Artykuł napisany przez 5:00 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Brooks Caldera 6

Brooks Caldera 6 Wprowadzenie

Weź to, co wiesz lub pamiętasz o Caldera i spłucz to, ponieważ wersja 6 to zupełnie nowy potwór od podstaw.

Wersja 6 ma znacznie szerszą platformę, która jest zbudowana na nowej, żywej piance Loft V3 o kształcie rockera, która zapewnia płynną i żywą jazdę.

Cholewka ma również nowy kształt z większą objętością i przydatnymi dodatkami, które zaspokajają potrzeby długich ultra dystansów.

Wrażenia z użytkowania Brooks Caldera 6

Podczas moich pierwszych wyjść w tym bucie nie mogłem uwierzyć, jak stabilny, a jednocześnie energiczny był ten but.

Początkowo byłem sceptycznie nastawiony do tego, jak buty zareagują, gdy spróbuję przyspieszyć, i muszę powiedzieć, że byłem pod wrażeniem tego, jak wygodnie i szybko but się zmienia, ułatwiając utrzymanie szybszego tempa przez dłuższy czas.

Wiąże się to z zastrzeżeniem, że dotyczy to tylko toczenia się po twardym lub umiarkowanym szlaku, ponieważ w dalszej części recenzji omówię moje doświadczenia z butem na technicznym terenie.

Z pewnością przetestowałem te buty pod względem różnych szlaków, zmian wysokości itp. i stwierdziłem, że Caldera 6 doskonale sprawdzają się na umiarkowanych i niższych szlakach, zapewniając mi wygodę i brak zmęczenia nóg na dystansach 10 mil i większych, a także super zabawę podczas bombardowania w dół.

Podeszwa zewnętrzna buta zapewnia doskonałą przyczepność, ale jej geometria i przyczepność sprawiają, że można ją naprawdę dostosować do drogi i bez wątpienia jest to świetny but na szlak.

Z pewnością zauważyłem wzrost mojego kilometrażu od czasu rozpoczęcia recenzji Caldera 6, ponieważ uwielbiam zakładać te buty i wyruszać na przyjemne długie biegi.

Ochrona Brooks Caldera 6

Myślę, że nie trzeba dodawać, że tak duża ilość pianki w podeszwie środkowej zapewnia fantastyczną warstwę ochronną.

To, co uznałem za szczególnie wspaniałe, to fakt, że pianka nasycona azotem jest na tyle przewiewna, że podeszwa środkowa prawie zapada się wokół ostrzejszych skał i wyraźnych odłamków szlaku, prawie eliminując ostre uderzenia, a następnie uwalnia tę energię, szybko odrzucając moją stopę od nich.

Spawana nakładka otacza cały but, co pomogło chronić bok mojej stopy przed nieuczciwymi patykami lub korzeniami, które próbowały wykonać tanie strzały w bok mojej stopy.

Nakładka ta obejmuje zderzak TPU o pełnej szerokości z przodu buta, który zapewnia doskonałą ochronę palców.

Wytrzymałość Brooks Caldera 6

Będąc butem zaprojektowanym z myślą o dystansie, można powiedzieć, że trwałość z pewnością została wpleciona w użyte materiały. Cholewka Caldera 6 to ciasno tkana siateczka, która jest mocna i bardzo odporna na ścieranie.

Zgrzewane nakładki pomagają nadać strukturę, ale dodatkowo wzmacniają i chronią cholewkę w krytycznych obszarach, które ją otaczają.

Nie sądzę, że tylko dlatego, że but ma masywną podeszwę środkową, koniecznie czyni go trwałym, ponieważ niektóre mogą się zepsuć szybciej niż inne. Nie sądzę, aby tak było w przypadku Loft V3, ponieważ czuję się tak samo żywy po moim ostatnim biegu w bucie, jak po pierwszym.

Jak dotąd podeszwa środkowa nie wykazuje oznak kompresji i nadal zapewnia stabilną platformę pod stopami. Podeszwa zewnętrzna Trailtack działa jak dotąd dobrze, bez oznak nadmiernego zużycia lub uszkodzeń po wielu kilometrach i terenie od chodnika po kamienisty techniczny szlak.

Z pewnością jest to podeszwa zewnętrzna, którą mogę zobaczyć przez długi czas.

Brooks Caldera 6 Responsywność i szybkość

Loft V3 to świetna pianka ai myślę, że to prawdziwy przełom, jeśli chodzi o maksymalną amortyzację. Pianka jest bardzo lekka, przewiewna i nie tak gęsta jak inne pianki, które zdobią buty z maksymalną amortyzacją.

Caldera 6 jest bardzo responsywna i przyjemnie sprężysta. Ta responsywna amortyzacja sprawia, że jest to bardzo energiczny i przyzwoicie szybki but pomimo swojej masywnej platformy.

Sprężystość w połączeniu z konstrukcją rockera daje 6-tce bardzo płynną jazdę, która skutecznie napędza but do przodu, zwłaszcza gdy chciałem przyspieszyć.

Bardzo podobały mi się 6-tki na umiarkowanych szlakach, szutrowych ścieżkach, a zwłaszcza na gładkim terenie z kilkoma podbiegami, które but absolutnie zmiażdżył i pozwolił mi biec szybko przy niewielkim wysiłku.

Brooks Caldera 6 Komfort i dopasowanie

Jest to obszar Caldera 6, który nie spełnił moich oczekiwań. Podczas gdy but był zgodny z rozmiarem wzdłużnym, dopasowanie w śródstopiu było zbyt dopasowane. Zdaję sobie sprawę, że będąc butem na ultra dystans, pozwalanie na puchnięcie lub rozszerzanie się jest ważne, ale dla moich węższych stóp było to trochę za dużo.

W wielu przypadkach można temu zaradzić poprzez kreatywne sznurowanie, ale tak nie było w tym przypadku, ponieważ bez względu na to, co zrobiłem, po prostu nie mogłem uzyskać blokady śródstopia, której chciałem. Podoba mi się niezależna konstrukcja kołyski sznurowania, którą zastosował Brooks, ale pionowa orientacja sznurowadeł walczy z nią, co moim zdaniem utrudniało znalezienie bocznego bezpieczeństwa, którego szukałem.

Dla mnie prowadziło to do dużego luzu w bucie, a w połączeniu z szerszą platformą utrudniało poruszanie się po technicznym terenie. Jeśli nie zsuwałem się na bok, miałem trudności z ułożeniem stopy z powodu dużego odcisku stopy.

Te dwa składniki w połączeniu, przynajmniej dla mnie, są receptą na katastrofę. Pomimo tych niedociągnięć nie są one przełomem, ale z pewnością ograniczają Calderę do umiarkowanie technicznych i niższych szlaków, które są w 100% tym butem.

Z drugiej strony, wysoka i szeroka platforma, jeśli jest utrzymywana na właściwym szlaku, jest tak gładka i dobrze amortyzowana, że doskonale utrzymuje zmęczenie na dystans, szczególnie przy wyższych przebiegach.

Brooks Caldera 6 Wnioski

Ta modernizacja była zdecydowanie koniecznością dla Caldery, aby wyrwać się ze standardowej formuły tworzenia świetnej cholewki, przerobić podeszwę zewnętrzną i wysłać ją za drzwi.

Dzięki Caldera 6 Brooks przyzwoicie podniósł swoją grę w stosunku do wielu dowódców z maksymalną amortyzacją. Caldera to świetny wybór do codziennego treningu, szczególnie w umiarkowanym terenie, który jest bardziej skoncentrowany na dystansie lub czasie trwania.

Chociaż wielu może się spierać ze względu na ich wagę, uważam, że byłyby to świetne buty na dystansie 100 mil. Obecnie nie znalazłem maksymalnego buta, który nawet zbliżyłby się do energii, responsywności i stabilności Caldera 6.

Chociaż jest to duży krok we właściwym kierunku dla Caldera, wciąż jest miejsce na ulepszenia i jestem podekscytowany, aby zobaczyć, jak będą się rozwijać.

(Visited 29 times, 1 visits today)
Close