Artykuł napisany przez 12:11 am Bieganie, Ćwiczenia

O Cloudflyer 4 Recenzja

ON Cloudflyer 4 Wprowadzenie.

Cloudflyer zadebiutował w 2017 roku jako lekki but o niskiej stabilności i od tego czasu dość mocno się zmienił, poruszając się bardziej „stabilnością” i mniej „lekkością”. But przedstawił z różnymi wysokościami spadku -9 do 7 i teraz do 11 mm.- i zwiększył wagę o 1,7 oz. od pierwszego Cloudflyera.

Bardziej jędrne panele boczne i szersza podeszwa zwiększają teraz jego umiarkowaną stabilność, a cholewka jest teraz bardziej amortyzowana dla zwiększenia komfortu.

On próbuje kilku zabawnych i niektórych nie tak pomocnych innowacji w cholewce (patrz sekcja cholewka).

To co się nie zmieniło to fakt, że Cloudflyer jest drogim butem, z 160 USD do niecałych 170 USD. Większa możliwość dopasowania przodostopia dzięki unikalnej technologii sznurowania i amortyzowanej podeszwie może sprawić, że dla niektórych użytkowników cena będzie tego warta.

Cloudflyer jest reklamowany jako „supreme cushioning plus premium comfort” i ich „plushest ever tongue”, co nie pasuje do mojego doświadczenia, ponieważ testowałem je obok siebie z Cloudgo marki. Cloudgo został wydany dwa miesiące przed Cloudflyer 4 z wyższą amortyzacją; zobacz sekcje „cholewka” i „podeszwa” poniżej, aby uzyskać szczegółowe porównanie.

Cloudflyer konkuruje z Brooks Ravenna w zakresie stabilności reakcji; Lululemon Blissfeel jest podobny, ale szybciej wchodzi w palce.

Cloudflyer jest tylko odrobinę lżejszy niż Cloudace, ale ma znacznie lżejsze odczucia i grubsze ścianki na poduszkach pod stopami.

ON Cloudflyer 4 Pierwsze wrażenia

Oczekiwanie na rozpakowanie nowych butów do biegania nie może być pokonane dla naszej szczególnej marki ludzi, a aktualna gwiazda branży, On, nie jest wyjątkiem. On Cloudflyer 4 wyglądał elegancko, stylowo i technicznie. Nie zdawałem sobie nawet sprawy z tych wszystkich cech, dopóki nie zbadałem buta bardziej szczegółowo po kilku biegach.

Wsuwając je na siebie, zauważyłem pojemne dopasowanie i gładką rolkę do przodu. Pasują do rozmiaru.

Pierwsze biegi w Cloudflyer i Cloudgo pokazały, że Cloudflyer lepiej nadaje się do szybszych biegów, a Cloudgo do najwyższego komfortu.

Unikalny system sznurowania pozwala na indywidualne dopasowanie przedniej części stopy, a śródstopie może być wciągane przez sznurówki. Muszę używać górnych otworów, aby uzyskać lepszą, choć wciąż nie idealną, blokadę pięty.

Po 14 milach na Cloudflyer w trzy dni musiałem zrobić przerwę, ponieważ kawałek kostki przyśrodkowej obok sznurowadeł wrzynał się w moją skórę. Podrażnienia udało się zminimalizować dzięki noszeniu wyższych (dla ochrony), grubszych (dla lepszego dopasowania) skarpet i nieużywaniu górnych dziurek.

Z kolei Cloudgo ma doskonałe dopasowanie do pięty (bez użycia górnych otworów) i miękką wkładkę wokół kostki.

Średniej szerokości pięty mogą bardzo ładnie pasować w Cloudflyer, ale potencjalnie nadal mogą być podrażnione przez wysoki kołnierz ze sztywnymi aspektami.

ON Cloudflyer 4 Upper

W tej wersji Cloudflyer’a zastosowano nową cholewkę z plastikowymi nakładkami chroniącymi czubek buta, wzmacniającymi otwory na sznurowadła i wzmacniającymi boczne panele, które pomagają w utrzymaniu równowagi.

Innowacyjność przejawia się w tym, że język wsuwa się pod boczne nakładki, które wystają 2-3 cm poza obręb mocowania do reszty cholewki. Język łączy się z siateczką pod nakładką.

Sznurówki butów przechodzą najpierw przez dolne „zwykłe” otwory i w górę przez dwie pętle w toe boxie, zanim zasznurują resztę wiązań. Razem z elastyczną siateczką pozwala to na najbardziej indywidualne dopasowanie przy piłce, z jakim się spotkałem!

Po kilku biegach myślałem, że but jest wąski w palcach i średni przez resztę, ale kiedy poluzowałem sznurówki przez te pętle z przodu, przypomniało mi się, że jest średni przez cały czas, ale regulowany – dostępny również w szerokiej szerokości.

W kierunku tyłu, wyższy kołnierz pięty ma zapewnić pewniejsze czucie – ale może potencjalnie uderzyć w boczne i przyśrodkowe młoteczki niektórych biegaczy (kostne zgrubienia po bokach kostek), jak to ma miejsce w moim przypadku.

Pięta jest zakończona umiarkowanie mocnym zewnętrznym zapiętkiem, który prowadzi stopę do przodu.

Przednia część bocznego otworu na kostkę również rozcięła mi skórę, gdy wiązałem sznurówki przez same górne dziurki, aby lepiej zablokować piętę, która wcisnęła sztywny róg w moją przednią kostkę.

On promuje język Cloudflyera jako ich „największy w historii”. W rzeczywistości jest to dość standardowy język tylko o włos grubszy od Cloudgo, przy czym Cloudgo jest szerszy, aby zamortyzować większą część stopy.

Aby uniknąć dyskomfortu, rozwiązałem górne sznurówki i przyzwyczaiłem się do mniej niż idealnego dopasowania pięty. To sprawiło, że długie sznurówki były jeszcze dłuższe i czasami uderzały o moją drugą nogę podczas biegu przez zawiązane i podwójne węzły.

Cloudgo ma bezpieczne dopasowanie pięty (bez użycia górnych sznurówek), więc wiem, że On wie, jak to zrobić; mam nadzieję, że zmienią to w przyszłości.

Cloudflyer pasuje true to size na długość i medium na szerokość.

Pasuje tak samo przy balocie stopy w zestawieniu z Cloudgo, ale z większym „give” ze względu na siatkę i konstrukcję koronki opisaną powyżej. Cloudflyer następnie zwęża się bardziej niż Cloudgo przechodząc do czubka.

ON Cloudflyer 4 Sole Unit

Podpisane przez On strąki chmur w podeszwie są wykonane z opracowanej przez markę superpianki Helion™, która łączy elementy sztywne i elastyczne, oraz pianki Zero-gravity w celu wycięcia dodatkowej wagi. Sekcja pod piętą jest bardziej gęsta i twarda dla większej stabilności dla uderzających w piętę i szybszego przejścia dla wszystkich użytkowników.

Po wylądowaniu strąki ściskają płytkę z termoplastycznego polimeru zwaną Speedboard®, umieszczoną w górnej części podeszwy środkowej. Strąki odskakują, zapewniając wyjątkową wyporność oraz sztywność i szybkość reakcji dzięki desce.

Podobnie jak w Cloudmonster, Speedboard® został zaprojektowany na zamówienie z uwzględnieniem doświadczeń surferów, aby zapewnić każdemu biegaczowi odpowiednią jazdę.

Jak w większości butów On, wysokość łuku jest średnia, aby umożliwić większej liczbie biegaczy dostęp do buta. Niestandardowe wkładki są świetną opcją dla tych, którzy potrzebują wyższego wsparcia łuku.

Cloudflyer jest zbudowany z szeroką podstawą, która współpracuje z Speedboard®, aby stworzyć stabilną jazdę. Szerokość jest mniej więcej taka sama jak w Cloudgo, ale nieco węższa w kierunku czubka; spadek wynosi 11 mm. od pięty do przedniej części stopy.

Gumowe łaty pokrywają większą część przedniej części stopy, tylną część pięty i późną część śródstopia, aby chronić te obszary o podwyższonej ścieralności i zapewnić przyczepność.

ON Cloudflyer 4 Wnioski

Cloudflyer to wszechstronny but zarówno pod względem dopasowania, jak i funkcji.

Średnia szerokość może być wybierana przez sznurówki dla przedniej i środkowej stopy, ale pięta będzie po prostu zbyt luźna dla niektórych biegaczy; inni z zadowoleniem przyjmą przestrzeń na pięcie, której potrzebują.

Połączenie poduszki chmurowej i responsywnej płyty Speedboard® sprawia, że jest to dobry wybór dla biegaczy, którzy nie mogą się nudzić.o chcesz mieć jeden but zarówno do dłuższych treningów interwałowych, jak i biegów na średnich dystansach.

Długie sznurówki, wysoki kołnierz i szorstkie rogi wokół otworu na kostkę będą przeszkadzać niektórym biegaczom, ale amortyzowana, a zarazem responsywna jazda przez umiarkowanie szybkie przejście na palce może być dokładnie tym, czego szukasz!

(Visited 11 times, 1 visits today)
Close