Artykuł napisany przez 10:19 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Mizuno Wave Inspire 20

Mizuno Wave Inspire 20 Wprowadzenie

Mizuno Wave Inspire 20 to najnowsza iteracja podstawowego modelu w linii Mizuno. 20 lat jednej nazwy buta pokazuje, że jest miejsce na rynku dla tej oferty. W tym przypadku firma wykorzystuje płytkę Wave, aby pomóc w wyrównaniu podczas biegu, a podeszwa środkowa ENERZY Foam amortyzuje podczas biegu.

Przy cenie katalogowej wynoszącej 140 USD, Wave Inspire stanowi poważną konkurencję dla niektórych z najpopularniejszych butów stabilizujących na rynku.

Model ten musi konkurować z takimi hitami jak Saucony Guide 17, New Balance 860v13, Brooks Adrenaline GTS 23, Brooks Hyperion GTS, HOKA Arahi 7, adidas Supernova Solution, ASICS GT2000 i Altra Provision 8.

Chociaż nie biegałem we wszystkich tych innych ofertach stabilności, jestem świadomy technologii podeszwy środkowej stosowanych przez większość z nich. W tym przypadku Mizuno ma ugruntowaną pozycję jako twardszy biegacz i nie wydaje się, aby to się zmieniło z biegiem czasu. Dla tych biegaczy, którzy szukają twardego biegania, Mizuno zawsze trafi w dziesiątkę.

Mizuno Wave Inspire 20 Pierwsze wrażenia

Kiedy pojawiły się te buty, byłem pod wrażeniem ich wyglądu. Niebieska kolorystyka z trzema różnymi odcieniami niebieskiego, gradientem do bieli i jaskrawą zielenią volt jest bardzo atrakcyjna wizualnie. Materiały cholewki są miękkie i dobrze się w nich chodzi. Ogólny wygląd od razu zmotywował mnie do założenia ich na stopy.

Podczas tego pierwszego biegu, 4-milowego powolnego wysiłku, but wykonał godną podziwu pracę. Nie było to szczególnie ekscytujące, ale zapewniało wsparcie i spójność. Czułem, że brakuje mu sprężystości w porównaniu z niektórymi poprzednimi butami, które testowałem, ale miałem nadzieję, że z czasem amortyzacja się zepsuje i stanie się bardziej sprężysta (tak jak stało się w przypadku Saucony Triumph RFG).

Używanie ich jako butów do całodziennego noszenia w mojej pracy (nauczanie) było świetne. Twarda poduszka zapewniała mi wsparcie i względną świeżość przez cały dzień. Nadal używam ich w szkole.

Cholewka Mizuno Wave Inspire 20

Cholewka to jednoczęściowa dzianina z haftowanymi nakładkami dla struktury. Ta miękka, elastyczna cholewka zapewnia doskonałe wsparcie całej stopy i porusza się wraz z Tobą podczas całego ruchu biegowego. Ze względu na dzianinową strukturę but jest dość przewiewny, gdy jest cieplej. Jednak dzianina jest wystarczająco ciasna, aby nie było zbyt zimno podczas biegania w mroźnych temperaturach.

But pasuje dokładnie do rozmiaru, zapewniając dużo miejsca na bardziej naturalną strukturę stopy. Zapiętek jest dość ciasny, co pomaga zablokować piętę bez konieczności sznurowania, rozszerza się nieco w śródstopiu, aby zapewnić wsparcie, a na koniec znacznie poszerza się w obszarze palców, aby zapewnić miejsce na palce.

Język na cholewce jest wyściełany i pozostaje w jednym miejscu przez cały bieg, pomagając jednocześnie usunąć nacisk ze sznurowadeł. Należy jednak pamiętać, że sznurowadła dołączone do buta są absurdalnie długie. Jeśli nie użyjesz oczka blokującego, będziesz mieć za dużo sznurówek i nawet po zawiązaniu sznurówki będą znajdować się pod stopami.

Ta cholewka to marzenie.

Jednostka podeszwy Mizuno Wave Inspire 20

Mizuno wykorzystuje piankę ENERZY w górnej i dolnej części podeszwy środkowej, która zapewnia amortyzację. Pomiędzy dwiema warstwami pianki znajdują się inseZastosowano płytkę Wave Plate z serii Elastollan N – tworzywo sztuczne na bazie roślin, które zapewnia wsparcie i sprężystość.

Płytka ta jest umieszczona pod piętą i przez śródstopie zgodnie z naturalną anatomiczną krzywizną stopy, aby zapewnić większe wsparcie i równowagę podczas biegu. Jednak w żadnym momencie biegu, który w nich wykonałem, poduszka nie była zbyt sprężysta.

Poniżej podeszwy środkowej Mizuno zastosowało podeszwę zewnętrzną z dmuchanej gumy X10, aby zapewnić niesamowitą przyczepność. Ta podeszwa zewnętrzna przewyższała wiele podeszew innych firm, które ostatnio wypróbowałem. Ta podeszwa zewnętrzna dobrze reagowała w suchych, mokrych i śnieżnych warunkach na cemencie i żwirze.

Podeszwa ma 37,5 mm pod piętą i 25,5 mm pod przednią częścią stopy, z przesunięciem 12 mm. Podeszwa jest dość szeroka pod palcami i zapewnia naturalne czucie palców dzięki zaprojektowanemu rockerowi i poszerzeniu od pięty do palców.

Mizuno Wave Inspire 20 Wnioski

Ten but jest dla mnie dychotomią. Z jednej strony cholewka jest jedną z najlepszych cholewek, jakie nosiłem od lat. Jest dopasowana, wspierająca, oddychająca, miękka i dobrze zaprojektowana w swoich proporcjach. Jednak z drugiej strony podeszwa środkowa jest naprawdę mało inspirująca.

Pod koniec dnia przykładam większą wagę do podeszwy buta niż do cholewki. Istnieje wiele świetnych opcji z podeszwami, które są miękkie, sprężyste i wspierające, ale cholewki są po prostu OK. I wiesz co? Prawdopodobnie wolałbym biegać w takich butach niż w butach, w których cholewka jest dopasowana, ale amortyzacja nie.

Ten but po prostu mi nie odpowiadał. Amortyzacja była całkowicie zbyt twarda jak na mój gust, a jazda była czasami wstrząsająca. Ale biegałem w kilku twardych butach, które również zapewniały sprężystość, a ten nie.

Przebiegłem w nich ponad 70 mil, a amortyzacja nigdy nie zmiękła. Na początku myślałem, że to kwestia wygrzania buta, ale tak się nie stało. Tak więc intencją Mizuno było, aby but pozostał twardy.

Jeśli próbowałem zwiększyć tempo, czułem się prawie tak, jakbym musiał walczyć z butem, aby tam dotrzeć. Niestety oznacza to, że but jest zdegradowany do biegów LSD. Jeśli jednak nie mam miękkiej jazdy podczas powolnych biegów, to nie będę się tym cieszyć.

Inni biegacze mogą cieszyć się Mizuno Wave Inspire i rozumiem, dlaczego tak jest. Tych biegaczy po prostu nie ma wśród mnie.

(Visited 15 times, 1 visits today)
Close