Artykuł napisany przez 8:21 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Brooks Catamount 3

Brooks Catamount 3 Wprowadzenie

Brooks Catamount 3 to szybkie buty trailowe, które pozwalają przyspieszyć. Jest niezwykle lekki, ale responsywny, co czyni go doskonałym butem na dzień wyścigu.

Jestem wielkim fanem tego buta.

Na początku byłem nieco sceptyczny, ponieważ moim zdaniem długodystansowe buty trailowe muszą mieć więcej amortyzacji, ale Brooks zapewnia to w tym bucie. Idealnie nie sądzę, żebym używał ich na dystansie dłuższym niż maraton, ale nie mam żadnych wątpliwości, że nie poradzą sobie ze 100-kilometrowymi dystansami, jak chwali się Brooks.

Nie testowałem ich na tak ekstremalnych dystansach. Przetestowałem ich buty szosowe Brooks Hyperion Elite 3 i Hyperion Tempo. Catamount czuje się i wygląda bardzo podobnie do Hyperion Tempo.

Uwielbiam ich lekkość. To była odmiana od masywniejszych butów trailowych, które nosiłem. Zwłaszcza gdy nogi i stopy stają się coraz cięższe, nie chcesz, aby nieporęczne buty Cię potykały.

Będą kosztować 170 dolarów. Co jest wysoką ceną, ale nie odbiega od innych butów trailowych.

Ten model oferuje wiele nowych technologii, takich jak amortyzacja, która ma podeszwę środkową DNA FLASH wypełnioną azotem, płytkę szlakową Sky Vault i gumową podeszwę zewnętrzną TrailTack Green. Wszystko to jest warte swojej ceny.

Wrażenia z użytkowania Brooks Catamount 3

Ten but trailowy robi wszystko. Branża obuwnicza przenosi buty trailowe na inny poziom. Mają buty trailowe na każdy rodzaj terenu, jaki napotkasz.

Próba znalezienia butów trailowych, które będą wszechstronne i wystarczająco wygodne, aby spełnić Twoje potrzeby, jest trudna. Jesteś przytłoczony tak wieloma opcjami, ale jeśli poświęcisz trochę czasu na wypróbowanie Catamount 3, obiecuję, że pokochasz je tak samo jak ja.

Wyciągnąłem je z pudełka, zasznurowałem po raz pierwszy i przebiegłem 10 mil. Nie potrzebowałem okresu docierania i już po pierwszym biegu byłem uzależniony.

Moje typowe buty trailowe to teraz Salomon Ultra Glide 2, z dużą, miękką podeszwą środkową i większą wysokością stosu.

Brooks Catamount jest przeciwieństwem wszystkiego, co lubię w butach trailowych i bardzo się cieszę, że miałem okazję ich doświadczyć. To naprawdę otwiera oczy.

Jest to oczywiście trzecia wersja butów Brooks i chociaż nie testowałem dwóch poprzednich wersji, to na podstawie rozmów z innymi i czytania o nich mogę powiedzieć, że Brooks wypromował swój najnowszy model.

Catamount 1 był pierwszym butem trailowym z pianką wypełnioną azotem. Przechodząc do Catamount 2, największym obszarem ulepszeń, który był potrzebny, była cholewka, ale sprawili, że stał się bardziej sprawnym butem trailowym, dodając płytkę Skyvault i podeszwę środkową DNA Flash z dodatkiem azotu.

Nadchodzi Catamount 3, który wykorzystuje wszystkie poprzednie iteracje i ponownie je ulepsza. Nadal będziesz mieć podeszwę środkową DNA Flash i płytkę Skyvault, ale dodali zupełnie nową formułę gumy TrailTack Green na podeszwie zewnętrznej.

Kolejnym obszarem, który został cudownie ulepszony, jest cholewka, która jest teraz pojedynczą warstwą tkanej, inżynieryjnej siatki.

Ochrona Brooks Catamount 3

Nawet jeśli nie wygląda to na dużą ochronę, Catamount ją zapewnia.

Cholewka została zaktualizowana, aby była bardziej elastyczna i lJak w butach szosowych. Jest bardzo wygodny i ma dodatkowe nakładki wzdłuż palców / przedniej części stopy, aby pomóc utrzymać bezpieczne dopasowanie i zapewnić ochronę.

Podeszwa środkowa ma grubość 22 mm w pięcie i 16 mm w przedniej części stopy. Wykonana jest z materiału Brooks Nitrogen-infused DNA Flash, który jest tym samym materiałem podeszwy środkowej, który był używany w poprzednim modelu. To sprawia, że spadek pięty do przedniej części stopy wynosi 6 mm, co jest doskonałym wyborem dla osób uderzających śródstopiem.

Podeszwy środkowe wypełnione azotem są zasadniczo „uszczelnione”. Pomaga to zapobiec ucieczce powietrza z podeszwy środkowej. Proces ten sprawia również, że woda nie może dostać się do podeszwy środkowej i obciążyć buta. Oznacza to, że powietrze nie może wydostać się z podeszwy środkowej

Podeszwa zewnętrzna jest wykonana z Green TrailTack firmy Brooks. Jest to lepka, trwała guma, która zapewnia przyczepność na mokrych nawierzchniach. Nie są to buty, które wybrałbym na super błotnisty szlak. Wypustki są dość krótkie i mają 3,5 mm długości.

W przedniej części stopy znajduje się płytka ochronna. Brooks nazwał to Sky Vault Trail Plate. Jest twarda, ale pozwala na pewien napęd podczas biegania pod górę.

Wytrzymałość Brooks Catamount 3

Po przebiegnięciu ponad 50 mil nie zauważyłem na nich żadnego zużycia.

Cholewka, która została zaktualizowana, wygląda i jest cienka. Ale nie ma śladów rozdarcia i zostały one pobite.

Jest to jednoczęściowa cholewka wykonana z siateczki TPEE, dzięki czemu jest miękka i trwała. Przebiegłem w nich przez strumienie i bardzo szybko wyschły. Na palcach znajduje się błotnik dla dodatkowej ochrony i nakładki dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Brooks Catamount 3 Responsywność i szybkość

Catamount został stworzony z myślą o szybkości.

Poradzi sobie ze wszystkim, co przed nim postawisz. Nie tylko osiągniesz maksymalną prędkość na zjazdach, ale także doświadczysz napędu pod górę.

Podeszwa środkowa jest zakrzywiona, a dzięki temu kształtowi rockera upewnia się, że gdy stopa uderza o ziemię, nie przestaje się poruszać.

Dwa obszary, w których ten but nie błyszczy, to wyjątkowo błotniste tereny i ubity śnieg.

Na lekko błotnistych szlakach nie będziesz miał problemu z uzyskaniem przyczepności, ale ponieważ wypustki nie są zbyt długie, miałem tendencję do ślizgania się podczas noszenia ich na zbyt błotnistych szlakach.

W przypadku błotnistych tras sugerowałbym znalezienie butów trailowych, które mają dłuższe wypustki.

Brooks Catamount 3 Komfort i dopasowanie

Jeśli lubisz pluszowe buty, może to nie być but dla Ciebie. Chociaż są bardzo wygodne, nie mają miękkiej amortyzacji. Są twarde, ale zapewniają komfort, który będzie trwał przez cały dystans, na którym ich używasz.

Ze wszystkich moich butów trailowych, te są najbardziej minimalistyczne, ale zapewniają komfort jak większe buty. Nie miałem żadnych problemów z brakiem komfortu lub ochrony.

Buty są ciaśniejsze, ale oferują dużo miejsca w obszarze palców, aby palce mogły się rozstawić, ale są stabilne.

Biegając po szlakach, które były nachylone w jedną stronę, często mam problem z butami wypychającymi moją stopę na zewnątrz. Nie doświadczyłem tego w przypadku Catamount.

Brooks Catamount 3 Wnioski

Brooks Catamount 3 jest lekki i szybki. Jednak jest również cushiowystarczająco wygodne, aby można je było nosić podczas dłuższych biegów.

Zapewnia przyjemną, płynną jazdę na wszystkich nawierzchniach. Jest to solidny wybór dla biegaczy, którzy preferują buty z dobrym czuciem podłoża.

(Visited 8 times, 1 visits today)
Close