Artykuł napisany przez 6:45 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Adidas Adizero Prime X 2 Strung

Adidas Adizero Prime X 2 Strung Wprowadzenie

Prime X miał być maratońskim butem wyścigowym Adidasa, ale po tym, jak World Athletics ogłosił, że buty o wysokości stosu 50 mm i więcej będą nielegalne do ścigania się, musieli stworzyć Adios Pro z niższym stosem. Na szczęście dla nas Adidas nadal zdecydował się wypuścić Prime X do publicznej wiadomości.

Moim zdaniem Prime X to jedne z najbardziej wyjątkowych, wciągających butów do biegania, jakie można kupić i uwielbiałem poprzednie 2 wersje. Jedyną rzeczą, która mi się w nich nie podobała, była ich niestabilność ze względu na dużą wysokość podeszwy i wąskie śródstopie/przedstopie. Były też znacznie cięższe niż inne buty biegowe, ale nie przeszkadzała mi ich waga.

W ubiegłym roku używałem oryginalnych Prime X Strung do interwałów, długich biegów i biegów tempowych. Uwielbiałem ekstremalny rocker w przedniej części stopy i amortyzację pod stopami. Jest to również naprawdę trwały but, ponieważ podeszwa zewnętrzna jest gruba i wytrzymała.

Prime X 2 to tak naprawdę trzecia wersja Prime X. Prime X Strung, zeszłoroczna wersja, miała tę samą podeszwę środkową i podeszwę zewnętrzną co oryginalna wersja, ale ze zaktualizowaną cholewką. Cholewka Strung była o wiele wygodniejsza niż cholewka oryginalnej wersji, ale spowodowała również gwałtowny wzrost ceny.

Prime X 2 waży 10,4 uncji (295 g), czyli jest o 1,4 uncji (40 g) cięższy niż poprzednia wersja. Wysokość stosu nadal wynosi 50 mm w pięcie, ale w przedniej części stopy jest o 3 mm wyższa. Ma teraz 43 mm w przedniej części stopy i nadal kosztuje 300 USD.

Adidas Adizero Prime X 2 Strung – pierwsze wrażenia

Mój pierwszy bieg był treningiem szybkościowym 3 x 2 kilometry. Od razu mogłem stwierdzić, że podoba mi się bardziej niż poprzednie wersje Prime X. Najbardziej zauważalną różnicą była zwiększona stabilność. Moje lądowania były o wiele bardziej stabilne, a pokonywanie zakrętów było znacznie łatwiejsze.

Każdy interwał był o około 15 sekund na kilometr szybszy niż przewidywałem przed biegiem, a wysoki poziom wspomagania prędkości, który był obecny w poprzednikach, był nadal obecny. Przodostopie było również nieco bardziej miękkie ze względu na zwiększoną wysokość stosu.

Byłem trochę rozczarowany, że nie mogłem poczuć wzmocnienia ze „sprężyny” w przedniej części stopy, która składa się z miękkiego rdzenia Energy Core pomiędzy 2 płytkami. Była to funkcja, na którą byłem najbardziej podekscytowany, ale nadal byłem podekscytowany ogólną wydajnością Prime X 2 podczas pierwszego biegu.

Cholewka Adidas Adizero Prime X 2 Strung

Cholewka Strung modelu Prime X 2 jest teraz konstrukcją półbutową, z dzianinowym językiem, który jest przymocowany do reszty cholewki. Część cholewki Strung składa się z tysięcy miękkich pasm, które zostały ze sobą połączone. Uważam, że jest to bardzo wygodne, ale oddychalność nie jest tak dobra, jak w innych butach wyścigowych.

Wolę zeszłoroczną cholewkę, ponieważ lepiej przylega do stopy. W tej nowej wersji dopasowanie jest bardziej swobodne dzięki elastycznemu językowi i uważam, że pięta jest nieco luźna. Nie ma poślizgu pięty, ale zauważam luźną piętę podczas każdego biegu.

Zwykle w cholewkach butów nie można zawiązać węzła biegacza, ale Adidas sprytnie zaprojektował Prime X 2, aby mieć 2 plastikowe elementy przymocowane na zewnątrz cholewki, z których każdy ma 2 otwory, co umożliwia zawiązanie węzła biegacza. Muszę zawiązać węzeł biegacza, w przeciwnym razie dopasowanie będzie zbyt luźne.

Dopasowanie jest bardziej zgodne z rozmiarem niż w zeszłorocznej wersji – wewnątrz cholewki jest mniej miejsca.Zalecamy wybranie normalnego rozmiaru. Jest to jedna z bardziej dopasowanych cholewek butów wyścigowych, więc świetnie nadaje się do długich biegów i jest odpowiednia dla szerokich stóp. Podobnie jak w poprzednich wersjach, cholewka Prime X 2 nie ma elementów odblaskowych.

Jednostka podeszwy Adidas Adizero Prime X 2 Strung

Prime X 2 w pełni wykorzystuje swoją 50 mm wysokość stosu, tworząc super agresywną sprężynę palców i geometrię rockera, która wyrzuca Cię do przodu, gdy biegniesz szybko. Im grubsza podeszwa środkowa, tym większe może być sprężynowanie palców.

Podczas wybicia z palców możesz pochylić się do przodu i zaangażować ekstremalny rocker. Jest to główny powód, dla którego Prime X 2 są tak szybkie.

Moją ulubioną nową cechą Prime X 2 jest zwiększona stabilność. Wynika to z dodatkowego kawałka pianki pod łukiem, gdzie wcześniej było wycięcie. Śródstopie i tyłostopie są również szersze niż w poprzednich wersjach, więc jest to but bardziej przyjazny dla osób uderzających piętą i nadmiernie pronujących.

Uważam, że Prime X 2 działa lepiej niż oryginał podczas długich biegów w wyniku bardziej stabilnych lądowań. Uważam również, że zmiana z EnergyRods na zwykłą płytkę z włókna węglowego sprawia, że but jest bardziej stabilny.

W Prime X 2 znajdują się 2 płyty o pełnej długości: górna płyta jest wykonana z włókna węglowego, a dolna z kompozytu. Pomiędzy tymi dwoma płytkami znajduje się Energy Core, bardziej miękka pianka, która według Adidasa ma większy zwrot energii niż zwykły Lightstrike Pro, ale nie zauważyłem różnicy.

Chciałbym, aby Energy Core był bardziej miękki, ponieważ ważę tylko 60 kilogramów, więc nie czuję jego kompresji i sprężynowania podczas zbiegania z palców, ale rozumiem, że są biegacze, którzy są znacznie ciężsi ode mnie i jeśli Energy Core jest zbyt miękki, płyty będą się dotykać podczas obciążenia.

Dzięki tak grubej podeszwie środkowej i 2 płytkom z włókna węglowego Prime X 2 jest najsztywniejszym butem na rynku, a podeszwa środkowa w ogóle się nie ugina. Dzięki temu rocker działa znacznie skuteczniej niż w butach biegowych z elastyczną płytką.

Przy wadze 10,4 uncji (295 g) Prime X 2 jest znacznie cięższy niż jakikolwiek inny super racer na rynku, ale nie przeszkadza mi waga na krótkich / średnich dystansach. Korzyści płynące ze wspomagania prędkości są warte poświęcenia wagi.

Najdłuższy bieg, jaki wykonałem w Prime X 2, to 30 kilometrów w docelowym tempie maratońskim. Przez pierwsze ⅔ biegu nie zauważyłem wagi, ale na ostatnich 10 kilometrach moje nogi zaczęły się męczyć i musiałem kopać naprawdę głęboko, aby ukończyć trening. Prime X 2 doskonale poradził sobie z każdym innym biegiem, który w nim wykonałem: sprintami po wzgórzach, łatwymi biegami, biegami spokojnymi i interwałami.

Guma podeszwy zewnętrznej w Prime X 2 została zmodyfikowana. Jest to teraz ten sam rodzaj „papieru ściernego” z gumy Continental, który można znaleźć w Adios Pro. Dzięki temu rodzajowi gumy przyczepność jest doskonała przez pierwsze 150 km, ale potem przyczepność zaczyna spadać. Jest również znacznie cieńsza niż zwykła guma Continental, więc szybciej zużywa się do pianki podeszwy środkowej.

Biegałem po deszczu, więc drogi były nadal mokre, ale przyczepność podeszwy zewnętrznej Prime X 2 była fantastyczna.

Adidas Adizero Prime X 2 Strung Wnioski

Przebiegłem już ponad 92 kilometry w Prime X 2, podczas gdy powinienem przebiec tylko 80 przed napisaniem recenzji. Świadczy to o tym, jak bardzo lubię w nich biegać.

Są rzeczy, które podobają mi się w nowym Prime X 2, takie jak szersza podstawa i bardziej miękkie przodostopie, ale są też rzeczy, które mi się nie podobają: luźniejsza podeszwa. cholewka, zwiększona waga i cieńsza guma podeszwy zewnętrznej.

Nadal uważam, że jest to ogólna poprawa w stosunku do poprzedniej wersji, ponieważ jest to łatwiejszy w użyciu but. Nie musisz koncentrować się na lądowaniach, ponieważ jest o wiele bardziej stabilny. Będzie to odpowiednie dla szerszego grona biegaczy.

Prime X 2 to naprawdę fajny but, ale zdecydowanie nie jest wart 300 USD, a jeśli pieniądze mają znaczenie (dla większości biegaczy), super buty za 250 USD, takie jak Rocket X 2, Vaporfly 3 i Adios Pro 3, stanowią znacznie lepszą wartość. Jest to but uzupełniający dla biegaczy, którzy mają już maratończyka i szukają czegoś innego.

Jeśli chodzi o wydajność, czuję większe wsparcie prędkości z Prime X 2 niż z jakiegokolwiek innego buta do biegania na rynku, więc poważnie rozważam użycie go podczas mojego następnego maratonu za 2 tygodnie. Moim największym zmartwieniem związanym z używaniem Prime X 2 do wyścigów jest jego duża waga, która jest o 3 uncje (85 g) cięższa niż przeciętnego maratończyka.

Przeciętny biegacz pokonuje pełny maraton w 40 000 kroków. Jeśli noszę dodatkowe 3 uncje na każdej stopie, w trakcie maratonu będę nosił dodatkowe 3402 kilogramy na nogach i nie jestem pewien, czy dodatkowe wspomaganie prędkości zrównoważy dodatkową wagę.

(Visited 25 times, 1 visits today)
Close