Artykuł napisany przez 10:44 pm Stres, Zdrowie psychiczne

Nowe badanie wykazało, że poziom stresu Amerykanów gwałtownie wzrośnie w 2022 r.

Wyniki ankiety „Stres w Ameryce” przeprowadzonej w 2022 r. przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne są bardziej niepokojące niż kiedykolwiek! Według sondażu statystyki dotyczące stresu i zdrowia psychicznego w USA pogarszają się, głównie z powodu pandemii COVID-19, rosnącej inflacji i kryzysu rosyjsko-ukraińskiego.

Poziom stresu w Ameryce jest mierzony przez różne organizacje zawodowe, takie jak American Institute of Stress i APA. W tym roku około 87% respondentów wymieniło rosnące koszty codziennych potrzeb, takich jak artykuły spożywcze, gaz i energia elektryczna, jako główne źródło stresu.

Ponad 80% uczestników ankiety stwierdziło, że trwająca rosyjska inwazja na Ukrainę odbija się na ich samopoczuciu psychicznym. Stwierdzili oni, że kryzys rosyjsko-ukraiński jest „przerażający”.

Wyniki ankiety dotyczącej stresu w Ameryce

Badanie Stress in America Survey 2022 oferuje następujące spostrzeżenia:

  • 81% Amerykanów, którzy wzięli udział w ankiecie, było zestresowanych z powodu kwestii związanych z łańcuchem dostaw;
  • 87% Amerykanów jest zestresowanych z powodu rosnącej inflacji w kraju, w porównaniu z 59% w sierpniu 2021 r. i 58% w czerwcu 2021 r.
  • 80% Amerykanów jest napiętych i zestresowanych możliwymi rosyjskimi cyberatakami lub zagrożeniami nuklearnymi dla USA;
  • 69% Amerykanów obawia się, że III wojna światowa może wybuchnąć i jesteśmy w fazie jej genezy;
  • a 65% Amerykanów odpowiedziało, że są zestresowani pieniędzmi i gospodarką.

Liczba 65% zestresowanych Amerykanów z powodu pieniędzy jest najwyższą wartością odnotowaną od ponad sześciu lat. W lutym i czerwcu 2021 r. stres zgłaszany przez Amerykanów związany z pieniędzmi wynosił odpowiednio 57% i 61%.

Rosnący poziom stresu w Ameryce

Bycie zestresowanym może mieć negatywny wpływ na ogólne samopoczucie jednostki, a statystyki stresu w USA 2022 nie są przyjemne dla oka. Rosnący poziom stresu wśród dorosłych jest alarmującym sygnałem!

Podpis: Ręka naciskająca igłę, aby przebić balon stresu. Koncepcja biznesowa

Sondaż Stress in America został przeprowadzony na próbie 3 012 dorosłych Amerykanów. Ankieta została przeprowadzona w lutym, w czasie, gdy dorosła populacja USA była bardzo zaniepokojona rosnącą inflacją i obawą przed recesją z powodu negatywnych sygnałów globalnych.

Po wstępnej ankiecie przeprowadzonej w lutym, Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA) przeprowadziło drugą ankietę w okresie od 1 do 3 marca, która objęła 2 051 dorosłych Amerykanów. Druga runda sondaży dotyczyła kryzysu rosyjsko-ukraińskiego i jego wpływu na poziom stresu wśród Amerykanów.

Prawie 25% dorosłych Amerykanów, którzy wzięli udział w ankiecie APA Stress in America Survey, przyznało się do picia większej ilości alkoholu. Było to próbą poradzenia sobie z rosnącym stresem, który musieli znosić. W raporcie stowarzyszenia przedstawiono również fizyczne konsekwencje rosnącego poziomu stresu w Ameryce.

Około 58 procent respondentów doświadczyło niepożądanych wahań wagi z powodu stresu.

Statystyki dotyczące stresu w Ameryce

Według badania APA poziom stresu Amerykanów wynika z wielu różnych czynników. Z ankiety przeprowadzonej w marcu 2022 r. wśród dorosłych Amerykanów wynika, że główne źródła stresu są następujące:

Źródło: Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne

Oprócz kryzysu w globalnym łańcuchu dostaw, wzrostu cen podstawowych artykułów, napięć geopolitycznych i globalnej niepewności, kolejnym czynnikiem wpływającym na poziom stresu jest sytuacja na rynku pracy.y, który stresuje Amerykanów, to „koronawirus”. Pandemia COVID-19 zakłóciła normalne życie w 2020 roku, a jej skutki są nadal powszechne.

Ponad 70% respondentów przyznało, że dzięki pandemii lepiej radzi sobie z ustalaniem priorytetów ważnych zadań. 60-65% Amerykanów przyznaje, że pandemia COVID-19 radykalnie zmieniła ich życie. 66% respondentów było zestresowanych faktem, że pandemia może nigdy się nie skończyć, jeśli wciąż będą znajdowane nowe warianty.

Źródło: Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne

Stres ekonomiczny i związany z pieniędzmi

Badanie Stress in America wykazało również, że liczba Amerykanów zestresowanych z powodu spraw związanych z pieniędzmi jest na rekordowym poziomie. W porównaniu do 2015 r., liczba ta jest najwyższa w historii w marcu 2022 r.

Poniższy wykres wyjaśnia, że dylematy Amerykanów związane z gospodarką i pieniędzmi nasilają się i pogarszają.

Źródło: Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne

Ponieważ inflacja pochłania siłę nabywczą pieniądza, niewątpliwie kluczowe znaczenie dla amerykańskich rodzin ma myślenie o dochodach skorygowanych o inflację. W przeciwnym razie stres po prostu narasta, co widać w badaniu z marca 2022 roku.

Stres wśród amerykańskich rodziców

Poziom stresu w Ameryce, w szczególności wśród rodziców i opiekunów, również wzrósł do rekordowego poziomu. Badanie wykazało, że 70% rodziców było pod wpływem skrajnego stresu związanego z rozwojem akademickim, społecznym i emocjonalnym swoich dzieci. Niepewna przyszłość była również źródłem stresu dla rodziców.

„Zazwyczaj nie spotykamy się z sytuacją, w której 80% osób mówi nam, że dany stresor jest stresujący dla tak wielu osób”.

Szef ds. transformacji praktyki APA, Lynn Bufka

„Jest to obecnie szczególnie trudny czas dla rodziców. Rodzice są „wyczerpani, przytłoczeni i zajmują się własnymi sprawami”.

Szef ds. transformacji praktyki APA, Lynn Bufka

Lynn Bufka dodała, że zadaniem amerykańskich rodziców jest zapewnienie swoim dzieciom niezbędnych umiejętności społecznych, których potrzebują, aby iść naprzód, ale „jesteśmy na niezbadanym terytorium, jeśli chodzi o to, jak to zrobić”.

Jeśli chcesz otrzymywać więcej tak wnikliwych historii prosto do swojej skrzynki odbiorczej, zapisz się do comiesięcznego biuletynu Clout i nigdy nie przegap aktualizacji. Co sądzisz o całej historii? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close