Artykuł napisany przez 9:36 pm Bieganie, Ćwiczenia

SuperComp Elite v4 vs SuperComp Elite v3

SuperComp Elite to najdroższy, najbardziej zaawansowany but długodystansowy w ofercie New Balance. Jest wyposażony w płytkę z włókna węglowego na całej długości, super piankę i technologię Energy Arc. Kosztuje 250 dolarów.

Wersja 4 to ogromna aktualizacja. To porównanie powie Ci, która wersja jest dla Ciebie lepsza.

FuelCell SuperComp Elite v4

$249.00

FuellCell SuperComp Elite v3

$130.00

Werdykt

New Balance FuelCell SuperComp Elite v4 to przyjemny, stabilny bieg długodystansowy. Ma jeden z najbardziej miękkich i amortyzowanych butów spośród wszystkich super butów, ale brakuje mu napędu na wysokim poziomie. Wynika to z wciąż zbyt miękkiej amortyzacji i delikatnego rockera w przedniej części stopy, który nie daje dużego wrażenia przechylenia do przodu. Wersja 4 ma znacznie ulepszoną cholewkę, która ma lepszą blokadę pięty i nie wbija się w kostki. Ma również twardszą podeszwę środkową i grubszą podeszwę środkową, dzięki czemu jest bardziej wydajna.

New Balance FuelCell SuperComp Elite v3 to miękki, karbonowy model wyścigowy o sprężystej, energicznej jeździe. Ma elastyczną płytkę i nieagresywny rocker, dzięki czemu nie jest tak szybki jak konkurencja. Wersja 3 ma technologię Energy Arc, która sprawia, że jest bardziej energiczna niż wersja 2. Ma również bardziej stabilną jazdę, ale jest cięższy niż zeszłoroczna wersja, a jego nowa cholewka z konstrukcją buta jest krokiem wstecz.

Zalecane dla

Wyścigi, speedwork, wyścigi długodystansowe

Wyścigi, trening szybkości

Typ amortyzacji

Zrównoważona/miękka

Wyważona

Ilość amortyzacji

Wysoka amortyzacja

Wysoka amortyzacja

Stabilność

pewna stabilność

pewna stabilność

Rozmiar

prawidłowy rozmiar

prawda do rozmiaru

Cena detaliczna

249,95 USD

230 USD

Najnowsza wersja Elite, v4, ma bardziej nowoczesną podeszwę środkową opartą na PEBA, która jest twardsza, ale zwraca więcej energii. Jazda w v4 jest bardziej wydajna niż w v3, ponieważ stopa nie zapada się tak bardzo w piankę.

Model V3 ma podeszwę środkową z wtryskiwanego azotu EVA + TPU. Jest bardziej miękka pod stopą, ale nie jest tak energiczna jak podeszwa środkowa PEBA w wersji v4.

Elite v4 jest lepsza do krótszych, szybszych wysiłków, ponieważ jest lżejsza i mniej się kompresuje. Elite v3 jest lepszy do dłuższych wysiłków, które są wolniejsze, ze względu na bardziej miękką jazdę, która jest bardziej komfortowa.

Stabilność jest lepsza w modelu 4 niż 3, ponieważ występuje mniejsze odchylenie. V4 ma również szerszą platformę, która sprawia, że stopy są bardziej zakorzenione.

Pod podeszwą v3 znajduje się większy rowek, który pozwala całej podeszwie środkowej rozłożyć się bardziej niż w v4. Zwiększa to amortyzację i sprawia, że stopa bardziej się zapada.

Jeśli chodzi o v4 ma lepszą przyczepność i większą trwałość, ponieważ jej podeszwa zewnętrzna jest bardziej płaska. Zużycie rozkłada się bardziej równomiernie.

Cholewki tych 2 butów biegowych nie mogłyby się bardziej różnić. Elite v4 ma tradycyjną cholewkę z siateczki, podczas gdy Elite v3 ma cholewkę z dzianiny o konstrukcji bootie. Blokada stopy jest lepsza w 4 ze względu na fakt, że materiał nie rozciąga się tak bardzo i ponieważ w 4 można wykonać węzeł biegacza.

Wersja 4 pochłania mniej płynów niż wersja 3, więc jest lepsza na mokre warunki. Wersja 3 ma bardziej dopasowany krój, który nie jest tak elastyczny jak wersja 4. Obie cholewki pasują do rozmiaru. Oddychalność jest lepsza w wersji 4.

Jeśli wolisz mocniejszą jazdę z większym zwrotem energii, wybierz Elite v4. Ma podeszwę środkową PEBA, która jest bardziej energiczna i sprężysta pod stopami. Jeśli chcesz tradycyjnej cholewki, Elite v4 jest również lepszym wyborem dla Ciebie. Elite v4 jest lepszy dla Ciebie, jeśli szukasz biegacza na krótsze dystanse, który jest bardziej responsywny.

Jeśli chcesz bardziej miękkiej jazdy, wybierz Elite v3. Jego podeszwa środkowa kompresuje się bardziej, dzięki czemu jest bardziej miękka. Jeśli wolisz bardziej zrelaksowaną cholewkę z dzianiny, wybierz Elite v3. Elite v3 jest lepszy dla Ciebie, jeśli chcesz długodystansowego biegacza z większym komfortem na długich dystansach.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close