Artykuł napisany przez 2:03 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja New Balance Fresh Foam X Vongo v6

New Balance Fresh Foam X Vongo v6 Wprowadzenie

Vongo był dla New Balance pewnym eksperymentem w ich linii Fresh Foam: znaleźć najlepszy sposób na zapewnienie stabilności bez starszego słupka przyśrodkowego, który można znaleźć w popularnym modelu 860 – który jest teraz również wyposażony w podeszwę środkową Fresh Foam w ostatnich trzech modelach.

Te dwie oferty stabilności różnią się również spadkiem, przy czym Vongo balansuje na 6 mm różnicy od pięty do palców, a 860 ma bardziej tradycyjny spadek 10 mm.

Vongo v6 otrzymały Pieczęć Akceptacji od Amerykańskiego Stowarzyszenia Podiatrycznego (APMA), wyróżnienie przyznawane butom, które promują dobre zdrowie stóp.

New Balance oferuje również model 1540 jako opcję stabilizującą dla mężczyzn; jest on dostępny tylko poza Stanami Zjednoczonymi od 2021 roku. Ich solidniejszy but stabilizujący, 1260, został wycofany w 2019 roku.

Jak wspomniano, Vongo zmieniło się dość znacznie z każdym modelem; miałem przyjemność biegać w czterech z sześciu.

Pierwszy Vongo miał 10/10 gwiazdek za wygodne dopasowanie, lekkość i przyjemne odbicie w palcach.

Z kolei Vongo v2 były cięższe i znacznie mniej stabilne: 6/10 gwiazdek. Jon polubił v3 bardziej niż ja v2, dając 8/10 gwiazdek; ten trzeci Vongo był elegancki i wygodny, ale podeszwa środkowa była masywna.

New Balance wprowadził elastyczną dzianinową cholewkę wewnętrzną dla v4, która działała również jako język. Nadal było to trochę niezgrabne przy szybkich ruchach, ale ogólnie bardzo podobało mi się dopasowanie, amortyzacja i umiarkowana stabilność: 9/10 gwiazdek.

Model v5 ponownie się zmienił, ze spadku 4-6 mm w poprzednich modelach do 8 mm – który teraz wynosi 6 mm w v6 – i zachował elastyczne dopasowanie przypominające rękawicę, jednocześnie ulepszając piankę Fresh Foam X. TJ naprawdę cieszył się z v5, przyznając 10 gwiazdek i ponownie przyznaję 10 dla v6 z podobnym dopasowaniem i dodaniem plastikowej płytki na całej długości.

Byłem zaskoczony, że v6 waży tyle samo, co (ciężki) v2. Podeszwa środkowa zapewnia tak szybką rotację, że 6 nie wydaje się ciężki. Ten but waży 8,9 uncji. W sz 8 i 10,7 uncji. M sz 9 (czyli 10,5 uncji w moim damskim rozmiarze 9,5). Waży tyle samo co większy o 1/2 rozmiaru HOKA Cloudflyer i tylko 1 uncję więcej niż Gaviota.

New Balance, wylądowałeś na zdrowej równowadze stabilności, amortyzacji i komfortu (który nie wydaje się tak ciężki, jak jest)!

Podobne buty to PUMA ForeverRun Nitro, HOKA Gaviota, Brooks Glycerin GTS, ASICS Kayano i Mizuno Wave Horizon.

New Balance Fresh Foam X Vongo v6 – pierwsze wrażenia

Vongo zmieniło się dość mocno w ciągu poprzednich pięciu wersji, więc byłem zaintrygowany, aby wypróbować jego obecną prezentację po wyjęciu 6 z pudełka. Ponieważ testowałem pierwszą, drugą i czwartą wersję Vongo, byłem również bardzo zainteresowany tym, jak inżynierowie ponownie zmodyfikowali ten but.

Jasny błysk na podeszwie środkowej nie był moim ulubionym, ale dawno temu nauczyłem się, że funkcja ma o wiele większe znaczenie niż wygląd przy poszukiwaniu odpowiedniego buta do biegania. Nie obawiaj się, białe (W), szare (M) i czarne wersje kolorystyczne nie dodają jasnego błysku do podeszwy środkowej, jeśli chcesz tego uniknąć.

Pierwsze kroki wskazywały na wydajne, wspomagane przetoczenie przez przejście, które znalazłem podczas biegu. Przodostopie zachwyciło mnie tak bardzo podczas mojego pierwszego biegu.w kuchni, że zawołałam moją 16-letnią córkę, również zapaloną biegaczkę, żeby spróbowała!

Podczas mojego pierwszego biegu czucie pod stopą z wyskakującym palcem bardzo przypominało mi PUMA ForeverRun Nitro, buty, w których moja córka biegała w zeszłym sezonie, po tym jak skończyłem testować je dla RunningShoesGuru.

Uwielbiałem je tak bardzo, że chciałem, aby ona mogła ich używać!

Cholewka New Balance Fresh Foam X Vongo v6

Cholewka z syntetycznej siateczki dopasowuje się do stopy i utrzymuje ją na miejscu. Podobnie jak w pierwszym modelu Vongo, dopasowanie jest wygodne i dopasowane do rozmiaru. Elastyczność pozwala na dopasowanie, które dostosowuje się do różnych kształtów stóp, ale wiele osób będzie chciało zwiększyć rozmiar o pół rozmiaru, jeśli znajduje się pomiędzy rozmiarami.

Cholewka była wystarczająco elastyczna, aby dopasować się do mojego dziwnego kształtu stopy; lubiłem biegać w tym bucie, ale bolała mnie stopa przy długotrwałym noszeniu. Z kolei moja córka, która zazwyczaj nosi rozmiar o pół mniejszy, uwielbia zarówno biegać w Vongo, jak i nosić je przez cały dzień.

W tym roku w projekcie wycięto więcej otworów. Nie mieliśmy żadnych problemów z oddychalnością jesienią i zimą podczas biegania na zewnątrz lub w klimatyzowanych pomieszczeniach wewnątrz, ale warstwy i umiarkowanie gruby język sugerują, że jest to ciepły but w gorących warunkach.

Język jest wspierany przez szerokie, elastyczne paski przymocowane do podstawy cholewki po obu stronach w częściowym klinie, z otworami na całej długości dla dodatkowej oddychalności.

Wyściółka skarpety stanowi miękką podstawę nad pianką.

Dopasowanie jest wygodne i zapewnia wsparcie, a doskonały wewnętrzny zapiętek zaokrągla piętę i zachęca stopę do ruchu do przodu.

Jednostka podeszwy New Balance Fresh Foam X Vongo v6

Ta recenzja podeszwy rozpocznie się od najlepszej części tego buta (podeszwa środkowa) i zakończy się najmniej pomocnym aspektem (podeszwa zewnętrzna).

Podobnie jak w Vongo v5, Fresh Foam X w formacji rocker zapewnia płynne przejście. W tym roku płynne przetaczanie z wyskakiwaniem z palców zostało wzmocnione przez dodanie płytki, zwanej „płaszczyzną stabilności”, która biegnie wzdłuż buta i znajduje się w połowie boku podeszwy środkowej.

Fresh Foam X jest bardziej sprężysta i amortyzująca niż oryginalna pianka Fresh Foam.

Plastikowa płytka zapewnia stabilność, płynne przetaczanie i odskocznię dla pianki. Połączenie geometrii rocker, płytki i pianki Vongo zapewnia doskonale podpartą, ale lekko miękką jazdę; trudno będzie to poprawić!

To, co może być lepsze w następnej rundzie, to podeszwa zewnętrzna. Lekko podniesione strąki pod v5 nie zapewniały doskonałej przyczepności. Ta podeszwa zewnętrzna jest jeszcze bardziej gładka w 6.

Dmuchana guma pokrywa obszary o wysokim zużyciu cienką warstwą, z mniejszym pokryciem niż w 5. Po około 80 milach na moich butach lekko uniesione strąki są wygładzane. Sprawia to, że nadaje się do biegania w idealnych warunkach, ale nie jest dobrym wyborem w deszczu, śniegu lub w terenie, w którym przyczepność jest kluczowa. Ta cienka podeszwa zewnętrzna będzie częścią buta, która zużywa się najszybciej u biegaczy o dużym zużyciu.

Spadek wynosi teraz 6 mm po przejściu z 4 mm we wcześniejszych wersjach do 8 mm w 5.

New Balance Fresh Foam X Vongo v6 Wnioski

Jest to najlepszy Vongo do tej pory zarówno pod względem dopasowania, jak i funkcjonalności.Funkcja; bardzo lubię w nich biegać. Podobnie jak w przypadku PUMA ForeverRun Nitro, w których zachęcałem moją 16-latkę do biegania w sezonie biegowym, przekazuję jej Vongo v6 na treningi biegowe na dystansie 800-3000 metrów w sezonie lekkoatletycznym.

Gorąco polecam ten but do średnich i długich biegów oraz dłuższych treningów interwałowych, w których wsparcie i amortyzacja są pomocne wraz z „popem” efektywnego przejścia do palców.

Miejsca do poprawy w przyszłych modelach Vongo to przyczepność podeszwy zewnętrznej i oddychalność cholewki.

(Visited 15 times, 1 visits today)
Close