Artykuł napisany przez 8:09 pm Bieganie, Ćwiczenia

O Cloudmonster Hyper Review

Na Cloudmonster Hyper Wprowadzenie

Super-trenażery to sposób, w jaki marki mogą pobierać wyższą cenę za buty treningowe i prezentować niektóre technologie, które znajdują się w ich flagowych butach wyścigowych, w produkcie z niższej półki cenowej. Podczas gdy większość marek ma już super-trener (niektóre marki mają nawet 2), Cloudmonster Hyper jest pierwszym produktem On.

Cloudmonster Hyper to seria spinoff jednego z ich najpopularniejszych trenerów, Cloudmonster. Hyper jest lżejszy i ma bardziej premium design niż Cloudmonster z grubszą podeszwą środkową. Jego cena wynosi 220 USD, 40 USD więcej niż zwykły Cloudmonster.

Super-trenery są zwykle wyceniane pomiędzy trenerem z maksymalną amortyzacją a super butem, w przedziale cenowym 160-200 USD. On to rzadka marka, której nie zależy na zawyżaniu cen. Mają buty, których ludzie chcą i wiedzą, że ludzie są skłonni zapłacić za ich produkty.

Na przestrzeni lat widzieliśmy, jak inne marki również wykorzystują sukces swoich naprawdę popularnych nazw trenerów. Saucony stworzyło Kinvara Pro, Nike stworzyło Pegasus Turbo, a Brooks Ghost Max. Większość z tych spinoffów w niczym nie przypomina oryginalnych wersji.

W przypadku Cloudmonster Hyper, On zdecydował się wykorzystać sukces serii Cloudmonster (która była jedną z moich ulubionych serii butów On) zamiast tworzyć zupełnie nową serię.

ON On Cloudmonster Hyper Pierwsze wrażenia

Moim pierwszym biegiem był 25-kilometrowy niedzielny poranny bieg w spokojnym tempie. Moją pierwszą myślą było to, że w niczym nie przypominał Cloudmonstera. Nie czułem kompresji strąków przy każdym uderzeniu stopy, tak jak w oryginalnym modelu Cloudmonster. Jazda była bardziej płynna, a amortyzacja przedniej części stopy była bardziej znacząca.

Cloudmonster Hyper przypominał mi bardziej Cloudboom Echo 3 niż Cloudmonster. Oba mają piankę Helion HF w podeszwie środkowej, która zapewnia twardą, ale nieco energiczną jazdę.

Cholewka ON On Cloudmonster Hyper

Cholewka Cloudmonster Hyper bardzo przypomina mi Cloudboom Echo 3. Są one wykonane z tej samej cienkiej, gładkiej siateczki, która się nie rozciąga. Oddychalność jest przeciętna i nie ma o czym pisać.

Moją ulubioną częścią buta są sznurówki, które są tkane silikonem. Sznurowadła są lepkie podczas wiązania i bardzo dobrze trzymają się siebie nawzajem. Uważam jednak, że sznurówki są nieco za długie dla moich wąskich stóp, ponieważ pętle prawie dotykają ziemi.

Cienki język jest w pełni klinowy i nie ślizga się. Blokada stopy jest również doskonała i nie ma poślizgu pięty.

Dopasowanie jest naprawdę wygodne w przedniej części stopy i palcach, ale ma wąskie śródstopie z wyraźnym łukiem, który można wyczuć, jeśli masz płaskostopie. Dopasowanie jest zgodne z rozmiarem, ale jeśli wolisz ciasne dopasowanie, możesz zmniejszyć o pół rozmiaru ze względu na dodatkową objętość. Najlepiej nadają się do stóp o dużej objętości z wysokimi łukami.

Podeszwa ON On Cloudmonster Hyper

Podeszwa butów Cloudmonster Hyper jest nieco nijaka. Nie masz wyjątkowego uczucia zapadania się pod stopami, jak w zwykłym modelu Cloudmonster, i nie czujesz się szczególnie energiczny. Nie ma też bardzo wyraźny rocker w przedniej części stopy.

Pianka Helion HF w przedniej części stopy i rdzeniu Cloudmonster Hyper nie kompresuje się tak bardzo, jak inne pianki Pebax, a także nie jest tak lekka, więc nie sprawia wrażenia super trenera. Czuje się jak normalny, codzienny trenażer do pokonywania kilometrów.

Cloudmonster Hyper bardziej odpowiada osobom uderzającym śródstopiem i przodostopiem niż uderzającym piętą, ponieważ istnieje duża różnica w miękkości między przodostopiem a tyłostopiem. Helion HF jest bardziej skoncentrowany w przedniej części stopy, więc jest znacznie przyjemniejszy, gdy uderzasz przednią częścią stopy.

Jestem naturalnym biegaczem uderzającym piętą i za każdym razem, gdy biegam w Cloudmonster Hyper, staram się skoncentrować na uderzaniu przednią częścią stopy, podobnie jak wtedy, gdy biegam w Pegasusie i próbuję wylądować na poduszce powietrznej w przedniej części stopy.

Jedną z głównych różnic między wersją Hyper a zwykłym Cloudmonsterem jest to, że w Hyper nie ma Speedboardu. Można by pomyśleć, że spowoduje to znacznie bardziej elastyczną, bardziej naturalną jazdę, ale ponieważ podeszwa środkowa Hypera jest tak gruba, nie wygina się zbytnio, podobnie jak ASICS Superblast.

Cloudmonster Hyper został zaprojektowany jako wszechstronny but treningowy i chociaż wydaje się szybszy niż zwykły Cloudmonster, nie jest tak szybki jak inne super-trenery, takie jak Hoka Mach X, Kinvara Pro, Superblast czy nawet Rebel v4, który jest znacznie, znacznie tańszy.

Dla mnie najlepiej nadaje się do biegów w stałym tempie od 4:30 minut na km do 5:30 na km. W przypadku wolniejszego tempa czuję, że nie jest wystarczająco miękki i wydaje się blokowy. Przy szybszym tempie (poniżej 4:30 na km) nie czuć wysiłku. Ma głęboko amortyzowaną jazdę i może być używany do biegania pełnego maratonu, jeśli lubisz twardą jazdę.

Podeszwa zewnętrzna nie jest płaska, więc podniesione części w tylnej części stopy przyjmują więcej uderzeń podczas uderzeń stopy. Zewnętrzne gumowe wypustki obu moich butów są gładkie po 80 kilometrach, więc trwałość podeszwy zewnętrznej jest poniżej średniej. Przyczepność jest dobra i nigdy nie doświadczyłem żadnych problemów, nawet na mokrej nawierzchni.

ON On Cloudmonster Hyper Wnioski

Mam wrażenie, że czegoś brakuje, gdy biegam w Cloudmonster Hyper. Nie jest tak wciągający jak inne super-trenery, głównie dlatego, że jego podeszwa środkowa jest tak twarda.

Jest w tej samej cenie, co niektóre szybkie buty wyścigowe z powłoką węglową, ale czuje się jak zwykły codzienny trener, a nie jak super trener. Nie ma w nim nic specjalnego, co uzasadniałoby jego cenę wynoszącą 220 USD.

Podeszwa środkowa Helion HF Pebax musi zostać ulepszona, aby zapewnić większy zwrot energii, ponieważ w tej chwili sprawia wrażenie zwykłej EVA. Podeszwa środkowa powinna również mieć bardziej wyraźny rocker w przedniej części stopy, aby była bardziej wydajna.

Cloudmonster Hyper to kolejny przykład serii spinoff, która w niczym nie przypomina oryginału. Bardziej sensowne byłoby nadanie mu podobnej nazwy do Cloudboom Echo 3, flagowego buta wyścigowego On, ponieważ mają podobne cholewki i oba mają Helion HF w podeszwie środkowej.

W porównaniu do innych super trenażerów, Cloudmonster Hyper jest daleko w tyle pod względem zwrotu energii, wydajności, innowacji i ogólnej przyjemności z biegania. Istnieje wiele innych super trenażerów, które są tańsze, lżejsze, szybsze i bardziej energetyczne.

(Visited 4 times, 1 visits today)
Close