Artykuł napisany przez 2:42 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Nike Structure 25

Nike Structure 25 Wprowadzenie

Nie tak dawno temu Nike całkowicie pozbyło się serii Structure i próbowało popchnąć wszystkich w kierunku serii Infinity Run, ich stabilnego neutralnego buta. Musieli zdać sobie sprawę, że nadal istnieje zapotrzebowanie na stabilny but treningowy, ponieważ po kilku latach bez Structure powrócili z zupełnie innym modelem Structure 23.

Model Structure 23 sprawiał wrażenie neutralnego buta treningowego, a nie „prawdziwego” buta do stabilizacji. Sprawdziłem zarówno Structure 23, jak i 24 (24 był tylko aktualizacją cholewki). Stwierdziłem, że są to najlepsze wersje Structure do tej pory, ponieważ czuły się stabilne i wspierające bez twardej jazdy lub uczucia szturchania łuku, które zwykle kojarzy się z trenerami stabilności.

Jeśli chodzi o popularność, seria Structure nie zbliża się do takich modeli jak Pegasus czy Infinity. Osobiście wolę Structure zarówno od Pegasusa, jak i Infinity, ponieważ ich cholewka jest bardziej wyściełana, a amortyzacja jest bardziej znacząca, ale myślę, że większość biegaczy nadal uważa Structure za starą szkołę, tradycyjny trenażer stabilizujący.

W zeszłym roku nie było aktualizacji Structure, ale w tym roku otrzymujemy całkowicie przeprojektowaną wersję. Nowa wersja waży 0,2 uncji (6 g) mniej niż Structure 24. Mierzy 37 mm w pięcie, 27 w przedniej części stopy i nadal kosztuje 120 USD, co jest teraz tańsze niż przeciętny codzienny trener średniej klasy.

Nike Structure 25 – pierwsze wrażenia

Kiedy po raz pierwszy chodziłem w Structure 25, było zauważalne, o ile bardziej przypominał on trening stabilizujący niż poprzednie 2 wersje. Pojawił się wyraźny łuk, którego nie było od czasu Structure 19, ale nie było to bolesne ani niewygodne.

Mój pierwszy bieg był treningiem sprintów górskich. Podczas tego biegu Structure 25 wydawał się nieco ospały – nie lubił zwiększać tempa. Wydawały się twardsze niż Structure 24, ale także bardziej wspierające ze względu na podniesioną część śródstopia na łuku.

Czułem poduszkę powietrzną pod przednią częścią stopy, która zawsze była charakterystyczna dla serii Structure. Był wygodny od razu po wyjęciu z pudełka i nie wymagał żadnego okresu docierania.

Butem, który najbardziej mi przypominał, był Infinity Run 3. Oba buty mają klipsy na piętę, a także wydatne łuki, ale Structure 25 wydawał się twardszy niż Infinity Run 3.

Przypominał mi również Pegasus 40, ponieważ oba mają poduszki powietrzne Zoom w przedniej części stopy z twardymi podeszwami zewnętrznymi.

Cholewka Nike Structure 25

Structure 25 ma tradycyjną, wyściełaną cholewkę, która jest wygodna, ale ciepła. Wydaje się nieco mniej wyściełana niż Structure 24, ale nadal bardziej nadaje się do chłodnych klimatów niż tropikalnych. Uważam, że są naprawdę wygodne, tak wygodne, że noszę je na co dzień.

Wyściełany język nie ma klinów, więc język lekko się ślizga, ale nie jest to denerwujące. W zestawie znajdują się podwójne oczka w pierwszym rzędzie, ale nigdy ich nie używałem, ponieważ blokada jest doskonała bez konieczności stosowania węzła biegacza.

Buty są dopasowane do rozmiaru, który jest wąski, jak większość butów do biegania Nike, i najlepiej się w nich czuję, gdy noszę cienkie skarpetki, w przeciwnym razie są zbyt ciepłe.

Podeszwa Nike Structure 25

Structure 25 ma bardzo przewidywalne właściwości jezdne porównywalne do serii Pegasus i Infinity. Od momentu założenia czujesz się znajomo i od razu możesz powiedzieć, że w nich biegasz.w butach treningowych Nike Zoom Air.

Pianka podeszwy środkowej została zmieniona na Cushlon 3.0, ale nie jest to nic specjalnego i sprawia wrażenie pianki sprzed 6 lat. Nie ma wysokiego poziomu odbicia ani zwrotu energii, więc Structure 25 nie jest szczególnie zabawny ani wciągający.

Najlepiej sprawdza się przy wolnym tempie poniżej 5:30 minut na km. Trudno mi w nim przyspieszyć, więc nie używam go do biegania w szybkim tempie. Zdecydowanie nie nazwałbym go wszechstronnym trenażerem.

Podeszwa jest twarda jak na dzisiejsze standardy. Poduszka powietrzna pod przednią częścią stopy jest dość twarda, więc otaczająca ją pianka musi mieć podobną gęstość, w przeciwnym razie poduszka powietrzna będzie zbyt widoczna i będzie niewygodna.

Jeśli chodzi o wsparcie, Structure 25 jest obecnie najbardziej wspierającym butem w ofercie Nike. Jestem łagodnym nadpronatorem z płaskostopiem i uważam, że jest stabilny, ale wydatny łuk jest nieco zbyt przytłaczający. Myślę, że zapewni wystarczające wsparcie dla większości nadpronatorów, ale jest bardziej odpowiedni dla biegaczy z wysokimi łukami.

Nowy klips na piętę dodaje dodatkowy element wsparcia pięty do tegorocznej wersji Structure. Jest to funkcja, którą widzieliśmy w serii Infinity Run od wielu lat. Tegoroczny InfinityRN 4 już go nie ma.

Nike reklamuje, że Structure 25 ma geometrię rocker, ale w rzeczywistości przednia część stopy jest zbyt elastyczna, aby poczuć rocker. Nie jest to energooszczędne ani wydajne podczas długich biegów, więc wolę używać go do biegów krótkich lub średniodystansowych.

Zrobiłem w nich jeden 42-kilometrowy bieg treningowy, ale nie czerpałem z niego przyjemności. Buty wydawały się ciężkie i ociężałe, a ja czułem, że pracuję o wiele ciężej niż w innych, bardziej nowoczesnych butach treningowych z grubymi podeszwami środkowymi.

Podobnie jak większość codziennych butów treningowych Nike, podeszwa zewnętrzna Structure 25 jest ich główną siłą. Składa się z pełnej kontaktu z podłożem, grubej gumy, która jest wytrzymała i trwała. Ma wystające wypustki, dzięki czemu przyczepność jest świetna, nawet gdy mocno pada.

Wnioski dotyczące Nike Structure 25

Wiem, co Nike próbuje zrobić z Structure 25 i najnowszym InfinityRN 4: chcą odepchnąć biegaczy, którzy potrzebują wsparcia od InfinityRN do Structure i odwrotnie.

Structure 25 jest bardziej stabilnym butem treningowym niż 2 poprzednie wersje Structure. Ma dodatkowy klips na piętę, większe wsparcie łuku, a także ma twardszą jazdę, co skutkuje mniejszym odchyleniem.

Wolę Structure 24, ponieważ nie jestem fanem wydatnych łuków w butach do biegania. Structure 24 był bardziej neutralnym butem, który zapewniał wsparcie. Model 25 sprawia wrażenie buta stabilizującego.

Structure 25 nie pozostanie w mojej rotacji. To przyzwoite buty do biegania w dobrej cenie, ale nie jestem fanem wydatnego łuku ze względu na płaskostopie. Wolę inne funkcje stabilizujące, takie jak szeroka podstawa lub płytka. Uważam też, że jest płaski i nudny jak but sprzed 6 lat.

Seria Structure powinna zostać ulepszona o grubszą podeszwę środkową i najlepszą piankę podeszwy środkowej Nike, ZoomX. Zapewni to bardziej wciągającą, ekscytującą jazdę.

(Visited 12 times, 1 visits today)
Close