Artykuł napisany przez 4:00 pm Bieganie, Ćwiczenia

Najlżejsze i najdroższe buty do biegania, jakich nie można kupić: Przedstawiamy Adios Pro Evo 1

Wyobraź sobie lekki jak piórko but do biegania, który ma napęd super buta z wystarczającą amortyzacją na pełny maraton. Adidas właśnie wprowadził na rynek swoją najnowszą koncepcję biegową: okrojony maratoński racer z tylko niezbędnymi elementami. Główną cechą tego modelu jest jego oszałamiająca waga 138 g (4,9 uncji).

Ewolucja Adios Pro 3

Prototypy Adios Pro Evo 1

Adios Pro Evo 1 został zainspirowany flagowym legalnym biegaczem długodystansowym Adidasa, Adios Pro 3 i ma podobne technologie, takie jak karbonowe EnergyRods, rocker w przedniej części stopy i podeszwa środkowa Lightstrike Pro. Adios Pro Evo 1 ma jednak zmodyfikowaną, lżejszą piankę Lightstrike Pro, która nie jest formowana kompresyjnie, inną geometrię rockera, a także cienką warstwę gumy podeszwy zewnętrznej.

Nowy standard lekkości

Różne komponenty Adios Pro Evo 1

Adidas zawsze miał obsesję na punkcie lekkich butów do biegania. Wiele lat temu wprowadzili na rynek model Adizero Sub 2, który ważył zaledwie 5,5 uncji (156 g), ale Sub 2 był butem wyścigowym.

Tegoroczny Adios Pro Evo 1 ma niewiarygodną wagę zaledwie 4,9 uncji (138 g), co czyni go najlżejszym butem maratońskim na rynku. Najbardziej niezwykłą rzeczą jest to, że ma wysokie stosy o wysokości 39 mm/33 mm. Dla porównania, Nike Vaporfly 3 waży 6,5 uncji (184 g).

Cena 500 USD z krótszą żywotnością niż Mayfly

Dla przeciętnego biegacza (który nie jest sportowcem sponsorowanym przez Adidas i nie dostaje tego buta za darmo), jego astronomiczna cena sprawia, że jest po prostu nieosiągalny. Kosztuje dwa razy więcej niż przeciętny super but i jest przeznaczony tylko na 1 maraton. Nawet Nike Mayfly miał dłuższą żywotność wynoszącą 100 kilometrów.

Nowy zabójca Vaporfly

Po wprowadzeniu na rynek modelu Nike Vaporfly 4% każda marka starała się jak najbardziej zbliżyć do oryginalnego super buta. Szablon był prosty: sztywna płyta z włókna węglowego w połączeniu z grubą, energiczną podeszwą środkową. Nie mamy wątpliwości, że niektóre marki będą teraz próbowały stworzyć swój własny, lekki jak piórko, okrojony but do maratonów, który będzie tańszy i szerzej dostępny.

Przyszłość wyścigów?

W tej chwili nie. Ale jeśli Adidas będzie w stanie obniżyć cenę, zwiększyć trwałość (lub jedno i drugie), to może być coś na rzeczy. Obecnie niewielu może sobie pozwolić na buty wyścigowe, które wytrzymają tylko około 50 kilometrów. But jest również obecnie prawie niemożliwy do kupienia.

Dostępność

Boczna strona Adios Pro Evo 1

Adios Pro Evo 1 jest niezwykle ekskluzywny i będziesz musiał sprzedać swoją duszę, aby zdobyć parę. Biegacze mogli zarejestrować się, aby mieć szansę na zakup jednej z zaledwie 521 par 14 września 2023 roku. Dodatkowe pary zostaną udostępnione do zakupu w listopadzie 2023 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie adidas!

(Visited 7 times, 1 visits today)
Close