Artykuł napisany przez 2:15 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Topo Athletic Magnifly 5

Topo Athletic Magnifly 5 Wprowadzenie

Topo Athletic Magnify 5 to codzienny trenażer z zerowym spadkiem, który może być używany do łatwych biegów regeneracyjnych lub innych codziennych zastosowań, takich jak chodzenie.

Ten prosty but prowadzi Cię przez cykl chodu, dzięki czemu czujesz się naturalnie podczas biegu.

Cholewka wykonana jest z siateczki pochodzącej z recyklingu, która jest bardzo wygodna i obejmuje szeroki obszar palców.

Technologia Zipfoam zastosowana w podeszwie środkowej zapewnia bardziej wyrozumiałą jazdę pod stopami niż w zeszłorocznym modelu.

A za jedyne 135 dolarów jego atrakcyjna cena jest nie do zignorowania.

Topo Athletic Magnifly 5 – pierwsze wrażenia

Kiedy otworzyłem pudełko i założyłem buty, od razu zauważyłem, że zapiętek jest trochę luźny. Tak czy inaczej wyszedłem w nich pobiegać.

Luźność zapiętka utrzymywała się do około 5 minut, po czym uczucie zniknęło.

Sama podeszwa środkowa wydawała mi się twarda.

Byłem jednak pewien, że buty w pewnym momencie się rozbiją, ponieważ nadal je testowałem.

Po pewnym czasie biegania w butach z 6-milimetrowym dropem i przejściu na buty z zerowym dropem poczułem znaczną różnicę, ponieważ czułem, że pracuję trochę ciężej na niektórych etapach.

Cholewka Topo Athletic Magnifly 5

Cholewka wykonana jest z siateczki pochodzącej z recyklingu, która jest oddychająca i pasuje do rozmiaru.

Siatka była wygodna na mojej stopie, bez żadnych podrażnień ani oznak gorących punktów.

Jeśli chodzi o codzienny trening, jedyną rzeczą, którą naprawdę doceniam w Magnify 5, jest szeroki obszar palców. Szeroki obszar na palce zapewnia dużo miejsca, aby palce mogły się naturalnie i wygodnie rozłożyć. Pudełka na palce bardzo przypominały mi Altras.

Zarówno system sznurowania butów jest wyjątkowy, ponieważ podczas sznurowania butów znajdują się dodatkowe pętle, które są umieszczone na górze języka, dzięki czemu język będzie stabilny podczas biegu.

Sam język nie ma klinów, co jest powodem dodatkowych pętli na górze. Język zapewnia wystarczającą wyściółkę, aby wygodnie przylegać do stopy. Z przyjemnością informuję, że podczas testów nie napotkałem żadnych gorących punktów ani pęcherzy.

Jednakże, jeśli chodzi o zapiętek, stwierdziłem, że jest on nieco szerszy. Było kilka razy na początku moich biegów, kiedy czułem, że but się ześlizgnie, ale potem uczucie zniknęło.

Zapiętek zapewnia niewielką wyściółkę, ale nie na tyle, abyś czuł się zablokowany.

Zauważyłem, że zewnętrzny zapiętek zapewnia gumową strukturę, która owija się tuż nad podeszwą środkową, aby w razie potrzeby zapewnić stabilność.

Podeszwa Topo Athletic Magnifly 5

Topo Athletic Magnify 5 wykorzystuje zaktualizowaną podeszwę środkową Zipfoam, mieszankę EVA, która jest bardziej miękka i lżejsza niż w zeszłorocznym modelu.

Po ponad 50 kilometrach, które przebiegłem w tym bucie, stwierdziłem, że jazda jest bardzo prosta i mało ekscytująca.

Mieszanka podeszwy środkowej Topo naprawdę przypomina mi EGO MAX firmy Altra, którą niedawno testowałem. Po naciśnięciu podeszwy środkowej palcami wydaje się miękka, ale podczas biegania nie jest.

But zaczął się odnie twardsze jak na mój gust. Ale gdy zacząłem przejeżdżać więcej kilometrów, stało się mniej, ale nie znacznie lepiej.

Sądzę, że zaczęły stawać się mniej twarde nie z powodu samej podeszwy środkowej, ale zastosowanej wkładki. W Magnify 5 zastosowano wkładkę Ortholite, która jest miękka i wybaczająca pod stopami.

Dzięki podeszwie środkowej zaprojektowanej zgodnie z naturalnym cyklem chodu, a także szerokiej szerokości buta, but czuł się dobrze na ostrych zakrętach bez uczucia skręcenia kostki. A dzięki wysokości stosu wynoszącej 25 mm nadal masz poczucie kontaktu z podłożem/terenem.

Podczas testowania różnych przebiegów w bucie, znalazłem najlepsze miejsce do biegania łatwymi krokami z niskim przebiegiem.

Im dłuższe kilometry, tym większe zmęczenie, a to prawdopodobnie dlatego, że ostatnio nosiłem buty z wyższym offsetem.

Gumowa podeszwa zewnętrzna jest umieszczona w strategicznych miejscach i jest zaprojektowana jako podnóżek, który jest kwadratową lub prostokątną gumą, która jest naturalnie skonstruowana w celu poprawy elastyczności ludzkiej stopy podczas cyklu chodu.

Po przebiegnięciu ponad 50 mil w butach Magnify 5 zauważyłem, że odsłonięta podeszwa środkowa Zipfoam na spodzie już się trochę podarła.

Nie jestem pewien, jak długo wytrzyma odsłonięta podeszwa środkowa, jeśli chodzi o trwałość. Sama trwałość gumowych podnosków nie uległa znacznemu zużyciu ani rozdarciu.

Podczas biegania po różnych terenach podczas moich testów zauważyłem, że przyczepność jest bardzo dobra. Czułem się pewnie, gdy biegałem po żwirze, ziemi, betonie i chodniku.

Topo Athletic Magnifly 5 Wnioski

Topo Athletic Magnify 5 to but, który moim zdaniem najlepiej nadaje się do regeneracji i codziennego chodzenia.

Prawdopodobnie nie używałbym ich do biegania dłuższego niż 10 km.

Chociaż jest to dość lekki but (8,7 uncji dla męskiego rozmiaru 9), nadal nie używałbym ich do szybkiej pracy, ponieważ na rynku jest wiele opcji dla tych konkretnych butów.

Jeśli jesteś typem biegacza, który szuka butów z zerowym dropem, które są lekkie i zapewniają podeszwę środkową non max, może to być dobra opcja.

(Visited 6 times, 1 visits today)
Close