Artykuł napisany przez 5:22 pm Stres, Zdrowie psychiczne

Wskazówki, jak przejąć kontrolę nad stresem w swoim życiu

Według Amerykańskiego Instytutu Stresu „nauka radzenia sobie ze stresem i znalezienie zdrowych sposobów radzenia sobie z tymi sytuacjami może znacznie przyczynić się do prowadzenia zdrowego i pozytywnego życia”.

Życie samo w sobie może być wyzwaniem. Tak jest dla każdego. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, jak zrównoważyć priorytety z dostępnym czasem i energią, aby się nie przedłużać. Stres jest jednym ze sposobów, w jaki nasze ciała informują nas, że właśnie to zrobiliśmy.

Jako młodzi dorośli, studia są wyzwaniem, ale świat poza uczelnią będzie stanowił więcej wyzwań, a te wyzwania będą bardziej skomplikowane. Nadszedł czas, aby nauczyć się radzić sobie ze stresorami, zwłaszcza gdy na kampusie dostępnych jest tak wiele zasobów.

Pam Meyer, dyrektor ds. odnowy biologicznej w Benedictine Living Community w Wahpeton, N.D., mówi, że ponieważ wszyscy jesteśmy tak różni, będziemy doświadczać stresu na różne sposoby. Przekłada się to na brak konkretnej definicji stresu. Oto jednak kilka sposobów, w jakie stres może pojawiać się w codziennym życiu:

 • uczucie smutku, frustracji i bezradności
 • trudności z koncentracją i podejmowaniem decyzji
 • bóle głowy, pleców i żołądka

W obliczu stresujących sytuacji, niektóre ze strategii można wykorzystać do złagodzenia tego stresu:

 • rozpoznaj, kiedy nie masz kontroli, odpuść sobie
 • unikanie denerwowania się sytuacjami, których nie można zmienić
 • przejmij kontrolę nad swoimi reakcjami i skoncentruj się na czymś, co cię uspokaja
 • opracowanie wizji zdrowego stylu życia, dobrego samopoczucia i rozwoju osobistego oraz wyznaczenie realistycznych celów, które pomogą ci zrealizować tę wizję.

Tematem przewodnim na kwiecień 2022 r. jest „społeczność”. Społeczność to coś więcej niż tylko położenie geograficzne na mapie, takie jak miasto Fargo, to poczucie przynależności i poczucie więzi z innymi. Istnieje wiele badań, które pokazują, że ludzie, którzy są bardziej społeczni lub mają lepsze kontakty społeczne, są zwykle szczęśliwsi, zdrowsi fizycznie i żyją dłużej. Jak można się spodziewać, bycie bardziej samotnikiem lub ogólnie samotnym ma negatywne skutki.

Podjęcie aktywności, hobby lub wolontariatu to świetny sposób na wprowadzenie „społeczności” do swojego życia i stanie się bardziej społeczną istotą. W szczególności wolontariat skupi twoją uwagę na grupie lub osobach reprezentujących jakąś sprawę.

Ten rodzaj aktywności przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, angażuje cię w kontakty z ludźmi. Następnie angażuje wiele osób, które koncentrują się na tym samym projekcie lub celu, pracując razem. Wreszcie, ci sami ludzie są bardziej skoncentrowani na pomaganiu innym w ich problemach, co może pomóc spojrzeć na własne problemy z innej perspektywy. Wszystkie te korzyści równają się bardziej zrównoważonemu spojrzeniu na swoje doświadczenia życiowe i doświadczenia innych.

Wszyscy jesteśmy jednostkami z unikalnymi zestawami umiejętności, które idą w parze z naszymi unikalnymi doświadczeniami. Każdy z nas niemal codziennie miał okazję zrobić coś niewłaściwego lub źle obliczyć coś z innymi. Mimo to jesteśmy istotami społecznymi, a przebywanie wśród ludzi czyni nas szczęśliwszymi, zdrowszymi i bardziej interesującymi dla tych, których spotykamy. Według Meyer, oto kilka długoterminowych działań mających na celu zmniejszenie stresu. Co sprawdzi się w Twoim przypadku?

 • Dbaj o siebie – zdrowo się odżywiaj, regularnie ćwicz, wysypiaj się, rób sobie przerwy, jeśli czujesz się zestresowany.
 • Dziel się swoimi problemami oraz o tym, jak się czujesz i jak sobie radzisz, z członkiem rodziny, przyjacielem, lekarzem, pastorem lub doradcą (rozmowa na ten temat jest naprawdę w porządku).
 • Unikaj narkotyków i alkoholu. Mogą one powodować dodatkowe problemy i zwiększać stres, który już odczuwasz.
 • Rozpoznaj, kiedy potrzebujesz dodatkowej pomocy – wiedz, kiedy porozmawiać z psychologiem, pracownikiem socjalnym lub doradcą, jeśli sytuacja się przedłuża.

Wreszcie, jak wspomniano w pierwszym akapicie, życie stawia przed nami wszystkimi wystarczająco dużo wyzwań. Ponad dwa lata ogólnoświatowej pandemii tylko zwiększyły obciążenie, jakim może być codzienne życie. Wykorzystaj ten kwiecień oraz uwagę i świadomość skierowaną na stres i pomóż sobie i osobom wokół ciebie stać się szczęśliwszą, zdrowszą i lepszą osobą, jaką wszyscy możemy być. Nie zawsze jest to łatwe, ale jeśli nad tym pracujesz, może się to zdarzyć.

Oryginalny post

Autor: Craig Schwinden

(Visited 14 times, 1 visits today)
Close