Jest to forma łagodnej stabilizacji w kluczowych punktach stopy.

Mam nadmierną pronację podczas biegania i nie odczuwałem tego w Velocity Nitro 3, mimo że nie są to buty do treningu stabilizującego.

Podeszwa Puma Velocity Nitro 3

Podeszwa jest prawdopodobnie moją ulubioną częścią buta. Zwłaszcza pumagrip. Mógłbym powiedzieć wszystko o tym, z czego wykonana jest pumagrip, ale to nie ma znaczenia, ponieważ wszystko, co musisz wiedzieć, to to, że ich gumowy materiał podeszwy zewnętrznej poradzi sobie z każdą powierzchnią.

Od lodu po szlaki i wszystko pomiędzy. Zwykle nie jestem wielkim fanem butów z dużą ilością gumy na podeszwie zewnętrznej, ale Velocity Nitro 3 jest wyjątkiem, ponieważ nie sprawia wrażenia topornego.

Jestem również wielkim fanem pianki Nitro, od czasu noszenia Deviate Nitro 2 w przeszłości wiedziałem, że pianka wypełniona azotem, której używa Puma, jest wystarczająca do każdego rodzaju biegu.

Amortyzacja jest wystarczająca, aby poradzić sobie z różnymi dystansami. Jeśli chcesz przebiec zwykłe 5 km lub 15-milowy bieg, będziesz dobrze wyposażony, aby poradzić sobie z oboma tymi biegami.

Być może jestem przynętą, ale amortyzacja w Velocity Nitro 3 to mój chleb powszedni, nie jestem typem biegacza z dużą amortyzacją i nie lubię dużego wyczucia podłoża.

Ten model plasuje się w kategorii idealnego kompromisu pomiędzy minimalnym czuciem podłoża, a komfortem pod stopami.

Velocity Nitro 3 jest stabilny pod stopami i nie miałem żadnych obaw dotyczących stabilności; jak wspomniano w tej recenzji, zabrałem go nawet na dość techniczne szlaki w średnim tempie 8:05 i nie miałem żadnych problemów ze stabilnością.

Czułbym się bardziej komfortowo zabierając Velocity Nitro 3 na szlaki niż większość butów trailowych Nike.

Bieganie jest wygodne i responsywne, a podczas pełnego kroku można poczuć się jak w butach wyczynowych.

Niektórzy mogą powiedzieć, że but nie został zbudowany z myślą o prędkości, ale ja bym polemizował i powiedział, że może konkurować z niektórymi butami zbudowanymi z myślą o prędkości.

Puma Velocity Nitro 3 Wnioski

Jeśli chcesz zrobić wszystko dobrze, oto jest!

Nie byłem pewien, jak będę się czuł podczas testowania Velocity Nitro 3. Oceniałem książkę po okładce, a but za 135 dolarów nie mógł być lepszy niż przyzwoity, prawda? Cóż, okazało się, że się myliłem, byłem mile zaskoczony nie tylko ceną, ale także wartością i wszechstronnością, jaką oferują.

Od łatwego biegu do długiego biegu do szybkiej pracy, robią to wszystko.

Velocity Nitro 3 to fantastyczny but dla osób, które chcą zacząć biegać, a nawet dla doświadczonych weteranów.

Jeśli nie masz nic przeciwko węższemu dopasowaniu, powiedziałbym, że kupuj je przez cały dzień. Zdecydowanie zamierzam częściej włączać je do mojej rotacji butów do biegania.

(Visited 5 times, 1 visits today)
Close