Artykuł napisany przez 10:50 pm Stres, Zdrowie psychiczne

Oto 11 najmniej stresujących zawodów, ale czy płacą wystarczająco dużo, by przeżyć?

Tak często dobrze płatna praca wiąże się z niemal niemożliwymi do spełnienia wymaganiami: długimi godzinami pracy, koniecznością bycia „na zawołanie”, minimalnym zwolnieniem lekarskim, wysokimi oczekiwaniami, wzniosłymi celami, brakiem miejsca na równowagę życiową. No i oczywiście stres, ach ten stres! Wszystko to wynika z pracy.

Według badania przeprowadzonego przez Amerykański Instytut Stresu, 83% pracowników w USA cierpi z powodu stresu związanego z pracą, a 25% twierdzi, że praca jest stresorem nr 1 w ich życiu. Około 76% pracowników twierdzi, że stres w miejscu pracy wpływa na ich relacje osobiste.

Oczywiście nie każda praca wiąże się z wysokim poziomem stresu. W rzeczywistości istnieją zawody, które są stosunkowo mało stresujące.

Badanie przeprowadzone przez CDC’s National Health Interview Survey zostało zindeksowane przez TRE House, które określiło najmniej stresujące branże w Ameryce, analizując takie czynniki jak płace, przepracowane godziny i płatne zwolnienia lekarskie.

Które zawody są najmniej stresujące i czy faktycznie płacą wystarczająco dużo, by przeżyć?

Producent sprzętu transportowego

Branże z kategorii produkcji sprzętu transportowego koncentrują się na produkcji sprzętu do transportu ludzi i towarów. Kluczowe branże w tym sektorze obejmują produkcję pojazdów silnikowych, wytwarzanie produktów i części lotniczych oraz budowę statków i łodzi. Ile mogą zarobić specjaliści w tych branżach?

Według ZipRecruiter, średnie roczne wynagrodzenie w sektorze produkcji pojazdów silnikowych w Stanach Zjednoczonych wynosi 86 041 USD. Jest to znacznie powyżej średniej krajowej pensji, która wynosi około 64 000 USD rocznie, zgodnie z danymi Social Security Administration z 2022 roku.

Osoby pracujące w branży produktów lotniczych, jako inżynierowie, zarabiają średnio 115 100 USD rocznie, według ZipRecruiter. Jest to również znacznie powyżej średniej krajowej pensji.

Według ZipRecruiter, specjaliści w sektorze budowy statków zarabiają średnio 132 754 USD.

Przewoźnik ubezpieczeniowy

Według ZipRecruiter, przewoźnicy ubezpieczeniowi zarabiają średnio 58 198 USD rocznie, nieco poniżej średniej krajowej pensji.

Pracownik maszyn

Czym dokładnie jest sektor maszynowy? Może to być kilka rzeczy: mechanicy maszyn przemysłowych, konserwatorzy maszyn i młynarze, by wymienić tylko kilka.

Praca w branży maszyn przemysłowych może być stosunkowo mało stresująca, ale nie jest dobrze płatna, jeśli spojrzeć na krajową medianę wynagrodzeń: średnio 51 053 USD rocznie, według Zippia.

Według ZipRecruiter, pracownicy maszyn radzą sobie dobrze pod względem wynagrodzeń, zarabiając 96 249 USD rocznie.

Pracownicy młynów radzą sobie dobrze, ale nie luksusowo; zarabiają średnio 54 596 USD, według Talent.com.

Pracownik usług wynajmu i leasingu

Według ZipRecruiter, specjaliści w obszarze usług wynajmu i leasingu nie do końca radzą sobie finansowo. Ich średnia pensja wynosi zaledwie 38 515 USD rocznie.

Specjalista ds. publikacji

Działalność wydawnicza nie jest obecnie branżą przeżywającą rozkwit – przynajmniej jeśli chodzi o książki i czasopisma. Fakt ten sprawia, że jest to stosunkowo mało stresująca praca. Mimo to, wynagrodzenie nie jest złe: średnio 69 970 USD rocznie, według Indeed.

Górnik

Pracownicy górnictwa podziemnego zarabiają średnio 47 840 USD rocznie, według Talent.com. Nie są to duże pieniądze i trudno postrzegać tę pracę jako mało stresującą, ponieważ ryzyko śmierci jest bardzo wysokie.lub poważnych obrażeń w pracy jest dość wysoki.

Usługi informacyjne i przetwarzanie danych

Jest to kolejna branża, która obejmuje kilka rodzajów pracy. Rozważmy przetwarzanie danych. W tej dziedzinie pracownicy zarabiają średnio 82 640 USD rocznie, według ZipRecruiter. Nic dziwnego, że ci ludzie nie są tak zestresowani.

Usługi edukacyjne Pro

Sektor usług edukacyjnych obejmuje organizacje, które zapewniają instrukcje i szkolenia z szerokiego zakresu przedmiotów. Obejmuje on szkoły, uczelnie wyższe, uniwersytety i ośrodki szkoleniowe. Wszyscy zgadzamy się co do tego, że nauczyciele szkół publicznych mogliby zarabiać więcej; nic więc dziwnego, że ci profesjonaliści nie cieszą się nadmiarem gotówki. Według ZipRecruiter, ich średnia pensja wynosi 46 590 USD.

Administrator publiczny

Administracja publiczna to dziedzina, w której chodzi o przywództwo. Widzi profesjonalistów służących społecznościom, aby uczynić rzeczy lepszymi dla wszystkich w tych społecznościach. Najwyraźniej jest to praca o niskim poziomie stresu. Jest też dobrze płatna. Według ZipRecruiter, średnie roczne wynagrodzenie specjalistów w tym sektorze wynosi 125 844 USD. To dwa razy więcej niż średnia krajowa pensja w USA.

Specjalista ds. inwestycji

Ten zawód jest trudny, ponieważ może to być tak wiele zawodów, a niektóre (np. papiery wartościowe i towary) są skomplikowane do zbadania. Ze względu na przestrzeń i rozsądek, przyjrzyjmy się, ile zarabiają inwestorzy finansowi. To mniej niż mogłoby się wydawać: średnio 69 759 USD rocznie, według ZipRecruiter.

Pracownik usług komunalnych

Stresują cię rachunki za media? Cóż, ludzie za kulisami są najwyraźniej najmniej zestresowanymi pracownikami na tej liście. Ale wow, ledwo sobie radzą. Według ZipRecruiter ich średnie roczne wynagrodzenie wynosi zaledwie 38 319 USD. To sprawia, że można się zastanawiać, w jaki sposób nie są bardzo zestresowani.

Nicole Spector

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na GOBankingRates.com: Oto 11 najmniej stresujących zawodów, ale czy płacą wystarczająco dużo, by przeżyć?

Zdjęcie: ELEVATE

(Visited 4 times, 1 visits today)
Close