Artykuł napisany przez 7:03 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja butów HOKA Cielo Road

Hoka One One HOKA Cielo Road Wprowadzenie

Hoka Cielo Road to propozycja Hoka na krótsze dystanse, takie jak 5k/10k. Może również służyć jako szybki but treningowy.

Ten but może przypominać weteranom biegania o niższych płaskich butach wyścigowych, które były wszechobecne w przeszłości. Ten but przypomina Adidas Adios 8, który jest kolejnym butem, który recenzowałem.

Dla porównania, ten but jest znacznie większy, ale ma podobne cechy w zakresie oddychalności, lekkości, szybkiej jazdy i dobrej przyczepności podeszwy zewnętrznej. Jedną z głównych różnic w tym bucie jest podeszwa środkowa wykonana z pianki Peba, która jest powodem lepszego czucia.

W linii biegowej Hoka ten but znajduje się poniżej swojego karbonowego odpowiednika, Hoka Rocket X2. Podczas gdy oba mają niższe profile z podeszwą środkową z pianki Peba, Rocket X2 zawiera płytkę węglową dla dodatkowego napędu i komfortu na dłuższych dystansach.

Hoka One One HOKA Cielo Road Pierwsze wrażenia

Po pierwszym otwarciu pudełka pierwszą rzeczą, która się wyróżniała, była otwarta siatka w całej cholewce i lekkość buta.

Przy wadze 7,1 uncji dla rozmiaru 9 jest to bardzo lekki but.

Podczas próby założenia go po raz pierwszy, jedyną trudnością, jaką miałem, było to, że but nie wsunął się od razu. Podobnie jak w Adidas Adios 8, cienkie materiały w cholewce tak naprawdę nie pozwalają na żadne wsparcie stopy, aby wsunąć się od razu.

Mój pierwszy bieg w tych butach był łatwym dystansem 5 mil. Buty były wystarczająco wygodne, ale czułem pewne otarcia z tyłu Achillesa. Jak się okazało, chociaż nie dostałem pęcherza, zdecydowanie miałem pewne podrażnienia na skórze. Chociaż był to gorący poranek, cholewka z siateczki pomogła moim stopom oddychać tak dobrze, jak to tylko możliwe. Sznurowadła pozostały zawiązane na jeden węzeł przez cały czas trwania biegu.

Moim pierwszym treningiem w tych butach był bieg tempowy/progowy na dystansie 13 mil. Były dwa 5-milowe interwały. Oba interwały były całkiem dobre pod względem tempa, ponieważ sprężystość butów pomogła mi utrzymać tempo. Z tyłu pięt nadal było otarcie, ale znowu nie było pęcherzy. Moje stopy nie czuły się zbyt dobrze w drugiej połowie drugiej serii. Było to po około 10 milach. W tym momencie tempo było świetne, ale nie było wystarczająco dużo butów, aby pomóc mi czuć się komfortowo.

Hoka One One HOKA Cielo Road Upper

But pasuje do mojego rozmiaru stopy 9. Jak wspomniałem wcześniej, istnieje problem z otarciem z tyłu pięty, ale powiem, że możliwe, że jest to tylko ograniczony okres docierania.

Wydaje się, że po 35 kilometrach tarcie zniknęło. Cholewka jest dobrze skonstruowana, a siateczka jest bardzo przezroczysta. Pomaga stopie oddychać, jednocześnie utrzymując wagę buta na jak najniższym poziomie.

Sznurowadła były dla mnie w porządku, chociaż widzę, że niektórzy mogą uważać je za nieco krótkie. Język nie ma klinów, ale bardzo dobrze trzyma się na miejscu.

Podeszwa Hoka One One HOKA Cielo Road

Podeszwa tego buta jest tym, co pomaga mu błyszczeć. Począwszy od pianki Peba, ten but ma lekką sprężystość.

Czujesz się pełen energii, a but jest wykonany w taki sposób, że czuć w nim rocker. W przeciwieństwie do Brooks Hyperion Max, nie wydaje się, że musisz wylądować w określony sposób, aby poczuć pełny napęd rockera.

Ten but po prostu pomaga wykonać pracę w dowolny sposób.Biegnę.

Całkowity spadek pięty w tym bucie wynosi zaledwie 3 mm (33 mm pięta, 30 mm przednia część stopy). Jazda w Cielo Road jest bardzo płynna i nawet łatwe biegi mogą wydawać się szybkie.

Jednym z zarzutów dotyczących podeszwy środkowej jest brak stabilności. Podczas gdy but jest gładki i szybki, dzieje się tak głównie na prostszych lub łagodnie zakrzywionych drogach. Jeśli chodzi o ostre zakręty, nigdy nie czułem się komfortowo podczas szybkiej jazdy.

Podeszwa zewnętrzna tego buta jest całkiem dobra. Na spodzie buta znajduje się spora ilość gumy. Po ponad 50 milach guma wydaje się trzymać całkiem dobrze.

Przyczepność jest w porządku. Raz biegałem w deszczowych warunkach i nie czułem się szczególnie stabilnie zarówno z powodu pianki, jak i gumowej podeszwy zewnętrznej.

Ta guma zdecydowanie nie dorównuje gumie Continental, której używa Adidas, ale jest wystarczająca do biegania bez deszczu.

Hoka One One HOKA Cielo Road Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, Hoka Cielo Road to świetny lekki but, który jest dobrze zbudowany do wyścigów na krótkich dystansach i szybkich treningów o mniejszej objętości.

Ponieważ jestem obecnie w trybie treningu maratońskiego, muszę być szczególnie ostrożny przy wyciąganiu tego buta, aby upewnić się, że objętość mojego biegu mieści się w wygodach tego buta.

Nie podobało mi się początkowe tarcie pięty, którego doświadczyłem, ale od tego czasu zniknęło.

Będzie to dla mnie but interwałowy w dającej się przewidzieć przyszłości, ale być może będę musiał wziąć w nim udział w wyścigu na 5 km, gdy sezon treningowy do maratonu dobiegnie końca.

Ten but to świetna opcja, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i nie wydawać ich na buty z powłoką węglową.

Jest również bardzo dobrze wykonany, więc prawdopodobnie otrzymasz więcej za swoje pieniądze niż inne lekkie buty treningowe/biegowe innych marek.

(Visited 9 times, 1 visits today)
Close