Artykuł napisany przez 11:39 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja HOKA Arahi 7

Hoka One One Arahi 7 Wprowadzenie

Kiedy lata temu recenzowałem pierwszy model Hoka Arahi, był to stosunkowo nieznany but treningowy od mniejszej francuskiej marki (obecnie z siedzibą w Kalifornii).

Szybko do przodu do 2024 roku, a Hoka wydaje się być wszędzie. Nie tylko stały się popularną marką biegową, ale także służą jako buty codzienne dla wielu innych osób.

W tym roku przypada 7. edycja modelu Arahi. Jest to umiarkowany trener stabilności Hoka. Gaviota, inny trener stabilności Hoka, jest modelem o maksymalnej stabilności.

Arahi konkuruje z Saucony Guide, Brooks Adrenaline i ASICS GT-2000. Cena detaliczna wynosi 145 dolarów.

Hoka One One Arahi 7 Pierwsze wrażenia

Zwykle unikam białych butów do biegania, ponieważ łatwo się brudzą.

Te odczucia zmieniły się nieco, gdy spojrzałem na Arahi. Kiedy otworzyłem pudełko, wyglądały tak czysto i świeżo. Logo wyróżniało się na tle bieli i od razu można było powiedzieć, że to Hokasy.

Chciałem je rozebrać i zobaczyć, co potrafią.

Dziewiczy rejs Arahi wyniósł 5k.

Czuła jazda była nieco sztywna i trwała przez cały bieg. Musiałem je ściągnąć podczas biegu, aby poprawić dopasowanie.

Nie zrobiły na mnie wrażenia podczas pierwszego biegu. Miałem nadzieję, że był to okres dostosowawczy wraz z koniecznością włamania.

Cholewka Hoka One One Arahi 7

Cholewka Hoka Arahi ma kilka zmian w 7. edycji. Materiał cholewki jest teraz wykonany z płaskiej dzianiny. Materiał ten zapewnia średnią ilość struktury.

Jest bardziej oddychający, umożliwiając łatwy przepływ powietrza. Zaglądając do środka, znajdziesz klinowy język, który jest nowością. Nowy materiał cholewki i klinowy język poprawiły dopasowanie i komfort Arahi.

Jedną z wad jest długość języka i miejsce, w którym znajdują się sznurowadła. Spoczywają one na krawędzi języka i po zawiązaniu odczuwalny jest nacisk na czubki stóp. Musiałem zawiązać je luźniej niż to, do czego jestem przyzwyczajony. Miało to na celu zmniejszenie nacisku.

Część pięty jest taka sama jak w Arahi 6. Rozszerzony kołnierz pięty wraz z wewnętrznym zapiętkiem i średnią ilością amortyzacji.

Podczas moich biegów wystąpił pewien poślizg pięty. Zdarzało się to, gdy czułem nacisk sznurowadeł.

Ta sama wkładka Ortholite znajduje się w cholewce, dodając odrobinę sprężystości. Od pięty do palców jest wystarczająco dużo miejsca, aby stopy mogły się naturalnie rozciągać.

Jednostka podeszwy Hoka One One Arahi 7

Zacznijmy od podstaw.

Podeszwa zewnętrzna Hoka Arahi to cienka warstwa gumy durabrasion umieszczona w obszarach uderzenia. Po 50 milach wykazała pewne zużycie. Zapewnia przyczepność zarówno w mokrych, jak i suchych warunkach. Podeszwa środkowa wykonana jest z pianki CMEVA.

Jest taka sama jak w poprzedniej wersji. Jest to tradycyjna responsywna pianka Hoka i zwykle ma sprężystość. Brakowało jej w tym dziale w porównaniu do poprzednich edycji. Skutkuje to twardszą jazdą.

Standardowa rama J firmy Hoka zapewnia stabilność w Arahi. Podeszwa środkowa o podwójnej gęstości biegnie od stopy do śródstopia.od stopy po stronie przyśrodkowej do części piętowej po stronie bocznej.

Jest to nietradycyjny i dynamiczny system stabilizacji. Równoważy on stopy i siłę uderzenia podczas kroku. Jest to naturalny system stabilizacji, ale dodaje twardości podeszwie środkowej, z tego powodu Arahi zmagał się ze zwrotem energii.

W każdej edycji Arahi, którą testowałem (4,5,6) był problem z prawym łukiem. Ocierało się i było niewygodne. Z tego powodu wybrałem szerszą opcję w 7-kach. Nadal odczuwałem dyskomfort, ale był on znacznie mniejszy niż w przeszłości.

W Arahi znajduje się wczesny etap meta rockera. Jest to podeszwa środkowa w kształcie rockera, która promuje przejścia i napęd podczas biegu.

Przeciwdziała to sztywności i brakowi zwrotu energii. Jest to mocna strona podeszwy środkowej wraz z 4 mm spadkiem. To napędza Cię do przodu.

Hoka One One Arahi 7 Wnioski

Arahi stał się jednym z najlepiej sprzedających się trenerów Hoka i nie bez powodu. Ma wiele zalet, takich jak system stabilizacji J-Frame i meta-rocker. Jest to alternatywa dla innych tradycyjnych trenażerów stabilizujących. Niestety wady przyćmiewają te aspekty.

Arahi zapewnia twardą i responsywną jazdę. Wielokrotnie wydawał się zbyt twardy podczas biegu, co ograniczało zwrot energii i komfort. Rama w kształcie litery J nadal skutecznie zapewnia stabilność w razie potrzeby i robi to niezauważalnie.

Spadek 5 mm jest również pozytywny, pomagając w napędzaniu. Podeszwa środkowa Arahi zapewniała niespójną jazdę.

Musiałem wybrać szeroką opcję, aby zapobiec problemom z łukiem, które miałem w przeszłości. Gdybym wybrał średnią szerokość, problemy z łukiem byłyby obecne.

Cholewka również była mieszana. Płaska dzianina użyta jako materiał wyróżniała się oddychalnością i zdolnością adaptacji. Zapewniała średnią ilość struktury i dopasowania. Kolejną mocną stroną cholewki jest klinowy język, który pomaga w dopasowaniu.

Umieszczenie sznurowadeł na krótkim języku powodowało ucisk na czubki moich stóp. W połączeniu z pewnym poślizgiem pięty utrudniało to uzyskanie odpowiedniego dopasowania.

Jest to czwarta edycja Arahi, którą recenzowałem.

Moje odczucia nie zmieniły się zbytnio od czasu pierwszej recenzji. Ogólnie rzecz biorąc, Hoka Arahi jest przeciętnym trenerem stabilności. Nie zrozum mnie źle, ma swoje mocne strony, ale ich niespójność i czasami niewygodne odczucia przyćmiewają wszelkie mocne strony.

Ponieważ Hoka jest widoczna na coraz większej liczbie stóp każdego roku, Arahi działa dla wielu biegaczy, ale ja nie jestem jednym z nich.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close