Artykuł napisany przez 11:32 am Bieganie, Ćwiczenia

New Balance Fresh Foam X More v4 Review.

New Balance Fresh Foam X More v4 Wprowadzenie

Cztery lata temu, New Balance widząc trend kolejnych marek oferujących maksymalną amortyzację, wprowadził Fresh Foam More. Nazwa mówi wszystko, w tym bucie jest po prostu więcej.

Wysokość stosu była niebotyczna, a zaprojektowana z rocker midsole, biegacz mógł wylądować i przetoczyć się do następnego kroku.

Każdego roku od momentu wprowadzenia, New Balance całkowicie przeprojektował but, a ta oferta nie jest inna.

W cenie 150 dolarów More v4s konkurują z takimi butami jak Saucony Endorphin Shift 3, Skechers GoRun Max Road 6, Puma ForeverRun Nitro, Hoka One One Clifton 9 i ASICS GlideRide 3.

Ta grupa butów z wysoką do maksymalnej amortyzacją oferuje jedne z bardziej popularnych trenerów na rynku w tej chwili, a Fresh Foam More są zdecydowanie w tej dyskusji.

New Balance Fresh Foam X More v4 Pierwsze wrażenia

Byłem bardzo podekscytowany, aby zobaczyć, co New Balance zrobi, aby zaktualizować jeden z moich ulubionych butów z ostatnich kilku lat. Kiedy dotarły do mnie, byłem pod wrażeniem wyglądu i konstrukcji. Czułem się solidnie, a cholewka wygląda na wygodną.

Kiedy pierwszy raz je założyłem, były niesamowicie wygodne i czułem się bardzo solidnie pod stopą. Agresywna konstrukcja rockera sprawiała, że chciało mi się ruszać. Jednak podczas pierwszego biegu – pięciomilowego zwykłego biegu – na obu stopach pojawiły się pęcherze w miejscu, gdzie spotykają się śródstopie i palce.

Miałem nadzieję, że to tylko okres docierania, ale był to pierwszy but, z którym doświadczyłem pęcherzy od kilku lat.

New Balance Fresh Foam X More v4 Upper

Cholewka to engineered mesh, która jest oddychająca i miękka. Jest dobrze wykonany i ma kilka świetnych szczegółów, jednocześnie pozostając dość prostym. Cholewka wykorzystuje drukowany projekt logo New Balance na zewnętrznej części śródstopia, aby pomóc zablokować cię w.

Jest to również osiągnięte poprzez projekt i konstrukcję buta. Pięta jest dość ciasna, śródstopie jest bardzo ciasne, następnie cholewka rozszerza się do regularnej szerokości toe-box. Cholewka pasuje do rozmiaru na długość i jest bardzo wygodna do codziennego noszenia.

Konstrukcja cholewki jest jednak również główną wadą, która sprawiła, że bałem się nosić te buty na biegach. Przejście od śródstopia do toeboxa było tak poważne, że na każdym biegu w tym bucie pojawiały się pęcherze, bez względu na dystans. Próbowałem sprawdzić, czy to tylko dłuższe biegi, a wciąż rozwijałem pęcherze i czerwone plamy na kuli mojego dużego palca u obu stóp po 1,5 mili.

Poza pęcherzami na śródstopiu, pojawiły się również pęcherze na pięcie mojej stopy podczas dłuższych biegów, ponieważ moja pięta poruszała się podczas biegu. Próbowałem różnych sposobów sznurowania, aby rozwiązać ten problem, ale żaden z nich nie zadziałał. Aby być sprawiedliwym, nigdy nie czułem, że moja pięta się ślizga, ale czułem gorące miejsca i pęcherze tworzące się na każdym biegu dłuższym niż 10 km.

Jednostka podeszwy New Balance Fresh Foam X More v4

New Balance wykorzystuje swoją topową piankę Fresh Foam X, która zapewnia niesamowitą amortyzację i zwrot energii. Wrażenie jest bardziej twarde niż w przypadku innych pianek, takich jak te oferowane przez Brooks czy Saucony, jednak połączenie amortyzacji i zwrotu energii z Fresh Foam X jest prawdopodobnie najlepsze w tej chwili.

Ta podeszwa środkowa wykorzystuje strategicznie rozmieszczone rowki flex, aby pomóc w przejściu z pięty do palców. W połączeniu z agresywną konstrukcją rocker’a pomaga to w zwiększeniu tempa, a jednocześnie zapewnia amortyzację na dłuższych dystansach. Ta podeszwaect tworzy bardzo płynną jazdę, która jest całkiem przyjemna. Konstrukcja rocker’a rozpoczyna się od skosu pięty zaprojektowanego w celu pomocy w absorpcji wstrząsów dla osób uderzających piętą i przechodzi w szeroki obszar palców, który daje stabilną strefę kontaktu, na którą można naciskać.

W podeszwie zewnętrznej zastosowano piankę Ground Contact Foam, która pomaga zmniejszyć wagę buta, zapewniając jednocześnie dobrą przyczepność. Jednak ten materiał może mieć problemy na mokrych powierzchniach, jeśli musisz pokonywać wiele zakrętów.

Przy 38 mm pod piętą, przechodząc 4 mm do 34 mm pod palcami, ten but ma amortyzację, aby zalogować wszystkie mile, które będziesz chciał uruchomić.

New Balance Fresh Foam X More v4 Wnioski.

Ten but jest jednym z najbardziej rozczarowujących, które uruchomiłem w latach. Absolutnie kochałem More v3 i zalogowałem ponad 300 mil w nich. Były moim go-to shoe dla długich biegów przez cały zeszły rok. Połączenie miękkiej, szerokiej – ale wspierającej – cholewki i podeszwy środkowej Fresh Foam X, która oferowała świetną amortyzację i zwrot energii, sprawiło, że More v3 były jednym wielkim hitem.

Niestety, New Balance zdecydował, że muszą zmienić świetną rzecz w sposób, który zniszczył but dla mnie. Nie mam szczególnie szerokich stóp, może są szersze niż niektóre, ale zwykle noszę regularną szerokość bez problemów. Mimo to, ten but powodował pęcherze związane z szerokością na każdym dystansie.

Widzę, że jeśli masz wąskie stopy, ten but mógłby być dla ciebie niesamowity. Jednostka podeszwy jest nadal top notch, konstrukcja jest nieskazitelna, a technologie tworzą świetny but na papierze. Jeśli twoje stopy pasowałyby do cholewki w odpowiedni sposób, ten but byłby radością.

Jednak dla mnie tak po prostu nie było. W przeciwieństwie do poprzednich modeli, nie jest to but, który mogę, lub będę mógł polecić komukolwiek z moich przyjaciół czy znajomych.

Mam szczerą nadzieję, że w kolejnej iteracji New Balance cofnie się i naprawi część zmian w v5s. Z zainteresowaniem będę obserwował, w jakim kierunku pójdą.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close