Artykuł napisany przez 1:52 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Altra Provision 8

Altra Provision 8 Wprowadzenie

Altra Provision przeszedł wiele iteracji w swoim krótkim 8-letnim życiu. Na przestrzeni lat wypróbowano różne metody stabilizacji, z których wiele nie przetrwało dłużej niż 2 edycje.

Ósma edycja wydaje się uproszczona i stanowi powrót do tego, co działa. Provision jest jednym z dwóch butów stabilizujących oferowanych przez Altra, drugim jest Paradigm z maksymalną amortyzacją.

Konkuruje z innymi ciężkimi butami stabilizującymi, takimi jak Brooks Adrenaline, ASICS GT-2000 i Saucony Guide. Cena detaliczna wynosi 140 dolarów.

Altra Provision 8 Pierwsze wrażenia

Chociaż nigdy nie byłem fanem białych butów do biegania, byłem ciekawy zobaczyć i pobiegać w tych butach. Opisałbym je jako ostre i czyste, gdy trzymałem je po raz pierwszy. Wydawały się lekkie i szybkie. Miętowa zieleń równoważyła biel ze względu na jej lekkość.

Dziewiczą podróżą Provision był bieg na 3,5 mili. Był stabilny od pierwszego kroku dzięki prowadnicy. Był również dopasowany jak kołyska.

To była bardziej sprężysta jazda niż Paradigm. Część pięty Provision była nieco luźna.

Ogólnie rzecz biorąc, płynna jazda, która sprawiła, że nie mogłem się doczekać kolejnych kilometrów.

Cholewka Altra Provision 8

Górna część Provision 8 ma nową, zaprojektowaną siateczkę zbudowaną z myślą o oddychalności i elastyczności. Zapewnia średnią ilość struktury. Jest przeprojektowany formowany zapiętek.

Jest podobny zarówno pod względem wyglądu, jak i dopasowania do najnowszych butów New Balance. Jest odchudzony pod względem amortyzacji, ale miseczka pięty nadal tam jest. Zachęca to do naturalnego ruchu ścięgna Achillesa.

Rezultatem jest luźniejsze dopasowanie. Chociaż doceniam to, ściślejsze dopasowanie w pięcie sprawiłoby, że Provision byłyby bardziej stabilne.

Minęły również czasy Innovarch (4 i 5). Ta edycja ma jedną małą zakładkę, którą sznurujesz po obu stronach. Ma to minimalny wpływ na dopasowanie buta.

Jednostka podeszwy Altra Provision 8

Zacznijmy od podstaw, podeszwa zewnętrzna jest pokryta cienką gumą. W poprzednich latach szybko się zużywała, ale już tak nie jest; radzi sobie w każdych warunkach i na każdej nawierzchni. Podeszwę zewnętrzną tworzy technologia Footpod.

Jest to mapa lub układ, który zachęca do naturalnego kroku i ruchu stopy. Wewnętrzny flex to strategicznie rozmieszczone linie prowadzące na podeszwie zewnętrznej.

Dzięki temu elastyczność jest odczuwalna od pięty do palców. Kształt stopy Altra można znaleźć w Provision 8. Jest to standard w większości ofert Altra. Od mojej ostatniej recenzji Provision (6) dopasowanie było inne. Śródstopie było węższe. Jest też większy łuk. Podeszwę środkową Provision tworzy mieszanka pianki Ego firmy Altra. Jest to zrównoważona poduszka z odchyleniami w stronę sprężystości.

Po stronie przyśrodkowej znajdują się prowadnice, które są skierowane w stronę pięty. Spełniają one swoje zadanie, czyli zapewniają stabilność. Wadą jest ich rozmiar. Są one widoczne podczas biegania w butach Provision.

Oznacza to, że są one aktywowane przy każdym kroku. Różni się to od innych systemów prowadnic, które włączają się tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Provision to wciąż stabilny trener, tylko prowadnice mogą być czasami zbyt uciążliwe.

Wydłużyło to również okres dostosowawczy.

Kształt stopy jest tym, co odróżnia je od innych marek. Był to główny atut wszystkich butów Altras, które recenzowałem.

Wydaje się, że coś się zmieniło od czasu mojej ostatniej recenzji Provision. W Provision 8 śródstopie było ciasne. Powodowało to dyskomfort podczas użytkowania.

Wnioski dotyczące Altra Provision 8

Altra Provision był dla mnie mieszaną torbą. Był to pierwszy ze wszystkich testowanych przeze mnie butów Altra, w którym poczułem się rozczarowany. Jest to trener z tak dużym potencjałem, że tylko niektóre aspekty powstrzymują go przed osiągnięciem tego potencjału.

Podeszwa środkowa z pianki Altra Ego zapewnia elastyczną, wygodną i zrównoważoną jazdę. Jest w niej mile widziana nutka sprężystości. Niestety, system prowadnic odwraca uwagę od jazdy. Powodem jest to, że jest ich zbyt wiele. Jesteś ich świadomy wraz z brakiem możliwości adaptacji. To świetny pomysł, ale źle wykonany.

Podstawowa zasada Footshape firmy Altra była jedną z rzeczy, które kochałem w tej marce. W rzeczywistości był to trener w prawdziwym kształcie stopy. Provision 8 był pierwszym butem, z którym miałem problemy. W śródstopiu było ciasno, a wydatny łuk przyćmiewał komfort odczuwany od spodu.

Prosta cholewka była mocną stroną Provision 8. Była oddychająca i elastyczna, a jednocześnie zapewniała stopie wystarczająco dużo miejsca. Zaktualizowany zapiętek nie jest dla każdego, ale moim zdaniem jest to ulepszenie.

Minęło trochę czasu, odkąd biegałem w Provision. W mojej recenzji piątej edycji napisałem, że „Altra osiąga swój cel, jakim jest bieganie tak naturalnie, jak to tylko możliwe w Provision 5”. Nie jest tak w przypadku Provision 8.

Jest on zbudowany zgodnie z wieloma podstawowymi zasadami firmy Altra. To realizacja tych zasad wypada płasko. Teraz ma kilka rzeczy, które naprawdę mi się podobały, ale ogólnie wspomniane wady sprawiają, że jest to w najlepszym razie przeciętny trener.

(Visited 18 times, 1 visits today)
Close