Artykuł napisany przez 7:05 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja On Cloudstratus 3

ON Cloudstratus 3 Wprowadzenie

On Cloudstratus 3 to jeden z najpopularniejszych butów On na rynku. Testowałem poprzednią wersję i bez wątpienia mogę powiedzieć, że Cloudstratus 3 został zaprojektowany z jeszcze lepszymi ulepszeniami.

Wypróbowałem sporą część butów On i to jest mój ulubiony model. Patrząc na nie na pierwszy rzut oka, przypominają zeszłoroczny model, ale mają pewne różnice, które je wyróżniają. Oferują nie jedną, ale dwie warstwy amortyzacji Cloudtec firmy On. Jest ona wyposażona w nową technologię, która zapewnia płynny bieg w chmurach. Porównując je z modelem Cloudstratus 2, zauważysz przede wszystkim różnicę w cholewce.

Ważąc 8,9 uncji (W) i 10,5 uncji (M), są nieco lżejsze niż poprzednia wersja. Spadek od pięty do palców wynosi 6 mm, a wysokość stosu 32 mm (W)/26 mm (M).

Będą kosztować około 180 dolarów. Czy uważam, że jest to uczciwa cena? Jest odrobinę wysoka, ale jest spójna z innymi butami On i są one bardzo dobrze zbudowane.

Porównywalnym butem byłby ASICS Novablast 3, który ma zrównoważoną sprężystość i twardość.

ON Cloudstratus 3 Pierwsze wrażenia

Moje pierwsze wrażenie na temat On Cloudstratus 3 jest takie, że wyglądają całkiem fajnie. On jest znany ze swojego charakterystycznego, eleganckiego designu i te buty należą do tej samej kategorii.

Mając obok siebie parę Cloudstratus 2, od razu mogłem je porównać. Największą zmianą jest cholewka i język. Język ma najwięcej wyściółki ze wszystkich butów, które obecnie posiadam.

Kiedy po raz pierwszy włożyłem w nie stopy, od razu zauważyłem, jak bujnie się w nich czułem. To jak chodzenie po poduszkach. Rozumiem, dlaczego nazywają się Cloudstratus. Sznurowanie ich też było inne, zobaczysz, ile jest wyściółki, ale po zaciśnięciu sznurówek język wtapia się w wierzch stopy. Jest bardzo wygodny!

Mój pierwszy bieg w nich to było 10 km. Myślałem, że będę miał problem z wyższym kołnierzem, ale nie miałem żadnych problemów.

Nie ma żadnego okresu docierania. Poczułem, co mają do zaoferowania podczas pierwszego biegu i mogę powiedzieć, że się uzależniłem. Podobał mi się poprzedni model, ale te są na innym poziomie komfortu.

Biegam w kolorystyce wash/nimbus i dobrze się uzupełniają. Są dostępne w różnych innych schematach kolorystycznych, które pozostają neutralne. Nic krzykliwego.

Cholewka ON Cloudstratus 3

On jest zazwyczaj znany ze swoich estetycznie wyglądających butów, z minimalnym bagażem. Modelowi Cloudtratus 3 nie brakuje niczego w tym obszarze.

Gruba cholewka utrzymuje stopę przyjemnie i ciasno, ale jednocześnie zapewnia wystarczająco dużo miejsca na palce. Z tego powodu są to moje buty do noszenia przez cały dzień.

Zapiętek jest bardzo zabudowany, zwłaszcza gdy widzisz plastikowy element, który owija się wokół pięty. Możesz pomyśleć, że będzie bardzo sztywny, ale tak nie jest, jest dużo wyściółki, która pomaga zapobiegać otarciom lub dyskomfortowi.

Patrząc na system sznurowania, są one standardowe. Po obu stronach sznurowadeł znajdują się wzmocnienia, które pomagają utrzymać sznurowadła na miejscu i zapewniają bezpieczne zapięcie.

Uwielbiam tę cholewkę, ale nie jest ona zbyt oddychająca. Ma małe otwory wentylacyjne na całej cholewce, które można zobaczyć, ale jest jeszcze jedna warstwa materiału, która uniemożliwia przepływ powietrza. Ta dodatkowa warstwa dodaje komfortu, którego nie wiem, czy bym wymieniłe off.

Noszenie podczas gorących biegów uświadomiło mi to i jeśli jest to coś, co jest dla ciebie przełomem i chcesz pozostać przy marce On, to wybrałbym On Cloudswift 3.

Podeszwa ON Cloudstratus 3

Patrząc na podeszwę, bardzo zauważalne są strąki chmur, które biegną wzdłuż buta. Są to dwie warstwy strąków. Wygląda to całkiem schludnie. Na swojej stronie internetowej podaje: Wyniki niezależnego badania przeprowadzonego we współpracy z Progressive Sports Technologies z siedzibą na Uniwersytecie Loughborough wykazały, że podwójny CloudTec® zmniejsza zarówno początek, jak i czas trwania bolesności mięśni. Więc możesz po prostu iść i iść.

Podczas biegu poduszki kompresują się po wylądowaniu, a gdy startujesz, speedboard włącza się, aby napędzać Cię sprężystym krokiem.

Technologia zastosowana w butach On jest najwyższej klasy. Podeszwa środkowa, która tworzy poduszki, składa się z superpianki On Helion. Pianka ta zapewnia zarówno elastyczność, jak i lekką twardość. Wewnątrz pianki znajduje się Speedboard. Jest to twarda nylonowa płytka.

Warto wspomnieć, że podstawa, która została zaprojektowana w Szwajcarii, jest w 100% wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu. Pozostawiając cały but wykonany w 23% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Podeszwa buta to twardy gumowy materiał, który jest bardzo przyczepny. Biegałem w nich w różnych warunkach pogodowych i na wielu nawierzchniach, nie ślizgając się. Do tej pory przebiegłem w nich około 60-70 mil i widzę już pewne zużycie podeszwy.

ON Cloudstratus 3 Wnioski

Mój wniosek dotyczący butów On Cloudstratus 3 jest taki, że gorąco je polecam. To miła poprawa w stosunku do Cloudstratus 2.

Nadal będziesz mieć tę sprężystą jazdę, ale z większą amortyzacją i mniejszą wagą. Uwielbiam ten but do codziennego treningu, a także jest to świetny wybór do całodziennego noszenia.

Sprawią, że stopy i nogi będą czuć się komfortowo i bez bólu.

Nie tylko dobrze się sprawdzają, ale także fantastycznie wyglądają. Otrzymuję za nie zdecydowanie najwięcej komplementów spośród wszystkich moich butów do biegania.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Close