Artykuł napisany przez 11:21 pm Bieganie, Ćwiczenia

Nike Winflo 10 Review

Nike Winflo 10 Wprowadzenie

To już 10 wersja modelu Winflo firmy Nike. Miałem poprzednie trzy modele i co roku widać duże ulepszenia. Patrząc tylko na różne wersje widać znaczące zmiany, które sprawiają, że but wygląda na droższy jak niektóre buty Nike z wyższej półki.

Winflo 10 to zrównoważony neutralny codzienny trener, który nosi wiele kapeluszy.

Nie tylko jest to świetny but do biegania na krótkich i średnich dystansach, ale także but do siłowni i but, który można nosić po mieście.

Ma stylowy wygląd do nich, który pozostaje wierny marce Nike. Możesz mieć własną parę za 100 $.Myślę, że cena jest sprawiedliwa, biorąc pod uwagę, jak wszechstronne i dobrze wykonane są.

Ważą 9,9 uncji (mężczyźni)8,5 uncji (kobiety)i ma 10 mm przesunięcia pięty do palców.

Co jest nowego w modelu Winflo 10? Największą zmianą jest odświeżony toe box. Ma ona zapewnić lepsze dopasowanie. Kolejnym obszarem, który został zmieniony jest kołnierz. Została dodana dodatkowa wyściółka we wszystkich właściwych miejscach. Każdego roku Nike ładnie modernizuje model Winflo.

Jeśli jesteś zainteresowany butem, który oferuje prawie takie same odczucia, ale nie chcesz płacić 100 dolarów, sprawdź Winflo 9. Oba mają niesamowite poduszkowe odczucie do nich.

Jest to znaczna poprawa w stosunku do Winflo 8. Nadal jest to dobry but, ale nie na tym samym poziomie co poprzednie dwie wersje. 10-tki są teraz moim nowym faworytem.

Winflo jest podobny do Nike Air Zoom Pegasus 40 z wyjątkiem tego, że zapłacisz więcej, ale mają bardziej responsywną podeszwę środkową.

Nike Winflo 10 Pierwsze wrażenia

Uwielbiam Winflo 9s, więc byłem podekscytowany, aby przetestować 10s. Otwierając pudełko, od razu zauważyłem, jak Nike po prostu robi je coraz bardziej podobne do wyższej klasy butów do biegania Nike. Winflo 10 nie są inne. Wyglądają bardziej jak Pegasus. Chyba można je nazwać budżetowym Pegasusem?

Kupiłem kolor: White/Citron Pulse/Vivid Orange/Black. Wyglądają świetnie!
Zakładając je po raz pierwszy szybko zauważyłem jak bardzo pluszowa jest podeszwa środkowa i cholewka. Cholewka jest zauważalnie inna od tej, na którą patrzę, ale w dotyku są podobne.

Pierwszy bieg to 5k w przyzwoitym tempie. Już na samym początku mogłem stwierdzić, że nie będą sprawiały żadnych problemów. Nie ma potrzeby, aby mieć okres przerwy.

Nie czułem, że biegam szybciej lub mam łatwiejszy bieg, ale sprawiły, że bardzo wygodnie się w nich biega. Wykonałem różne treningi w tych butach. Obszar, w którym błyszczą, to krótkie i średnie biegi i po prostu dostają buty do noszenia przez cały dzień.

W związku z tym, że jest to but, w którym można się poruszać w szybkim tempie, jest to bardzo dobre rozwiązanie, ale jest on zbyt amortyzowany. Wolę twardszą podeszwę środkową z szybszym przejściem na palce.

Nike wyprodukował Winflo 10 w ramach inicjatywy Move to Zero.

Nike twierdzi, że „ten produkt został zaprojektowany w sposób odpowiedzialny z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu odpadów pokonsumenckich i/lub poprodukcyjnych. Jednym z naszych największych kroków na drodze do zerowej emisji dwutlenku węgla i zerowej ilości odpadów jest wybór materiałów, ponieważ stanowią one ponad 70% śladu każdego produktu. Poprzez ponowne wykorzystanie istniejących tworzyw sztucznych, przędzy i tekstyliów, znacznie ograniczamy nasze emisje. Naszym celem jest wykorzystanie jak największej ilości materiałów pochodzących z recyklingu bez kompromisów w zakresie wydajności, trwałości i stylu.”

Nike Winflo 10 Upper

Cholewka wykonana jest z inżynierskiej siatki, która zapewnia Ci świetne wsparcie i pozwala na optymalną wentylację. Jest bardzo elastyczny i ogólnie pluszowy. Nie ma żadnych nakładek, więc nie będziesz miał problemów z tarciem. Jednym z największych ulepszeń w Winflo 10 jest strefa palców. Masz dużo miejsca, ale przytulają stopę w odpowiednich miejscach.

Język jest połączony z wewnętrzną częścią cholewki i jest bardzo wyściełany. Sznurując je, można je zaciągnąć na tyle pewnie, że stopa czuje się zablokowana bez żadnego dodatkowego nacisku na wierzch stopy. Obszar, w którym widzę poprawę to same sznurówki. Są to typowe, standardowe sznurówki. Kilka razy zdarzyło mi się, że się rozwiązały, ale po prostu upewniłem się, że zawiązałeś je podwójnie.

Wokół pięty widać wyściełany kołnierz, który trafia w kostkę w idealnym miejscu. Nie miałem żadnych problemów z podrażnieniami i utrzymywało to moją piętę bezpiecznie. Żadnych problemów z poślizgiem lub tarciem.
Są to lekkie i oddychające buty. Cholewka również dość szybko wysycha, jeśli się zamoczą.

Nike Winflo 10 Sole Unit

Zauważysz amortyzację Nike Air, która biegnie przez całą długość podeszwy środkowej. Posiada ona również piankę Cushlon. Te dwa połączone dają miękkie lądowanie z minimalnym uderzeniem. Zauważysz również, jak ta miękka pianka współpracuje z amortyzacją Nike Air, aby dać Ci sprężysty pop z każdym krokiem. Powiedziałbym, że ma średnią amortyzację, gdzie na tych krótszych biegach jest bardzo odczuwalna, ale na dystansach powyżej 10 mil, zaczyna brakować jej responsywności.

Jest to bardzo stabilny but, który oferuje fantastyczne wsparcie. Nike twierdzi, że „im bardziej wspierający but, tym większą stabilność może dać twojemu naturalnemu krokowi.

Połączenie dostrojonego wsparcia i celowo umieszczonej amortyzacji pomaga czuć się pewnie przy każdym kroku. Winflo 10 ma neutralne wsparcie. Zapewnia równowagę, niezależnie od tego, czy jesteś napastnikiem pięty czy przedniej stopy.”

Podeszwa zewnętrzna jest w miarę taka sama jak w Winflo 9. Jest wykonana z gumy i ma waflowy wzór, który pokrywa cały spód buta. Zapewnia niezawodną trakcję bez względu na warunki.

Nike Winflo 10 Wnioski.

Moje podsumowanie Nike Winflo 10 jest ekscytujące. Uwielbiam ten but. Każda wersja, którą Nike wypuszcza, wciąż staje się lepsza. Jeśli jesteś na rynku dla budżetu codziennego trenera, który można nosić do logowania mil, lub noszenia na lunch z przyjaciółmi, dostać się na Winflo wagon i kupić parę.

(Visited 9 times, 1 visits today)
Close