Artykuł napisany przez 4:09 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Mizuno Wave Sky 7

Mizuno Wave Sky 7 Wprowadzenie

Mizuno Wave Sky 7 to but treningowy z wysoką cholewką, który jest fantastyczny do pokonywania długich kilometrów i oferuje duży zwrot energii przy każdym kroku.

Ten but wykorzystuje piankę ENERZY i ENERZY CORE firmy Mizuno, aby stworzyć responsywną jazdę na miękkiej platformie.

Reklamowane odczucia są w większości poprawne, ale przy cenie katalogowej 170 USD jest lepiej. W tym przedziale cenowym i przy tej ilości amortyzacji Wave Sky będzie walczyć z ofertami konkurencji, takimi jak Saucony Triumph 21, Hoka Bondi 8, Puma Deviate Nitro 2, New Balance 1080 v12, adidas adizero Boston 12, Brooks Glycerin 20, ASICS Gel Nimbus 25 i Nike Invincible Run.

Biegałem w Triumphach, 1080 i Glycerin z tej listy. Z tych czterech powiedziałbym, że Wave Sky wypada najlepiej w porównaniu do Glycerin; są dobrze amortyzowane i dobrze się prowadzą, szczególnie podczas długich biegów, ale nie są ekscytujące ani nie zmieniają życia. W tej kategorii, spośród butów, które wypróbowałem, umieściłbym je na drugim poziomie.

Mizuno Wave Sky 7 – pierwsze wrażenia

Miałem trochę obaw co do tego buta. Nie miałem dobrej historii z Mizunosami i przez lata nie chciałem ich wypróbować. Szczerze mówiąc, nie wiedziałem, że będę je recenzował, dopóki się nie pojawiły, ale od samego początku byłem nimi bardzo mile zaskoczony. Niebiesko-pomarańczowa kolorystyka przyciąga wzrok, a podeszwa wyróżnia się wizualnie.

Kiedy założyłem je na stopy, od samego początku byłem pod wrażeniem amortyzacji i ogólnego wrażenia. Podczas mojego pierwszego biegu spisały się bardzo dobrze i czułem się bardzo komfortowo. Kiedy wypróbowałem je jako buty całodzienne, były wygodne przez cały czas i sprawiły, że po raz drugi oceniłem moją nienawiść do Mizuno. To dobre pierwsze wrażenie.

Cholewka Mizuno Wave Sky 7

Cholewka wykonana jest z elastycznego tkanego materiału, który zgina się, rozciąga i przepuszcza powietrze, aby zapewnić chłód. Materiał jest bardzo wygodny i miękki dla stopy. Dobrze sprawdza się podczas biegania w ciepłe dni, ale myślę, że świetnie sprawdziłby się podczas biegów w chłodniejsze dni. Przepuszcza powietrze, ale nie na tyle, by trzeba było zakładać podwójne skarpety.

Cholewka wykorzystuje nadrukowane nakładki i wzmocniony system sznurowania, aby upewnić się, że stopa pozostaje zablokowana. Jest to konieczne, ponieważ sam but jest szeroki. Pięta ma normalną szerokość, ale nie jest dopasowana, jeśli cierpisz na problemy z Achillesem lub masz wąską piętę, będziesz musiał użyć sznurowania z blokadą pięty.

But rozszerza się nieco na łuku stopy, co w moim odczuciu sprawiało, że but był nieco chybotliwy, dopóki nie dopracowałem sznurowania do perfekcji. Następnie rozszerza się bardziej w przestronny toebox. Jeśli masz wąską stopę, ta konstrukcja buta nie jest najlepsza.

Z drugiej strony but pasuje idealnie na długość, zgodnie z rozmiarem.

Podeszwa Mizuno Wave Sky 7

Ta podeszwa jest dla mnie wyjątkowa. Jest to bardzo duża podeszwa z 40 mm pod piętą i 32 mm pod palcami. Jednak podczas noszenia nie czujesz, że jest tak wysoki.

Mizuno wykorzystuje swoją charakterystyczną piankę ENERZY, piankę U4ic, która jest bardzo miękka i wygodna przy prawie każdym uderzeniu. Jednak połączono ją ze środkową warstwą ENERZY CORE, która jest ich najbardziej responsywnym materiałem. Został zaprojektowany tak, aby zapewnić duży zwrot energii, dzięki czemu można przyspieszyć.

W podeszwie zewnętrznej Mizuno zastosowało gumę węglową X10, która zapewnia ogromną przyczepność. Pokazało się to podczas testów na ulicach, żwirze i ziemi. W żadnym punkcieNie miałem wrażenia, że przyczepność zawodzi.

Ta podeszwa została zaprojektowana z lekkim rockerem na palcach, ale nie jest tak agresywna, jak wiele innych butów. Chociaż poduszka jest miękka i przyzwoicie reaguje, ogólna konstrukcja nie popycha cię do przodu, a jazda wydawała się najbardziej komfortowa podczas wolniejszych kroków.

Wnioski dotyczące Mizuno Wave Sky 7

Przez lata odmawiałem biegania w Mizuno. Ich wcześniejsze oferty powodowały u mnie kontuzje i zużywały moje mięśnie bardziej niż prawie wszystkie inne buty lub marki. I to we wszystkich liniach. Ich poduszka była dla mnie zbyt twarda, a ich oddanie twardej gumowej fali po prostu nie rezonowało ze mną.

Biegałem nawet w ich (w tamtym czasie) Wave 5 (2016) za 220 dolarów i po prostu nie rozumiałem tego projektu. To był „but z maksymalną amortyzacją”, w którym nie czułem żadnej amortyzacji i po prostu miałem ciężką, wstrząsającą jazdę. Ludzie mówili mi, że „nie jestem wystarczająco duży”, aby czerpać korzyści z buta i że muszę lądować „bardziej ekstremalnie na pięcie”, ale to nie ma żadnego sensu.

Wszystko po to, by powiedzieć, że nie dotykałem butów Mizuno od 7 lat. A jednak chciałem biegać w Wave Sky 7. Ten but NIE JEST najlepszym butem na rynku, ale mimo wszystko jest fantastyczny.

Połączenie wspaniałej amortyzacji i przyzwoitego zwrotu energii sprawiło, że buty te były przyjemnością podczas łatwych biegów o dowolnej długości. Naprawdę błyszczały podczas długich, powolnych biegów, ponieważ amortyzacja po prostu się nie kończyła, a zwrot energii był fantastyczny podczas tego treningu.

Nie czułem wystarczającego zwrotu energii ani pchania z konstrukcji rockera, abym czuł, że mogę ich używać do biegów tempowych lub szybkich i naprawdę czuć, że but mi pomaga. Czuję jednak, że ma on swoje miejsce w rotacji.

Największymi wadami dla mnie był brak pchnięcia z buta, ogólna waga (11,6 uncji dla rozmiaru 13) oraz ogólna szerokość platformy i cholewki. Minęło kilka biegów, zanim opanowałem sznurowanie i zorientowałem się, jak mocno muszę zawiązać buty. Gdybym miał węższą stopę, miałbym nadmiar sznurówek, które musiałbym wymyślić, gdzie umieścić.

Wspomniane wady nie powstrzymują mnie przed bieganiem w Wave Sky 7 z przyjemnością.

Przy cenie 170 USD jest on drogi i uważam, że istnieją lepsze opcje w tym obszarze cenowym i poziomie amortyzacji (a mianowicie Saucony Triumph 21 i New Balance 1080 v12), ale jest to zdecydowanie but, który poleciłbym komuś, kto chce rejestrować kilometry i chce czuć się świetnie po zakończeniu biegu.

(Visited 20 times, 1 visits today)
Close