Artykuł napisany przez 7:31 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Mizuno Wave Rebellion Flash 2

Mizuno Wave Rebellion Flash 2 Wprowadzenie

Mizuno Wave Rebellion Flash 2 to „super” buty treningowe, które zostały przeprojektowane w stosunku do poprzedniego modelu z inspiracji Wave Rebellion Pro 1.

Wave Flash 2 może być używany zarówno jako but treningowy, jak i ewentualnie but wyścigowy. Za jedyne 170 USD, ten but może być cenną opcją, jeśli nie chcesz rozbijać banku z linią Wave Rebellion Pro lub jakimkolwiek innym butem wyścigowym.

Mizuno Wave Rebellion Flash 2 Pierwsze wrażenia

Moje pierwsze wrażenia po otwarciu pudełka były takie, że w środku było DUŻO podeszwy środkowej. Geometria podeszwy środkowej była czymś wyjątkowym. Kiedy je przymierzyłem, zdecydowanie poczułem, że but od razu chce używać śródstopia.

Jeśli spróbujesz odchylić się do tyłu za pomocą pięty, poczujesz się, jakbyś spadał z klifu lub czegoś podobnego ze względu na wycięcie z tyłu podeszwy środkowej.

Podczas mojego pierwszego biegu przebiegłem 17 mil w stałym tempie (6:40 na milę/4:09 na km) i w połowie biegu zauważyłem podrażnienie w górnej części prawego bocznego palca.

Jeśli chodzi o moje pierwsze wrażenia z użytkowania samej podeszwy środkowej, próbowałem biegać zarówno na śródstopiu, jak i na przodostopiu, aby sprawdzić, czy istnieje różnica w odczuciach między nimi.

I rzeczywiście, oba kroki miały bardzo różne odczucia pod stopami.

Ogólnie rzecz biorąc, nie mogłem się doczekać przebiegnięcia większej liczby kilometrów w tym bucie i przetestowania go na różne sposoby.

Cholewka Mizuno Wave Rebellion Flash 2

Cholewka Wave Rebellion Flash 2 wykorzystuje siateczkę, jest bardzo lekka i oddychająca. Cholewka jest również półprzezroczysta, co zapewnia przyjemne uczucie podczas biegu.

Na zewnętrznej warstwie znajduje się kilka wzorów, które zapewniają pewną strukturę cholewki. But pasuje do rozmiaru, ponieważ nie miałem większych problemów z tym, że był zbyt ciasny lub luźny.

Jednakże, biorąc to pod uwagę, podczas mojego pierwszego biegu w tym bucie, obszar palców na prawym bocznym palcu wydawał się odczuwać pewne podrażnienie, gdy wewnętrzna warstwa siatki ocierała się o nie.

Od tego czasu musiałem zaklejać palce taśmą, aby zapobiec powstawaniu gorących punktów lub pęcherzy.

System sznurowania i same sznurowadła są dość standardowe i nie sprawiają żadnych problemów. Mizuno nie zastosowało zbyt zaawansowanych technologii w tej części cholewki.

Język nie ma klinów i jest bardzo cienki z niewielką lub żadną wyściółką. Obawiałem się, że może się przesuwać lub zaginać, ale jak dotąd tak się nie stało.

Sam zapiętek ma twardą osłonę wewnątrz zewnętrznego materiału, co sprawia, że nie jest elastyczny. Jest bardzo strukturalny i zapewnia wystarczającą wyściółkę, aby pięta była zablokowana i wygodna.

Jednostka podeszwy Mizuno Wave Rebellion Flash 2

Mizuno Wave Rebellion Flash 2 wykorzystuje dwuwarstwową podeszwę środkową, która dobrze się ze sobą równoważy. Górna warstwa wykorzystuje to, co nazywają ENERZY LITE +, materiał bazowy PEBA, który jest naprawdę miękki i wybaczający pod stopami.

Dolna warstwa podeszwy środkowej wykorzystuje mieszankę ENERZY, która nie jest tak wybaczająca i bardziej twarda w porównaniu do ENERZY LITE+. Wreszcie, pomiędzy podeszwami środkowymi umieszczono falistą płytkę z włókna szklanego, która została zaprojektowana w następujący sposób aby jazda była szybsza podczas przechodzenia do kroków.

Podeszwa zewnętrzna wykorzystuje gumę G3, która pokrywa prawie całą podeszwę zewnętrzną, z wyjątkiem kanionu, który znajduje się w jej centrum. Kanion na podeszwie zewnętrznej jest spowodowany zmniejszeniem masy i odsłania falistą płytkę z włókna szklanego.

Należy tylko uważać, aby nie złapać „autostopowicza”, ponieważ podczas moich biegów w kanionie podeszwy zewnętrznej utknął kamień. Po przebiegnięciu 71 mil w bucie (na chwilę obecną) nie widzę zużycia gumy i postrzegam trwałość buta jako jedną z jego mocnych stron.

Przyczepność podeszwy zewnętrznej jest naprawdę dobra, ponieważ byłem w stanie przebiec pełny maraton w deszczu bez żadnych problemów. Oprócz testowania butów w deszczu, testowałem je również na bieżni, ziemi, trawie, betonie i cemencie i wydaje się, że dobrze sobie radzą na wszystkich terenach.

Ogólnie rzecz biorąc, but ma przyjemne uczucie pluszu podczas lądowania. Zauważyłem, że jeśli wylądujesz na śródstopiu, poczujesz sprężystość i responsywność. A jeśli wylądujesz na przedniej części stopy, rocker „Smooth Speed Assist” w przedniej części buta zapewnia agresywne przetoczenie na palcach.

Podeszwa środkowa nie jest tak sprężysta jak w Nike Zoom X ani zbyt pluszowa jak w New Balance FuelCell, ale odczucie jest gdzieś pomiędzy.

Ponieważ pięta jest odcięta i jeśli jesteś osobą uderzającą piętą, ten but będzie dla Ciebie problematyczny. Cała podeszwa wymaga lądowania na śródstopiu lub przodostopiu.

Jeśli chodzi o stabilność buta, może to być powodem do niepokoju, ponieważ wysokość podeszwy jest dość wysoka (34 mm w przedniej części buta/35 mm w pięcie). Część śródstopia i pięty jest dość wąska, więc należy zachować ostrożność podczas wykonywania ostrych zakrętów.

Mizuno Wave Rebellion Flash 2 Wnioski

Podsumowując, muszę powiedzieć, że Mizuno Wave Rebellion Flash 2 to niezawodny „super” trener, który może zrobić prawie wszystko; długie biegi, interwały, tempa / progi i w dniu wyścigu.

Chociaż tak naprawdę nie wspomniałem nic o wadze, jest on cięższy i waży 243 gramy przy rozmiarze 9 dla mężczyzn w USA.

Szczerze mówiąc, nie czułem różnicy, jeśli chodzi o wagę i nie było to dla mnie powodem do niepokoju. Im więcej w nich biegałem, tym bardziej byłem przekonany, że ten but jest świetną alternatywą, jeśli szukasz buta, w którym możesz się ścigać bez rozbijania banku.

Podeszwa środkowa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, a gumowa podeszwa zewnętrzna zapewnia temu butowi dużą trwałość.

Gdybym miał okazję kupić ten but ponownie, czy zrobiłbym to? Odpowiedź brzmi: tak!

Wiem, że geometria podeszwy środkowej jest bardzo wyjątkowa i trzeba się do niej przyzwyczaić, ale kiedy już to zrobisz, będzie to świetna zabawa.

(Visited 8 times, 1 visits today)
Close