Artykuł napisany przez 7:45 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja ON Cloudeclipse

ON Cloudeclipse Wprowadzenie

Jest taka piosenka Bonnie Tyler o tytule ” Total Eclipse of the Heart ” opowiadająca o kochanku z przeszłości, który przyćmił jej życie tak bardzo, że światło słoneczne zostało zablokowane, pogrążając jej serce w ciemności.

Teraz możesz się zastanawiać, w jaki sposób ta ballada z lat 80. odnosi się do najnowszego buta do biegania On. On twierdzi, że Cloudeclipse posiada ich najgrubszą podeszwę środkową w historii i być może nazwali ją tak, ponieważ podeszwa środkowa nie blokuje zdolności kochania (jak w piosence Bonnie Tyler), ale całkowicie blokuje czucie podłoża, przyćmiewa je. Jeśli to rzeczywiście prawda, to powiedziałbym, że jest to świetna nazwa dla ich nowego maksymalistycznego trenera.

Cloudeclipse to jedna z nowej generacji maksymalistycznych butów do biegania On Running. Wyposażony jest w nową technologię podeszwy środkowej Cloudtec Phase, która została po raz pierwszy wprowadzona w modelu Cloudsurfer na początku tego roku. Cloudtec Phase znajduje się również w butach lifestyle’owych Cloudtilt, które są kolaboracją z marką modową Loewe i kosztują 490 USD.

Cloudeclipse jest jednym z najcięższych butów treningowych On. Waży 10 uncji (285 g), czyli o 0,3 uncji (10 g) więcej niż Cloudmonster i o 0,9 uncji (27 g) więcej niż Cloudsurfer. Ma wysokość stosu 44 mm / 36 mm i wymaga ceny premium 180 USD.

ON Cloudeclipse Pierwsze wrażenia

Moim pierwszym biegiem było bardzo wolne, łatwe 10 km. Moją pierwszą myślą było to, że jest to trenażer tylko na łatwe lub regeneracyjne dni. Czułem się trochę ospały, bardzo dobrze amortyzowany, ale niezbyt miękki – nie tak jak Cloudsurfer.

Jazda była niezwykle wygodna i nie wymagała żadnego docierania. Przejścia były naprawdę płynne i nie czułem dużego zwrotu energii z podeszwy środkowej.

Nie przypominał mi żadnego innego buta, który wypróbowałem, ale mimo że jest to zupełnie nowy trener On, czuł się bardzo podobnie do On.

Cholewka ON Cloudeclipse

Cloudeclipse ma naprawdę miękką, wygodną cholewkę, która jest bardziej dopasowana do stopy niż Cloudmonster, ale nie tak pluszowa jak Cloudsurfer. Bardziej przypomina cholewkę do codziennego treningu niż miękką cholewkę z maksymalną amortyzacją.

Język jest miękki, płaski, z dzianiny, który jest przymocowany po obu stronach, a sznurówki przechodzą przez 2 oddzielne pętle na języku, aby zapewnić brak poślizgu. Uważam, że pięta i ogólna blokada stopy są naprawdę dobre.

Buty są idealnie dopasowane do stopy, a przednia część stopy i palce są bardzo wygodne. Biegacze, którzy wolą ciasne dopasowanie, mogą zmniejszyć rozmiar o pół rozmiaru, ale podoba mi się dodatkowa przestrzeń w przedniej części stopy.

On może pochwalić się cholewką barwioną w masie, która zużywa 90% mniej wody, ale problem polega na tym, że gdy jest mokra, barwnik spływa na białe sznurowadła. To jedyna wada cholewki.

Podeszwa ON Cloudeclipse

Jeśli uważasz, że Cloudmonster jest zbyt twardy, a Cloudsurfer zbyt miękki, Cloudeclipse to idealny but dla Ciebie. To bardzo zrównoważony but z przyjemną i wciągającą jazdą.

On twierdzi, że jest to podwójna warstwa Cloudtec Phase w Cloudeclipse, ale nie widzę, gdzie jest ta dodatkowa warstwa. Wygląda dokładnie tak samo jak podeszwa środkowa Cloudsurfera, ale jest po prostu wyższa. Duże otwory w podeszwie środkowej pozwalają na bardzo łatwą kompresję, dając wyjątkowe uczucie mechanicznej amortyzacji.

Podeszwa jest bardzo amortyzowana i wyściełana, ale nie określiłbym jej jako miękkiej. Nie ma uczucia miękkości pod stopami, jak w przypadku NB 1080V13 lub Njak Invincible Run 3, dzięki czemu nie wydaje się tak powolny.

W tym sensie Cloudeclipse bardziej przypomina codzienny but treningowy niż super miękki, maksymalnie amortyzowany but treningowy. Ze względu na grubą podeszwę środkową, która nie zapewnia dużego odbicia ani zwrotu energii, wydaje się bardziej odpowiedni do wolniejszych biegów, ale może poradzić sobie z biegami o stałym tempie, które są po wolniejszej stronie spektrum.

Jak na tak wysoki but (44 mm w pięcie), Cloudeclipse jest stosunkowo stabilny. Podeszwa środkowa znacznie się kompresuje, gdy jest obciążona, więc nie wydaje się, że ma 44 mm – wydaje się znacznie niższa. Podeszwa środkowa Helion nie jest również zbyt miękka, więc nie ma dużego odchylenia, jak w Cloudsurfer.

Cloudeclipse to pierwszy but On wyposażony w podeszwę zewnętrzną typu speedboard. Skutkuje to znacznie bardziej miękką jazdą niż w przypadku twardego speedboardu bliżej stopy. Speedboard jest niezbędny dla stabilności i struktury, w przeciwnym razie jazda będzie zbyt niechlujna.

Speedboard usztywnia również podeszwę środkową, pozwalając na bardziej widoczne rockerowanie przedniej części stopy. Nie jest to ekstremalnie rockerowa jazda, ale przyspiesza przejścia i poprawia wydajność.

Moją ulubioną cechą buta Cloudeclipse jest to, że ma bardzo małe wyczucie podłoża, dzięki czemu chroni moje nogi przed uderzeniami na drodze. To sprawia, że jest to dobry trenażer do długich biegów w wolnym tempie. To świetny wół roboczy do pokonywania codziennych kilometrów.

Niestety nie ma podeszwy zewnętrznej podobnej do konia roboczego. Cloudeclipse ma lepszą trwałość niż przeciętny but do biegania, ponieważ jego podeszwa zewnętrzna jest płaska i nie ma podeszwy zewnętrznej, jednak guma szybko się zużywa i zauważyłem niepokojące zużycie na zewnętrznej części pięty. Trakcja jest przeciętna na suchych nawierzchniach. Na mokrych nawierzchniach jest poniżej średniej.

Wnioski dotyczące ON Cloudeclipse

Cloudeclipse to kolejny naprawdę dopracowany trenażer pierwszej generacji od On. Obecnie, gdybym mógł wybrać tylko jeden but treningowy On, byłby to Cloudeclipse. Podoba mi się fakt, że całkowicie przyćmiewa czucie podłoża i pozwala moim nogom znacznie szybciej zregenerować się podczas tego maratońskiego bloku treningowego.

Będę nadal używać Cloudeclipse w mojej rotacji do łatwych i regeneracyjnych biegów. Ma więcej amortyzacji niż Cloudsurfer i zapewnia bardziej komfortową jazdę niż Cloudmonster. Ma również bardziej dopasowaną cholewkę niż większość trenerów, których testowałem w tym roku, co jest miłym odstępstwem.

Myślę, że jako maksymalnie amortyzowany but treningowy istnieją inne, tańsze opcje, które mają bardziej nowoczesne pianki podeszwy środkowej i są bardziej energetyczne. Pianka On Helion powinna być lżejsza i bardziej sprężysta.

Triumph, Invincible Run, Glycerin i More oferują taką samą ochronę jak Cloudeclipse, ale mają bardziej żywiołową jazdę. W przypadku Cloudeclipse dopłacasz za szwajcarską plakietkę. To zdecydowanie zawyżona cena.

Przewiduję, że Cloudeclipse będzie bardzo udanym trenerem dla On i będzie jednym z ich najpopularniejszych butów w ciągu najbliższych 12 miesięcy. On używa teraz tego samego szablonu, który był receptą na sukces Hoka przez te wszystkie lata: super gruba podeszwa środkowa bez wyczucia podłoża i dużej ochrony.

(Visited 18 times, 1 visits today)
Close