Artykuł napisany przez 10:30 pm Bieganie, Ćwiczenia

Brooks Glycerin 20 Review

Brooks Glycerin 20 Wprowadzenie

Przez ostatnie 20+ lat marka Brooks była synonimem linii butów Glycerin. Ten trener z wysoką amortyzacją został zaprojektowany, aby pomóc biegaczom w pokonywaniu długich kilometrów podczas treningów do maratonów.

To zawsze był koń roboczy, który będzie pound chodnik dla wielu cykli szkoleniowych, i to nie zmieniło się w ciągu ostatnich kilku dekad. W tej iteracji, istnieje kilka nowych technologii wprowadzonych, przede wszystkim azotu-infused DNA podeszwa środkowa, która oferuje trochę więcej sprężyny do kroku.

W cenie 160$ but ten jest bezpośrednim konkurentem większości markowych, high-endowych, regularnych trenerów.

Będą iść łeb w łeb z ASICS Nimbus 25, Saucony Triumph 20, New Balance 1080v12, Hoka One One Bondi 8 i więcej.

Jeśli chodzi o rywalizację z tymi butami, Glyceriny nie będą zawracać głowy, ale będą utrzymywać uśmiechy na twarzach tych, którzy ich używają.

Brooks Glycerin 20 Pierwsze wrażenia

Kiedy te buty dotarły, byłem bardzo podekscytowany, aby je wypróbować. I szczerze mówiąc, byłem trochę rozczarowany, kiedy otworzyłem pudełko. Wizualnie nie są one niczym szczególnym. Jest to szczególnie prawdziwe w porównaniu z niektórymi bardziej ekscytującymi wizualizacjami oferowanymi przez konkurencję. Rozczarowanie jednak szybko minęło, gdy założyłem buty. Od samego początku czuło się w nich masełko.

Podczas pierwszego biegu były miękkie, ale wciąż na tyle twarde, że nie czułem, że zapadam się w but. Podobała mi się ta jazda. A kiedy nosiłem je do szkoły, moje stopy czuły się świeżo pod koniec dnia.

Tam jest amortyzacja, która ma trwać jakkolwiek długo potrzebujesz.

Brooks Glycerin 20 Upper

Cholewka w Glycerin nie jest niczym spektakularnym. To będzie dostać pracę, ale nie będzie obracać żadnych głów. Ta cholewka wykorzystuje inżynierską siatkę powietrzną, aby pomóc utrzymać buta oddychającego, jednocześnie pozwalając na wygodne i elastyczne dopasowanie. Brooks wykorzystuje siodełko 3D print do nakładania i pomocy w blokowaniu śródstopia, jednocześnie nie wywierając nacisku na stopę. Wewnątrz cholewki Brooks stosuje wkładkę OrthoLite, która sprawia, że dopasowanie jest miękkie, niezależnie od grubości (lub istnienia) skarpet.

Dopasowanie cholewki jest wierne na długości i czuło się komfortowo na wszystkich częściach stopy. W pięcie but dobrze trzyma i jest wystarczająco ciasny, aby czuć się pewnie. W śródstopiu but jest szeroki, przez co można odnieść wrażenie, że nie jest zablokowany, ale nakładki pomagają zablokować stopę. Palce są wystarczająco szerokie, ale nie są zbyt pojemne.

Jest to jedno miejsce, w którym mam zastrzeżenia do designu, a mianowicie nisko wyprofilowany kołnierz pięty. Ten kołnierz, w połączeniu z wysokością pięty podeszwy środkowej, wywołał u mnie pewną konsternację. Miałem trzy różne biegi, w których podczas skrętu moja kostka czuła się jakby wygięta i prawie się poddawała. Chciałbym tylko, aby kołnierz kostki był nieco wyższy i zablokował moją nogę w bardziej.

Brooks Glycerin 20 Sole Unit

Jednostka podeszwy to miejsce, w którym ten but błyszczy. Nie jest ona imponująca wizualnie, ale na pewno robi wrażenie pod stopą. Pięta ma 38mm i 10mm spadku do palców (standard dla tego poziomu buta).

W podeszwie środkowej zastosowano nową piankę DNA nasyconą azotem, która oferuje dużo amortyzacji i sprężystości. Pianka ta idzie przez całą długość podeszwy środkowej i daje bardzo wygodną jazdę, w tym wypełniony energią toe off.

Pod podeszwą środkową znajdują się rowki elastyczne, które pomagają podeszwie zginać się i ułatwiają przejście do palców.-off. Te rowki są połączone z bardzo przyczepną podeszwą zewnętrzną z dmuchanej gumy, która pozostawi cię pewnym siebie na prawie każdej powierzchni i warunkach.

W porównaniu do innych butów z tej samej kategorii, podeszwa jest solidna i ładna, ale nie rzuca się w oczy. Jest to szczególnie prawdziwe w porównaniu z New Balance 1080 v12, który ma więcej sprężystości, ale mniej amortyzacji. Jest to może trochę mniej „zabawne” niż jazda 1080 lub Saucony Triumph, ale uznałem, że jest to bardziej komfortowe na dłuższe biegi.

Brooks Glycerin 20 Wnioski

Brooks Glycerin jest na półkach od 20+ lat nie bez powodu. Chociaż nie jest krzykliwy, to wykonuje swoją pracę. I szczerze mówiąc, nie wiem, czy byłem bardziej komfortowy na moich długich biegach w tym roku niż będąc w tym bucie.

Porównując te buty z innymi propozycjami w tej samej kategorii, jak New Balance 1080 czy Saucony Triumph, Glyceriny były mniej ekscytujące. Zmagały się bardziej na szybszych biegach niż te dwie pozostałe oferty. Ale kiedy szukam trenera długodystansowego, kładę większy nacisk na komfort buta i jazdę.

W 2022 i 2023 roku był tylko jeden but, w którym biegałem, który czuł się tak komfortowo jak Glycerin 20s, i to był New Balance More v3 (nie v4).

Przy rosnących cenach wszystkich butów, cena 160 dolarów wydaje się być zgodna z konkurencją. I czuję, że dostajesz dużo buta za tę cenę.

Jeśli potrzebujesz wygodnej jazdy na długie biegi, może powinieneś wziąć obrót w Brooks Glycerins.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Close