Artykuł napisany przez 11:49 am Bieganie, Ćwiczenia

Na Cloudgo Review

ON Cloudgo Wprowadzenie

Najnowsza runda butów od On jest imponująca! Marka w końcu trafia w sedno z odpowiednią pianką i strukturą (strukturami), aby zmaksymalizować ich unikalną technologię Cloud dla komfortu i wydajności.

Nowy w 2022 roku, neutralny trener Cloudgo przynosi niski komfort z bardziej standardową podeszwą do linii On.

Miękka poduszka, taka jak w modelu On Cloudmonster – ale nie tak ekstrawagancka – i opływowa podeszwa, taka jak w modelu On Cloudsurfer, znajdują się pod płytą Speedboard®, widoczną również w modelach Cloudflyer 4 i Cloudmonster, co zapewnia miękkie, gładkie wrażenia pod stopami.

Brak przestrzeni między strunami Cloud pod stopą oznacza, że Cloudgo łapie mniej kamieni i kawałków gruzu niż typowy On. (Nie dalej jak wczoraj wyciągnąłem z moich Cloudflyers sporą kłodę/patyczek)!

Recenzowanie Cloudgo obok Cloudflyera 4 oznaczało, że biegałem i czytałem o obu. Niektóre cechy się pokrywały – wygoda, lekkość, sprężystość – ale niektóre ciekawostki z firmy wydawały się lepiej pasować do drugiego buta!

Cloudflyer ma oferować „najwyższą amortyzację i najwyższy komfort” oraz „największy język w historii”, co lepiej pasuje do Cloudgo. Cloudgo wydany dwa miesiące przed Cloudflyer 4 z wyższą amortyzacją; zobacz sekcje „cholewka” i „podeszwa” poniżej dla szczegółowego porównania.

W ogólnym rozrachunku Cloudgo jest umiarkowanie pluszowy dla komfortu i wyporności pod stopą. Cloudflyer szybciej wchodzi w palce i jest bardziej responsywny pod stopą, z lepszym wyczuciem podłoża.

W dotyku Cloudgo przypomina Brooks Glycerin 20: pewne dopasowanie cholewki i miękkie, gładkie przetaczanie pod stopą. New Balance 880 i HOKA Mach 5 to również podobne buty.

ON Cloudgo Pierwsze wrażenia

Po wyjęciu z pudełka Cloudgo wyglądał elegancko, ale nie tak jak Cloudflyer. Wyglądał i czuł się jak wysokiej jakości konstrukcja.

But był przestronny, ale nadal wygodny, kiedy dopasowywałem go do stopy. Miękki i gładko przesuwający się do przodu pod stopą. Na początku biegałem zarówno w Cloudflyer jak i Cloudgo i okazało się, że Cloudflyer lepiej nadaje się do szybszych biegów, chociaż oba buty mają płynną jazdę.

Gdyby nie bieganie w tych dwóch butach obok siebie, powiedziałbym, że Cloudgo ma szybkie przejście. Ma – ale nie do końca tak jak Cloudflyer, co sprawia, że polecam Cloudgo do regeneracji, długich i regularnych biegów, a Cloudflyer do regularnych do interwałowych, z większą stabilnością podeszwy.

ON Cloudgo Upper

Zaskakująco 90% cholewki z siatki poliestrowej to materiał z recyklingu, więc A+ dla On za zrównoważony rozwój! Cholewka jest miękka i wygodna w całości, umiarkowanie oddychająca.

Przednia pętla w sznurówkach sugeruje, że może być specjalna funkcja, jak w przypadku pętli w przedniej części stopy w Cloudflyer, ale jest to tylko klasyczna estetyka. Nie ma w tym nic złego – to dobry wygląd – ale górne paski wzmacniające, w których znajduje się pętla, ustalają szerokość. Cholewka jest elastyczna pomiędzy tym przednim paskiem a następnym, aby dostosować się do różnic w kształcie stopy.

Pasuje do wąskiego-średniego w przedniej części stopy do średniego śródstopia, które można wciągnąć za pomocą sznurówek. Zapiętek jest średni i wystarczająco pluszowy, że moja pięta pozostaje na swoim miejscu – bez specjalnego sznurowania lub wysiłku z mojej strony, aby utrzymać ją na miejscu! Pięta jest średnio sztywna z umiarkowanym wewnętrznym zapiętkiem.

On oferuje również szeroką opcję dla Cloudgo.

On promuje język Cloudflyera jako „najszerszy w historii”, ale język Cloudgo jest nieco grubszy i szerszy, aby zamortyzować większą część stopy.oot. Sznurówki przechodzą przez wzmocnioną pętlę na języku, aby utrzymać go na miejscu.

Na przedniej części stopy znajduje się również pomocna osłona palców, która zwiększa trwałość.

Cloudgo pasuje do rozmiaru na długość.

Jednostka podeszwy Cloudgo

Podeszwa środkowa Cloudtec to podobno markowa pianka Helion™ Superfoam, która łączy elementy sztywne i elastyczne, zapewniając miękkość i wsparcie. Pod stopą czuje się świetnie – naprawdę jak w chmurce – i tylko pod piętą wydaje się „gniotowata”.

Jeśli chcesz mieć bardziej twardą piętę, ale podobny but zajrzyj do Brooks Glycerin GTS 20. Od On, Cloudflyer 4 jest zbudowany z bardziej twardej pianki na pięcie, która również lepiej stoi pod uderzeniem pięty.

Poduszka Cloudtec jest miękka i oferuje „średni” ruch, jak w, gdzieś między jędrnością Brooks Lightstrike i squish Nike React. Najbliższe uczucie pod stopą pochodzi z DNA LOFT v3 Brooks’a wypełnionego azotem.

Wypróbuj On Cloudrunner jeśli chcesz mieć bardzo podobny but do Cloudgo ale z bardziej stabilnymi elementami w podeszwie.

Jazda jest płynna i bardzo komfortowa, ale nie wybitnie szybka czy responsywna.

Przy lądowaniu podeszwa środkowa z przestrzeniami powietrznymi (bardziej niż „strąki” w tej konstrukcji) uciska na termoplastyczną płytkę polimerową zwaną Speedboard® umieszczoną w pobliżu górnej części podeszwy środkowej. W Cloudgo nie jest ona widoczna tak jak w innych, ale jej obecność jest oczywista dzięki płynnej roli, jaką odgrywa w układzie stopy, którą pomaga zapewnić.

Ze względu na bardziej miękką piankę w całej podstawie, przejście z pięty do przodostopia nie jest tak szybkie jak w Cloudflyer, ale rocker w przedniej części stopy i sprężyna z deski w Cloudgo sprawiają, że biegacz szybko wchodzi w palce.

Jak w większości butów On, wysokość łuku jest średnia, aby umożliwić większości biegaczy dostęp do buta. Wkładki na zamówienie są świetną opcją dla tych, którzy potrzebują większego wsparcia łuku, ale nadal chcą wypróbować ten but. Spadek wynosi 11 mm. pięta w dół do przedniej stopy.

Cienkie gumowe łaty pokrywają dużą część podeszwy zewnętrznej, która jest podzielona przez trzy poziome rowki flex i i prawie pełnowymiarowy pionowy podział. Te segmenty pozwalają na elastyczność, podczas gdy szeroka podstawa i Speedboard® przynoszą wystarczająco dużo stabilności, aby ten but był atrakcyjny dla szerokiej gamy biegaczy.

Przyczepność jest przeciętna, a trwałość niska, choć gumowe pokrycie jest nieco grubsze pod piętą niż przed stopą.

Wnioski ON Cloudgo

Cloudgo to wygodny codzienny trener o stylowym wyglądzie, który jest świetnym wyborem dla biegaczy neutralnych, czyli tych ze średnią/normalną pronacją, która nie wywiera dodatkowego nacisku na żadną ze stron podstawy.

Jest to świetny but do biegania, aby poczuć, co On ma do zaoferowania w swoich najnowszych butach, ale z bazą chmurową „entry level”. Płynna jazda na pewno się spodoba!

(Visited 9 times, 1 visits today)
Close