Artykuł napisany przez 4:29 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Cloudflow 4

ON On Cloudflow 4 Wprowadzenie

On to szwajcarska firma obuwnicza, która zyskała dużą popularność w ciągu ostatnich kilku lat. Słyną ze swoich „strąków chmur” i „Cloudtec” do amortyzacji. Tworzy to charakterystyczny wygląd, który jest bardzo łatwy do rozpoznania na stopach każdego. Firma opracowała kilka świetnych opcji dla tych, którzy mają świetną mechanikę i szybko pokonują kilometry. Znane ze sztywnej i wspierającej amortyzacji, Ons mogą sprawić, że każdy biegacz poczuje się, jakby latał podczas szybszych biegów. Jednak ze względu na ten sam rodzaj jazdy, mogą być trudne dla wielu innych biegaczy.

Cloudflow to trenażer zaprojektowany z myślą o każdym rodzaju biegu, z wystarczającą amortyzacją, aby poradzić sobie z dłuższymi biegami, oraz rodzajem amortyzacji i technologii przejściowej, aby naprawdę wybrać tempo i treningi na bieżni.

Na rynku i w oparciu o cenę, Cloudflow konkurują z Saucony Triumph, New Balance 1080, Brooks Glycerin, adidas Boston, Asics Gel Nimbus, Hoka Clifton i nie tylko – w tym z inną ofertą Cloudswift.

Różnica między nimi będzie jednak polegać na rodzaju i odczuciu poduszki.

ON On Cloudflow 4 Pierwsze wrażenia

Kiedy pojawiły się te buty, byłem bardzo zadowolony z ich designu. Jest elegancki i minimalistyczny, co świetnie wygląda na stopach.

Dostępnych jest pięć różnych wersji kolorystycznych; kupiłem kolor granatowy, który jest żywy i czysty. Jednak ta kolorystyka ogranicza również możliwości dopasowania do innych ubrań.

Kiedy założyłem je po raz pierwszy, byłem niesamowicie zadowolony z początkowego odczucia na stopach. Świetnie nadawały się do chodzenia i bez problemu wytrzymały cały dzień nauczania.

Mój pierwszy bieg w tych butach pokazał mocne strony technologii On, ponieważ przebiegłem 5 km w tempie (1 m rozgrzewki, 5 km w tempie, 1 m ochłonięcia) i były świetne.

Łapały podłoże i wydawały się napędzać mnie do szybkiego tempa, które było lekkie i sprężyste. Jednak po zakończeniu tempa i zwolnieniu do fazy schładzania wydawały się nieco szorstkie.

Ogólnie rzecz biorąc, byłem zadowolony z pierwszego biegu, ale obawiałem się długich, powolnych kilometrów, które będę musiał rejestrować.

ON On Cloudflow 4 Upper

On zachował prostotę w cholewce Cloudflow, ponieważ zastosował jednoczęściową siateczkę o gęstym splocie, zapewniającą wsparcie, oddychalność i zdolność adaptacji. Cholewka dobrze porusza się wraz ze stopami podczas chodu i przejścia na palce. Zaczynając od ciasnego do normalnego zapiętka, który blokuje piętę, a następnie normalnej szerokości w śródstopiu i palcach. Tego buta nie można opisać jako przestronnego lub ciasnego.

Cholewka naprawdę błyszczy dzięki swojej zdolności do chłodzenia stóp i najwyższej oddychalności. Jednak było to również trudne do zniesienia, gdy poszedłem pobiegać w pogodzie 20F (-7C). Moje stopy bardzo szybko zmarzły. Do tego stopnia, że po powrocie do domu założyłem drugą warstwę skarpet.

System sznurowania na cholewce bardzo dobrze blokuje stopy. Jest to szczególnie prawdziwe w pięcie cholewki, wykorzystując sztywne formowanie, aby pomóc zablokować piętę. Absolutnie uwielbiam piętę cholewki.

Niestety, jeszcze jeden aspekt cholewki zawiódł mnie osobiście – język. MataMateriał jest bardzo cienki, co idzie w parze z resztą cholewki, pozwalając na dużą elastyczność i oddychalność. Jest jednak tak cienki, że przy dłuższych biegach sznurowadła mogą powodować dodatkowy nacisk na górną część stopy.

Podeszwa ON On Cloudflow 4

On jest znany z CloudTec i „cloud pods” na podeszwie środkowej swoich butów. Model Cloudflow 4 nie jest pod tym względem wyjątkiem, ponieważ strąki chmur dominują w jednostce podeszwy. W tym przypadku On wykorzystuje 32 mm poduszki z pianki Helion pod piętą, która spada od 8 mm do 24 mm pod palcami w sposób zgodny z rozmiarem. Jest to poziom amortyzacji, który pozwala butowi mieć amortyzację, a jednocześnie czuć się zwinnie na zakrętach i na torze.

Konstrukcja strąków chmur jest taka, że poduszka ma obszar, w którym może się kompresować i – teoretycznie – tworzyć bardziej miękkie lądowanie. Chociaż nie zauważyłem bardziej miękkiego lądowania, jednym z miejsc, w których ta technologia świeci, jest przejście i palce.

Chmurki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby w połączeniu z agresywnym rockerem palców popchnąć przejście do przodu. Oznacza to, że możesz poczuć, jak but pomaga Ci poruszać się w kierunku palców. A gdy dotrzesz do tego punktu, technologia Speedboard pod palcami pomoże Ci wskoczyć na palce. Jest to szczególnie przydatne, gdy zwiększasz tempo.

Pod podeszwą środkową On umieścił gumowe podkładki CloudTec na spodzie strąków chmur, aby zwiększyć przyczepność na nawierzchniach drogowych. Znajdziesz te gumowe podkładki na palcach i pięcie buta, ale pod śródstopiem On używa ściernej pianki z wyciętymi rowkami, aby wymusić przyczepność. Jest to jedno miejsce, w którym uważam, że butowi bardzo brakuje mojego osobistego stylu biegania.

ON On Cloudflow 4 Wnioski

On stworzył kilka niesamowicie wyglądających butów, które świetnie leżą na stopach. Cloudflow 4 nie jest wyjątkiem. Wyglądają i czują się świetnie. Technologia jest zaawansowana i na niektórych biegach naprawdę trafiają w dziesiątkę. Jednak te po prostu nie trafiają w dziesiątkę.

Dla niektórych biegaczy ten but będzie świetny i absolutnie tym, czego szukają. W większości przypadków będzie to doświadczony, lekki biegacz z dobrą mechaniką. Kiedy połączysz dobrą mechanikę i szybsze tempo, te buty błyszczą. Jednak kiedy szedłem wolniej, po prostu nie czułem się tak, jak chciałem na nogach.

Poza tym, że poduszka jest nieco szorstka dla mojej konkretnej formy biegania, innym problemem, jaki miałem z tymi butami, był brak przyczepności podczas lądowania w niesprzyjających warunkach. Kiedy skupiłem się na tym, aby pięta uderzyła jako pierwsza, nie miałem żadnych problemów, a kiedy pochylałem się do przodu i biegałem na palcach (wysokie tempo), były w porządku. Jednak większość moich biegów ląduję na śródstopiu.

Kiedy wylądowałem śródstopiem na mokrym cemencie, poczułem, że but ślizga się pode mną. W Nebrasce jest zima, a na ziemi leży śnieg i lód. Żaden but nie radzi sobie w pełni z tego typu warunkami, ale Cloudflow radził sobie z nimi szczególnie gorzej niż inne buty, w których biegałem w tym samym czasie (Saucony Triumph RFG i 21s oraz Brooks Glycerin 20s).

Wypróbowałem cztery różne buty w tych warunkach, aby sprawdzić, czy nie przesadzam z wyczuciem cementu. Nie przesadzałem. Te wypadły znacznie gorzej, a potem myślałem o tym przy każdym lądowaniu.

Oznaczało to, że dla mnie ten but został odsunięty od bycia butem codziennym.motyka. Ponownie, nie oznacza to, że nie może być dla kogoś innego, kto lepiej pasuje do profilu buta. Ale błyszczały, gdy chciałem zwiększyć tempo.

Tempo i treningi na bieżni w tych butach były fantastyczne. Kiedy chciałem postawić stopę na ziemi i naciskać na siebie, te buty reagowały.

Moim zdaniem to jest miejsce, w którym te buty powinny żyć dla większości biegaczy. Jeśli szukasz świetnego towarzysza do biegów tempowych i na bieżni, te buty są świetne bez względu na to, kim jesteś.

W przeciwnym razie upewniłbym się, że pasuję do profilu odpowiedniego typu biegacza, zanim wyłożyłbym 160 dolarów na te buty jako codzienny trener.

(Visited 11 times, 1 visits today)
Close