Artykuł napisany przez 4:46 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Brooks Adrenaline GTS 23

Brooks Adrenaline GTS 23 Wprowadzenie

Brooks Adrenaline jest jednym z najbardziej znanych trenerów stabilności i nie bez powodu. Utrzymują to dzięki 23. edycji.

Adrenaline był jednym z pierwszych trenażerów stabilizujących, w którym usunięto słupek przyśrodkowy i zainstalowano szyny GuideRails w 19. edycji.

Od tego czasu co roku wprowadzają niewielkie zmiany, a ta edycja kontynuuje ten trend.

Adrenaline nadal jest flagową ofertą stabilności Brooks. Jest to model o umiarkowanej stabilności.

Inne buty towarzyszące Adrenaline to Launch GTS i Glycerin GTS.

Kosztują 140 dolarów i konkurują z ASICS GT 2000, Saucony Guide i Hoka Arahi.

Brooks Adrenaline GTS 23 Pierwsze wrażenia

Brooks oferuje 7 wersji kolorystycznych Adrenaline 23, więc każdy może znaleźć taką, która mu się podoba.

Po otwarciu moich przykuł moją uwagę ich stylowy wygląd. Była to wyjątkowa kombinacja odcieni zieleni. Ogólny projekt wygląda uderzająco podobnie do zeszłorocznego, ale między tą edycją a poprzednią jest coś więcej niż tylko podobny wygląd.

Zakładając je po raz pierwszy cofnąłem się do zeszłego roku, kiedy po raz pierwszy przymierzyłem 22-ki. Doświadczyłem mocnego/responsywnego czucia wraz z komfortem. W rzeczywistości założyłem 22 na jedną stopę i 23 na drugą. Prawie nie czułem różnicy.

Bieg na 4,5 mili był ich dziewiczą podróżą. Spadek zaskoczył mnie, przy 12 mm jest jednym z najbardziej stromych. Nie było to coś, na co moje stopy były gotowe. Komfort i stabilność były obecne od pierwszego do ostatniego kroku. Lekkie odbicie było również odczuwalne podczas biegu.

Cholewka Brooks Adrenaline GTS 23

Podobnie jak podeszwa środkowa, Brooks Adrenaline przeszedł pewne zmiany w cholewce. W cholewce zastosowano nową siateczkę 3D Fit Print.

Oznacza to, że nie ma nakładek, co oznacza, że nie ma punktów podrażnienia. Porównując ten materiał z siateczką modelu 22s, różnica jest zauważalna.

Nowa siateczka wydaje się prostsza, ale równie mocna jak poprzednia. Nie poświęca trwałości ani elastyczności. Zapewnia średnią ilość struktury dla trenera i pomaga w ogólnej stabilności buta.

System sznurowania jest prosty i skuteczny. Pomaga zablokować stopę na miejscu. W języku i części pięty zastosowano średnią ilość amortyzacji, co było idealną ilością dla tego trenera.

Dopasowanie było jak uścisk od pięty do palców. Nie było odczuwalnych żadnych obszarów ucisku.

Cholewka zwiększała komfort i stabilność buta, utrzymując stopę w miejscu wraz z idealną ilością amortyzacji w całej cholewce. Niewielkie zmiany w cholewce były zauważalne i skuteczne.

Podeszwa Brooks Adrenaline GTS 23

Zacznijmy od podstaw. Podeszwa zewnętrzna jest wykonana z dmuchanej gumy. Guma ta jest trwała i zapewnia przyczepność w każdych warunkach. Wprowadzono niewielkie zmiany we wzorze gumy wraz z elastycznymi rowkami. Zwiększa to elastyczność gumy i przyczepność podczas biegu.

DNA Loft v2 po raz pierwszy pojawia się w Brooks Adrenaline. Ogólnie rzecz biorąc, jest nieco bardziej miękka niż poprzednia mieszanka podeszwy środkowej. Oprócz tego, że jest bardziej miękka, jest również lżejsza. Zapewnia to responsywną jazdę z takim samym odbiciem. Nieco więcej niż w poprzednich edycjach.

System stabilizacji GuideRails został wprowadzony w 19. edycji. Od tego czasuWprowadziliśmy drobne poprawki tu i ówdzie, ale ogólnie pozostaliśmy bez zmian. Jest to adaptacyjny system stabilizacji, który włącza się tylko wtedy, gdy jest potrzebny. Skutecznie zapewnia stabilność, równoważąc stopę i kostkę podczas każdego lądowania. Naprawdę działa jak zderzaki dla twoich stóp. Brooks był jedną z pierwszych marek, które przyjęły to dynamiczne podejście i nadal jest jedną z najlepszych w tym zakresie.

Adrenaline ma 12 mm spadek. Może to być dostosowanie dla niektórych, takich jak ja, którzy biegali w butach z niższym dropem. Niektórzy twierdzą, że zaletą tego rozmiaru dropu jest pęd do przodu, który daje.

Zauważyłem spadek podczas większości moich biegów i nie doświadczyłem tego pędu. Chciałbym zobaczyć, jak wypróbowują drop 8 mm.

Wszystkie te znane aspekty z kilkoma nowymi ulepszeniami łączą się, tworząc wszechstronną podeszwę środkową przygotowaną do każdego rodzaju biegu.

Wnioski dotyczące Brooks Adrenaline GTS 23

Pewnego dnia przeczytałem cytat, który pasuje do moich odczuć na temat Adrenaline 23. Mówił on: „Średni, konsekwentny wysiłek pokonuje niesamowity, niekonsekwentny wysiłek”. Adrenaline nie zaskoczy Cię całkowitym przeprojektowaniem. Zamiast tego co roku wprowadzają drobne poprawki do sprawdzonej konstrukcji, co skutkuje jedną z najbardziej spójnych jazd na rynku.

W podeszwie środkowej zastosowano zaktualizowaną mieszankę pianki, DNA Loft v2. Jest ona bardziej miękka niż poprzednia pianka, co zapewnia większą sprężystość. Ta pianka skraca czas docierania, którego doświadczyłem w poprzednich butach Brooks. Adaptacyjny system GuideRail jest niezawodny jak zawsze, włączając się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Jedną z wad był dla mnie spadek o 12 mm. Z tego powodu istnieje okres dostosowawczy. Chciałbym zobaczyć go z dropem od 6 do 8 mm.

Nowa siatka 3D Fit Print jest ulepszeniem cholewki Adrenaline 23. Jest to prostszy materiał, ale równie wytrzymały. Zapewnia strukturę, która utrzymuje stopy w miejscu, zwiększając stabilność trenera. Jest również dość elastyczny i trwały.

Ilość amortyzacji jest idealna wraz z systemem sznurowania. Cholewka jest prosta, ale skuteczna w zapewnianiu stabilnej i wygodnej jazdy.

W zeszłym roku model Adrenaline znalazł się na szczycie mojej listy testowanych butów. Powiedziałem: „Jasne, że możesz znaleźć więcej trenerów stabilności, ale wątpię, czy znajdziesz taki, który konsekwentnie działa tak bez wysiłku, jak Brooks Adrenaline”.

Ma to szczególne zastosowanie w tym roku, ponieważ inne marki dokonują całkowitych zmian w znanych trenażerach stabilizacyjnych.

Brooks koncentruje się na drobnych zmianach, aby ulepszyć jeden z najlepszych trenażerów stabilności.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close