Artykuł napisany przez 11:29 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja ASICS Fuji Lite 4

Asics Fuji Lite 4 Wprowadzenie

Fuji Lite to zwinny, codzienny but treningowy Asics z niższym stosem, który czuje się bardziej jak w domu podczas szybszych treningów lub krótszych wyścigów, ale sprawdza się również jako świetny codzienny but treningowy, zwłaszcza na szlak.

Ta wersja zawiera aktualizacje od góry do dołu, które koncentrują się na uczynieniu buta bardziej wszechstronnym, zwinnym i połączonym z podłożem. Pianka FlyteFoam Blast zastępuje piankę FlyteFoam używaną w wersjach 2 i 3, co ma na celu złagodzenie jazdy, ale także uczynienie jej nieco ostrzejszą.

Podeszwa zewnętrzna nadal wykorzystuje tę samą wypróbowaną i prawdziwą mieszankę AsicsGrip, ale z układem wypustek podobnym do Trabuco, co powinno zwiększyć jej zdolność do pewnego trzymania się każdej powierzchni.

Cholewka z siateczki żakardowej ma otwartą konstrukcję, dzięki czemu jest lekka i oddychająca, a fajne jest to, że jest wykonana w 50% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Asics Fuji Lite 4 Wrażenia

Na pierwszy rzut oka but ma bardzo przyciętą, szybką estetykę i był dość lekki w dłoni. Podczas chodzenia byłem naprawdę zadowolony z jego czucia pod stopą. Po raz pierwszy biegam w Fuji Lite, więc nie mogę porównać go z jego poprzednikami, ale ta wersja jest dobrze połączona, ponieważ jest miękka, ale nie przesadnie miękka, z przyjemną reakcją.

Cholewka jest idealnie dopasowana pod względem długości i objętości oraz łatwo regulowana, zapewniając dopasowanie jak rękawiczka.

Na szlaku byłem naprawdę zadowolony z tego, jak but poradził sobie ze wszystkim, co rzuciłem i jak czułem się połączony. Dało mi to pewność siebie, której potrzebowałem, aby naprawdę naciskać nie tylko na siebie, ale także na but, aby zobaczyć, jakie są granice obu. Naprawdę uwielbiam ten but na technicznych szlakach, szczególnie wąskich singlach z dużą ilością podbiegów i zbiegów.

Fuji Lite 4 jest super zwinny i tak dobrze trzyma się podłoża, że nie tylko umożliwia bieganie po tego typu szlakach, ale także sprawia ogromną frajdę.

Ochrona Asics Fuji Lite 4

Ochrona jest przyzwoita w zależności od rodzaju terenu, w którym się znajdowałem. Fuji Lite 4 ma około 5 mm dodatkowej wysokości stosu w stosunku do modelu 3, który moim zdaniem wykonał całkiem niezłą robotę w łagodnym i umiarkowanym terenie.

Jednak gdy wskoczyłem na nieco bardziej kamieniste i wymagające szlaki, brak płyty skalnej był oczywisty, ponieważ czułem uderzenia ostrzejszych i zdefiniowanych skał bardziej niż chciałem.

Na pierwszy rzut oka but wydaje się nie mieć zderzaka palców, ponieważ ładnie wtapia się w but. Półsztywna nakładka owinęła całe 5 paliczków przed zakończeniem wzdłuż bocznej strony stopy.

Nakładka wykonała fantastyczną robotę, zbrojąc przód mojej stopy przed wszystkimi paskudnymi szlakami.

Wytrzymałość Asics Fuji Lite 4

Podeszwa zewnętrzna jest cienka i otwarta, odsłaniając piankę podeszwy środkowej, co może potencjalnie powodować przedwczesne zużycie, ale przy około 70 milach zużycia nie wykazują nic poza normalnym zużyciem.

Zaprojektowana siatka cholewki, choć cienka, jest super wytrzymała i wysoce odporna na ścieranie, nie wykazując żadnych oznak poddania się, a uwierz mi, że próbowałem.

Dodatkowo istnieje kilka cienkich zgrzewanych nakładek, które nadają butowi strukturę, ale także wzmacniają górną siatkę w niektórych obszarach o wysokim zużyciu.

Podsumowując cholewkę jednym słowem, są bombowe, nie martwiąc się o trwałość.

Asics Fuji Lite 4 Responsywność i szybkość

Od mojego pierwszego wyjścia w Fuji Lite 4 jestem pod wrażeniem jazdy w tym bucie.

FF Blast to fantastyczna pianka, która ma w sobieIdealne połączenie responsywności i sprężystości, które naprawdę podkreśla, jak ten but jest zbudowany z myślą o szybkości. But ma zauważalne odbicie przy uderzeniu stopy, które świeci, gdy wbijasz i przyspieszasz na nadających się do biegania szlakach.

ASICS Grip naprawdę pomaga, jeśli chodzi o responsywność i szybkość modelu 4. Na pierwszy rzut oka 4-milimetrowe wypustki nie wyglądają agresywnie, ale bardzo dobrze radzą sobie ze zróżnicowanym terenem i wzniesieniami.

Ta niezawodna przyczepność dała mi pewność, że mogę przyspieszyć, kiedy chcę, ale także przedrzeć się przez dość trudny teren bez obawy o utratę przyczepności.

Jedyną wadą, jaką znalazłem, było to, że płytsze występy nie wydają się dobrze zrzucać błota, zwłaszcza grubej gliny, którą napotykamy w Kolorado, ale nie znalazłem jeszcze buta, który radziłby sobie z błotnistą gliną jak mistrz.

Asics Fuji Lite 4 Komfort i dopasowanie

Fuji Lite 4 są bardzo wygodne i łatwe w noszeniu.

Wytrzymała cholewka z siateczki ma odpowiednią elastyczność, dzięki czemu bardzo dobrze dopasowuje się do stopy.

System sznurowania wykorzystuje unikalną kombinację tradycyjnych pionowych oczek i topograficznych sznurowadeł. To naprawdę pozwoliło mi dostosować sposób sznurowania, faworyzując ruch tam, gdzie tego chciałem i napięcie tam, gdzie tego nie chciałem, a kiedy już znalazłem swoje słodkie miejsce, trzyma się bardzo mało lub nie ma potrzeby ponownej regulacji.

Ogólnie rzecz biorąc, but działa zgodnie z rozmiarem z nieco większą objętością w przedniej części stopy, która pozwala na odpowiedni rozstaw.

Asics Fuji Lite 4 Wnioski

Przez lata Saucony Peregrine był moim złotym standardem dla butów w tej kategorii i do którego porównuję wszystkie inne.

Przez lata biegałem w wielu butach, które były dobre, ale nie tak dobre, a nawet w kilku, które były blisko, ale nigdy nie było buta, który uważałem za lepszy od Peregrine, aż do teraz.

Wszechstronność i zwinność Fuji Lite 4 sprawiają, że jest to przyjemny but do biegania, który ma amortyzację, przyczepność i szybkość reakcji, dzięki czemu można go dostosować do różnych biegaczy.

Fuji Lite 4 szybko stał się dla mnie butem do codziennego pokonywania kilometrów na szlaku ze względu na lekką i żwawą jazdę, a także byłby jednym z moich najlepszych wyborów do sznurowania podczas wyścigu na dystansie do maratonu.

(Visited 28 times, 1 visits today)
Close