Artykuł napisany przez 9:26 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja New Balance Fresh Foam X 880 v14

New Balance Fresh Foam X 880 v14 Wprowadzenie

Buty New Balance Fresh Foam X 880 v14 to neutralny model do codziennego treningu z amortyzacją dzięki technologii Fresh Foam X firmy New Balance.

Ciekawe w technologii Fresh Foam X jest to, że nie wszystkie pianki w różnych butach wydają się być podobne.

Po przetestowaniu New Balance Fresh Foam X 1080 v13, wrażenia z podeszwy środkowej były zupełnie inne, ponieważ tamten but był bardziej miękki, podczas gdy ten but jest znacznie bardziej stabilny, ale także bardziej responsywny.

Ten but należy do konkurencyjnej linii z Asics Gel-Nimbus 26 i Saucony Ride 17. Ten but jest dobrze zbudowany z punktu widzenia trwałości, ale zwrot energii zarówno z Gel-Nimbus, jak i Ride będzie lepszy.

Waga buta wynosi 9,5 uncji dla męskiego rozmiaru 9, co jest dobrą wagą dla celu buta. Kosztując 140 USD, but jest wyceniany poniżej wielu konkurentów.

Jeśli chodzi o aktualizacje z zeszłego roku, jest ich kilka. Po pierwsze, spadek od palców do pięty zmniejszył się z 10 mm w zeszłorocznej wersji do 8 mm w tegorocznej wersji. Ogólna wysokość stosu jest stosunkowo taka sama, tylko niższy spadek pięty.

But jest nieco lżejszy – 0,5 uncji – niż zeszłoroczny, ponieważ pianka została teraz zaktualizowana o amortyzację Fresh Foam X.

Cholewka buta również nieznacznie się zmieniła, dzięki czemu but jest nieco bardziej dopasowany niż zeszłoroczny model.

New Balance Fresh Foam X 880 v14 – pierwsze wrażenia

Kiedy po raz pierwszy wyjąłem ten but z pudełka, zauważyłem, że jest stosunkowo lekki.

Konstrukcja cholewki wyglądała na gładką, a guma na spodzie wyglądała, jakby była zbudowana na wiele kilometrów. Mój pierwszy bieg w tych butach był moim pierwszym łatwym biegiem po tygodniowej przerwie.

But był stosunkowo gładki i stabilny. Nie czułem dużego zwrotu energii, ale dobrze reagował, gdy bawiłem się moimi tempami. But nigdy nie sprawiał wrażenia, jakby mi pomagał, ale też nie przeszkadzał.

Moje późniejsze biegi w tym bucie obejmowały kroki, powtórzenia wzniesień i wysiłki w tempie. But poradził sobie z nimi wszystkimi z łatwością. Zdecydowanie rozumiem, dlaczego niektórzy ludzie kochają ten but, ponieważ radzi sobie z różnymi biegami i po prostu nie przeszkadza.

Jak wspomniałem wcześniej, nie ma zbyt dużego zwrotu energii, więc nie ma też wrażenia, że otrzymujesz dużą pomoc. Podczas jednego wysiłku chciałem nieco przyspieszyć, ale wydawało mi się, że z tym butem mam trudności.

Nie jest wystarczająco lekki ani sprężysty dla doświadczonych biegaczy, aby pchnąć do tych wyższych, progowych prędkości. Dla bardziej początkujących biegaczy jest to świetny, wszechstronny but.

Cholewka New Balance Fresh Foam X 880 v14

Konstrukcja cholewki tego buta jest bardzo dobra. Jest to drobna siateczka z wystarczającą wyściółką dookoła.

W tym roku konstrukcja jest inna, ponieważ cholewka jest teraz jednoczęściowa. Nie miałem żadnych problemów z systemem sznurowania, a sznurowadła pozostały zawiązane nawet na jednym węźle.

Język został przeprojektowany w tym roku i wydaje się pozostawać na miejscu lepiej niż w zeszłorocznej wersji. But pasuje dokładnie do rozmiaru. Pudełko na palce było nieco ciasne, ale nie na tyle, żebym chciał kupić szeroką szerokość.

New Balance Fresh Foam X 880 v14 Jednostka pojedyncza

W podeszwie środkowej zastosowano technologię Fresh Foam X. Nie jest to grubsza podeszwa środkowa niż w wersji v13, ale spadek pięty zmienił się z 10 mm na 8 mm. Ze względu na zmianę pianki ta wersja jest również lżejsza niż poprzednia iteracja – choć nie jest to duża różnica.

Jak wspomniałem wcześniej, pianka ta nie jest najbardziej miękka ani nie zapewnia dużego zwrotu energii. Nie jest tak miękka jak 1080 v13, mimo że technologia jest podobna.

Niższe obniżenie pięty pomaga zapewnić płynną, wygodną jazdę na tych łatwych kilometrach. Jest również znacznie bardziej responsywny i stabilny – bardzo dobrze radzi sobie z różnymi tempami podczas tego samego biegu.

Przyczepność podeszwy zewnętrznej jest dobra. Nigdy nie czułem poślizgu w deszczowych warunkach i przyczepność była tak dobra, jak w przypadku butów szosowych na trawiastych lub żwirowych nawierzchniach. Podeszwa zewnętrzna wykonana jest z gumy Ndurance, która jest zastrzeżoną gumą NB, która ma zwiększać trwałość. Jest to ten sam materiał, co w poprzedniej wersji, ale tym razem układ jest nieco inny, mając nadzieję na zwiększenie przyczepności w obszarach o wysokim zużyciu, przy jednoczesnym użyciu nieco mniejszej ilości gumy. Jest to prawdopodobnie czynnik przyczyniający się do utraty wagi buta w nowej wersji.

W porównaniu do Gel-Nimbus 26, ten but jest twardy i nie ma takiego samego zwrotu energii jak Nimbus. Podczas gdy myślałem, że Nimbus jest twardy, ten but jest twardszy.

To powiedziawszy, ten but jest lżejszy i ma niższą wysokość stosu. Ten but jest bardziej responsywny i lepiej radzi sobie z niektórymi szybszymi biegami niż Nimbus.

Przyczepność podeszwy zewnętrznej jest stosunkowo podobna.

New Balance Fresh Foam X 880 v14 Wnioski

New Balance Fresh Foam X 880 v14 to świetny codzienny trener, który odgrywa rolę dla prawie każdego biegacza.

Dla doświadczonych biegaczy jest to świetny but na łatwy dzień, w którym można włączyć kilka kroków lub podbiegów. Dla początkujących biegaczy jest to świetny but codzienny o dużej wszechstronności.

Ten but pozostanie w mojej rotacji jako łatwy but na dzień lub niektóre z tych biegów grupowych, w których tempo wzrasta nieco powyżej łatwego.

Moim największym problemem pozostaje cena. Za niewiele więcej można dostać inne buty z lepszym zwrotem energii, bardziej miękką amortyzacją lub mniejszą wagą.

W tym bucie nie ma wystarczająco dużo, aby wyróżniał się na tle innych i uzasadniał zaoszczędzenie kilku dolarów. Myślę jednak, że sprawdza się jako but roboczy.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Close