Artykuł napisany przez 4:34 pm Bieganie, Ćwiczenia

Saucony Endorphin Speed 4 vs Saucony Endorphin Speed 3

Model Endorphin Speed szturmem zdobył świat. Ma bardzo lekką konstrukcję, podeszwę środkową z super pianki i nylonową płytkę. Nic dziwnego, że stał się jednym z najpopularniejszych butów treningowych Saucony.

To porównanie pokaże Ci, czy Endorphin Speed 4 czy Endorphin Speed 3 jest lepszym modelem dla Ciebie.

Endorphin Speed 4

Werdykt

Saucony Endorphin Speed 4 to elastyczny, platerowany trenażer, który najlepiej nadaje się do biegów uptempo. Nie oferuje tak dużego wspomagania prędkości, jak inne platerowane trenażery, ale ma naturalną jazdę z doskonałą przyczepnością. Wersja 4 wydaje się szybsza niż wersja 3 ze względu na twardszą jazdę. Ma wyższy poziom wyczucia podłoża i bardziej opływową konstrukcję.

Saucony Endorphin Speed 3 to uniwersalny but treningowy, który może pełnić wiele ról w Twojej rotacji. Jego nylonowa płyta nie zapewnia napędu, jaki mają biegacze z włókna węglowego, ale nadal jest to bardzo szybki but. Wersja 3 ma bardziej stabilną platformę z bardziej miękką i zrelaksowaną jazdą. Jest to teraz bardziej codzienny but treningowy niż but do szybkiego treningu.

Zalecane dla

Szybka praca

Wyścigi, speedwork, codzienny trening

Typ amortyzacji

Responsywna/zrównoważona

Zrównoważona

Ilość amortyzacji

Średnia amortyzacja

Wysoka amortyzacja

Elastyczność

średni

średnia

Stabilność

pewna stabilność

pewna stabilność

Rozmiary

prawidłowy rozmiar

rozmiar zgodny z opisem

Cena detaliczna

170 USD

170 USD

Obie wersje wykorzystują PWRRUN PB w podeszwie środkowej, która jest jedną z najlepszych pianek wyścigowych Saucony. Jest to koralikowa pianka PEBA o bardzo wysokim zwrocie energii. Główną różnicą jest to, że podeszwa środkowa Speed 4 jest twardsza niż podeszwa środkowa Speed 3.

Twardsza podeszwa środkowa modelu Speed 4 zapewnia szybszą jazdę. Jest lepsza do krótkich, szybkich biegów w porównaniu do modelu Speed 3, który ma bardziej miękką podeszwę i bardziej nadaje się do spokojnych biegów. Speed 3 jest lepszy do wolnych i długich biegów.

Speed 4 ma lepszą stabilność, ponieważ ma twardszą jazdę z mniejszym odchyleniem. Uderzenia stopy są bardziej zakorzenione w Speed 4.

Jazda w Speed 3 jest płynniejsza, ale bardziej płaska niż w Speed 4. Rocker w przedniej części stopy nie jest tak wyraźny jak rocker w Speed 4, a w Speed 4 bardziej czuć płytkę.

Speed 4 ma lepszą podeszwę zewnętrzną. Guma w przedniej części stopy ma wypustki, które wystają i wgryzają się w ziemię lepiej niż guma o bardziej płaskim profilu w przedniej części stopy Speed 3, więc przyczepność jest znacznie lepsza w Speed 4.

Cholewka Speed 4 jest cieńsza i bardziej oddychająca niż Speed 3. Speed 3 ma nieco więcej wyściółki, co czyni go wygodniejszym podczas długich biegów.

Oba buty mają płaskie języki, ale język Speed 3 porusza się podczas biegu, podczas gdy Speed 4 pozostaje na swoim miejscu. Oba pasują do rozmiaru i są również dostępne w szerokich wersjach.

Jeśli wolisz szybszą, mocniejszą jazdę, Speed 4 jest butem dla Ciebie. Mają lepszą stabilność i bardziej przypominają buty do treningu szybkości. Ma również lepszą przyczepność. Speed 4 najlepiej nadaje się do biegów tempowych, interwałów, fartleków i wszelkich biegów w tempie uptempo.

Jeśli wolisz bardziej miękką, bardziej zrelaksowaną jazdę, Speed 3 jest lepszym butem dla Ciebie. Ma więcej amortyzacji i jest lepszy do powolnych i długich biegów.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Close