Artykuł napisany przez 2:00 am Depresja, Zdrowie psychiczne

Nauka o szczęściu: Sprawdzone nawyki dla satysfakcjonującego życia

Większość Amerykanów nie doświadcza obecnie zbyt wiele szczęścia. Według sondażu tylko 19% ankietowanych określiło siebie jako „bardzo szczęśliwych”. Inne porównywalne badania również wykazały niski poziom szczęścia. Choć nie jest to całkowicie zaskakujące, biorąc pod uwagę burzliwą gospodarkę i inne obawy, spostrzeżenia te pokazują, że wiele osób nie czerpie korzyści z codziennego spełnienia.

Szczęście od dawna wiąże się z licznymi korzyściami osobistymi i rodzinnymi. Kiedy jesteśmy szczęśliwi, jesteśmy mniej narażeni na niszczycielskie skutki stresu, takie jak zwiększone ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych. Możemy również zwiększyć naszą produktywność, co może pozytywnie wpłynąć na naszą zdolność do znalezienia zatrudnienia i awansu.

Jeśli pociągają Cię korzyści płynące ze szczęścia, możesz podjąć kroki w celu jego kultywowania. Wprowadzenie zaledwie kilku zmian w harmonogramie, działaniach i sposobie myślenia może mieć ogromny wpływ na odczuwaną radość, spokój i wdzięczność.

1. Ćwicz bycie w chwili obecnej.

Kiedy twój umysł wydaje się ścigać w każdej minucie każdego dnia, trudno jest czuć się szczęśliwym lub zadowolonym. Wręcz przeciwnie, bardziej prawdopodobne jest, że ogarną cię zmartwienia i frustracja. Rozwiązaniem na kontrolowanie swoich myśli jest praktykowanie uważności.

Z szerokiej perspektywy, uważność to życie w chwili obecnej. Praktykowanie tego pomaga pozostać uziemionym i pozwala skoncentrować się na pozytywnych wydarzeniach. Aby zacząć, rozważ wykorzystanie technologii na swoją korzyść. Najlepsze darmowe aplikacje do medytacji, takie jak Mindfulness, Smiling Mind i Healthy Minds Program, mogą służyć jako odskocznia do poprawy zdolności do pozostawania obecnym i zapobiegania wędrówce zmartwień.

2. Pozostań w kontakcie z innymi.

Na całym świecie około jedna czwarta dorosłych zgłasza, że doświadcza samotności. Izolacja i samotność tylko pogłębiają nieszczęście. Dlatego kluczowym sposobem na przerwanie cyklu nieszczęścia jest otaczanie się ludźmi, których obecność podnosi cię na duchu.

Może to być każdy, od członków rodziny i przyjaciół po sąsiadów lub kolegów z drużyny sportowej. Mogą to być również współpracownicy. Na przykład, jeśli zazwyczaj pracujesz z domu, rozważ zaplanowanie osobistych lub internetowych spotkań ze współpracownikami. Poczujesz się bardziej związany społecznie i mniej odizolowany.

3. Skup się na swoim ciele.

Zaniedbanie dobrego samopoczucia fizycznego i żywieniowego tylko przyczyni się do twojego nieszczęścia. Mając to na uwadze, zacznijmy. Każdego dnia wykonuj jakąś aktywność przez co najmniej 30 minut. Już spacer z psem może poprawić nastrój.

Oprócz ćwiczeń, odżywiaj swoje ciało zdrowszą żywnością. Zbyt wielu z nas przyjęło styl życia oparty na fast foodach i UberEats. Im mniej pożywne są posiłki, tym gorzej czuje się nasze ciało. To nie pomaga zwiększyć szczęścia.

4. Zarezerwuj czas na czynności, które lubisz.

Czy czujesz, że twoje dni i noce są tak zajęte, że nigdy nie masz szansy na przerwę? Twój napięty harmonogram może przyczyniać się do braku spełnienia. Zamiast podążać tą samą ścieżką, zwolnij. Raz na jakiś czas zrób sobie przerwę i oddaj się swojemu ulubionemu hobby.

Uwielbiasz czytać? Pozwól sobie na co najmniej 15 minut nieprzerwanej lektury przed snem. To dobry sposób na wyciszenie myśli i oderwanie się od nadmiernej stymulacji ekranów. Lubisz pracować rękami? Zaangażuj się w aktywność, taką jak obróbka drewna, pmalowanie, szydełkowanie lub pieczenie. Dzięki robieniu czegoś przyjemnego poczujesz przypływ endorfin.

Kiedy jesteś szczęśliwy, możesz czuć się lepiej w swoim życiu i dawać z siebie wszystko we wszystkim, co robisz. Możesz także służyć jako wzór szczęścia dla osób wokół ciebie. Dlatego od razu zacznij pracować nad znalezieniem swojego „szczęśliwego miejsca”. Jest to korzystne dla ciebie i osób w twoim kręgu wpływów.

Mike Szczesny jest właścicielem i wiceprezesem EDCO Awards & Specialties, dedykowanego dostawcy produktów do rozpoznawania pracowników, markowych towarów, niestandardowych nagród i nagród sportowych. Szczesny jest dumny ze zdolności EDCO do pomagania firmom w wyrażaniu wdzięczności i uznania dla ich pracowników. Mieszka w Fort Lauderdale na Florydzie.

POBIERZ KSIĄŻKĘ AUTORSTWA
ERIN FALCONER!

Erin pokazuje zapracowanym, przytłoczonym kobietom, jak robić mniej, aby osiągnąć więcej. Tradycyjne książki o produktywności – pisane przez mężczyzn – ledwo dotykają plątaniny kulturowych nacisków, które kobiety odczuwają, stojąc przed listą rzeczy do zrobienia. How to Get Sh*t Done nauczy cię, jak wyzerować trzy obszary swojego życia, w których chcesz się wyróżniać, a następnie pokaże ci, jak odciążyć, zlecić na zewnątrz lub po prostu przestać przejmować się resztą.

(Visited 12 times, 1 visits today)
Close