Artykuł napisany przez 4:40 am Odżywianie, Witaminy i Suplementy

ZMA vs Testosterone Boosters | Który z nich jest lepszy?

Jeśli szukasz zwiększenia wydajności sportowej, budować mięśnie, lub poprawić ogólny stan zdrowia, prawdopodobnie natknął się na terminy ZMA i boostery testosteronu. Oba te suplementy zyskały popularność w branży fitness, obiecując zwiększyć poziom testosteronu i pomóc osiągnąć swoje cele fitness. Ale czy odpowiednie formuły to wspierają i czy stosowanie tych produktów jest wymienne?

Zanurzmy się i dowiedzmy się poniżej:

Czym są ZMA i Testosterone Boosters?

ZMA to suplement diety często stosowany przez sportowców i kulturystów. Zawiera połączenie trzech różnych składników – cynku, magnezu i witaminy B6. Każdy składnik w formule ma określoną funkcję. Spójrzmy na to bardziej szczegółowo poniżej:

Monometionina Cynku

Ta forma cynku jest związana z metioniną i odgrywa rolę w funkcjach organizmu, takich jak funkcje odpornościowe, synteza białek i gojenie się ran.

Asparaginian magnezu

Ta forma magnezu jest związana z kwasem asparaginowym i odgrywa rolę w syntezie białek, zdrowiu kości, mięśni i funkcji nerwów.

Witamina B6

Ta rozpuszczalna w wodzie witamina odgrywa rolę w metabolizmie białek, funkcji immunologicznej i produkcji neuroprzekaźników.

Przechodząc do boosterów testosteronu, są to suplementy przeznaczone do naturalnego zwiększenia produkcji testosteronu w organizmie. Testosteron jest hormonem, który odgrywa podstawową rolę w rozwoju męskich narządów płciowych, gęstości kości, masy mięśniowej i odzysku. Utrzymuje również poziom energii, nastroje i libido.

Suplementy zwiększające poziom testosteronu są zazwyczaj wykonane przy użyciu mieszanki naturalnych składników. Niektóre z wspólnych składników obejmują:

Ten aminokwas znajduje się naturalnie w organizmie. Stymuluje produkcję hormonu luteinizującego, który zwiększa produkcję testosteronu.

Ten ekstrakt roślinny zwiększa również poziom testosteronu poprzez promowanie produkcji hormonu luteinizującego.

Ta rozpuszczalna w tłuszczach witamina jest niezbędna dla zdrowia kości i funkcji immunologicznych. W swojej aktywnej formie jest również hormonem steroidowym niezbędnym dla męskich funkcji seksualnych i lepszego stężenia testosteronu.

Porównanie ZMA i T-Boosterów

Suplementy ZMA i T-Boosters są często zgrupowane w tej samej kategorii ze względu na ich efekty i rynek docelowy, jednak te produkty nie są dokładnie takie same. Zbadajmy to bardziej poprzez porównanie poniżej:

Skuteczność

Studia i badania przeprowadzone na ZMA i boostery testosteronu dają podobne wyniki. Dowody wskazują, że konsekwentna suplementacja ZMA zwiększa poziom wolnego testosteronu, siłę mięśni i wzrost.

Skuteczność boosterów testosteronu miał również pewne pozytywne wyniki, z badań, które pokazują, że niektóre mieszanki mogą poprawić poziom testosteronu, poprawiając wzrost mięśni, odzysku i libidos.

Chociaż badania te dały pozytywne wyniki na ZMA i testosteron booster użytkowania, ich skuteczność nie może być potwierdzona. Ich skuteczność może zależeć od różnych czynników, takich jak wiek, płeć, dieta, a także nawyki ćwiczeń. W przypadku boosterów testosteronu, skuteczność zależy również od mieszanki użytych składników.

Legitymacja

ZMA i boostery testosteronu nie podlegają zatwierdzeniu przez FDA, ponieważ są klasyfikowane jako suplementy diety. Jednak muszą one przestrzegać dobrych praktyk produkcyjnych i dokładnie oznakować swoje produkty-przejrzystość formuł.

FDA może podjąć działania wykonawcze przeciwko producentom, którzy składają fałszywe lub wprowadzające w błąd oświadczenia o swoich produktach. Chociaż kontrola FDA jest stanowcza, niektóre suplementy prześlizgują się przez pęknięcia.

Sugerujemy ostrożność przy stosowaniu zarówno suplementów ZMA, jak i T-boosterów, ponieważ roszczenia wysuwane przez te produkty mogą być czasem przesadzone, zwłaszcza T Boostery. Najlepiej jest dokładnie zbadać ilość składników i, w przypadku T-Boosters, rodzaj i ilość składników, aby zobaczyć, czy mogą one produkować deklarowane korzyści.

Zalety

  • Suplementy ZMA Korzyści z ZMA wynikają bezpośrednio z jego formuły składającej się z 3 składników, która jak wykazano zwiększa poziom testosteronu. Wzrost poziomu testosteronu prowadzi do poprawy siły i wzrostu mięśni. Składniki magnezu i cynku przyspieszają regenerację mięśni i poprawiają jakość snu, co prowadzi do lepszej regeneracji i wydajności. Wszystkie suplementy ZMA mogą być również stosowane przez przedstawicieli obu płci, co czyni je dość elastycznymi.
  • Testosetrone Boosters Boostery testosteronu pomagają zwiększyć poziom testosteronu, co bezpośrednio prowadzi do poprawy siły i masy mięśniowej. Kiedy poziom testosteronu jest najwyższy, produkcja czerwonych krwinek poprawia się, co wspomaga wzrost energii i lepszą wydajność. Boostery testosteronu zawierają również szereg innych składników, które pomagają zwiększyć funkcjonalność seksualną, nastroje i ogólne zdrowie i dobre samopoczucie.

Niektóre wspólne T-Boosters, które produkują te korzyści obejmują TestoPrime, Testo-Max, i TestoGen.

Chociaż T-Boosters mają dłuższą listę korzyści, ich użycie jest ograniczone do płci. Niektóre boostery wspierać tylko mężczyzn, podczas gdy inne mogą być używane zarówno przez mężczyzn jak i kobiety.

Czy ZMA można uznać za rodzaj boostera testosteronu?

Chociaż ZMA zawiera cynk, magnez i witaminę B6, które są ważne dla produkcji testosteronu i funkcji mięśni, nie jest to booster testosteronu w tradycyjnym sensie. Suplementy ZMA pośrednio wpływają na poziom testosteronu poprzez promowanie zdrowego snu i zmniejszenie stresu.

Suplementy mające na celu podniesienie testosteronu zazwyczaj zawierają składniki, które bezpośrednio wpływają na hormony, które zwiększają produkcję testosteronu, wspierają uwalnianie testosteronu lub zatrzymują konwersję testosteronu w estrogen.

Tak więc, pośredni charakter tego, jak działają suplementy ZMA, strąca je z listy boosterów testosteronu. Chociaż suplementy ZMA nie mogą być używane lub zastąpione jako booster testosteronu, są one dość skuteczne jako suplement diety, który wspiera ogólne zdrowie i cele fitness.

Potencjalne alternatywy dla ZMA i boosterów testosteronu

Wspólny wątek między ZMA i boosterów testosteronu jest ich wpływ na fitness i cele budowania mięśni. Oba produkty są znane z wspierania procesów, które pomagają poprawić wzrost mięśni i siłę, przyspieszyć regenerację mięśni i zwiększyć poziom energii. W oparciu o te podstawowe efekty, sugerujemy, że najlepszą alternatywą dla tych produktów są:

Pre-workouts

Suplementy przedtreningowe zazwyczaj zawierają składniki stymulujące, które zwiększają poziom energii, wytrzymałości i kondycji. Pomaga to użytkownikom przejść przez trening, co prowadzi do lepszej wydajności, budowania siły i mięśni oraz regeneracji.

Wnioski

Chociaż ZMA i boostery testosteronu mają niektóre z tych samych korzyści, ich formuły różnią się, a ich stosowanie nie jest zamienne. Po dokładniejszym przyjrzeniu się, stwierdziłem, że suplementy ZMA nie mogą być stosowane jako boostery testosteronu, ponieważ nie zwiększają one bezpośrednio poziomu testosteronu, ale mogą być używane do poprawy wyników sportowych i ogólnego stanu zdrowia. Najlepiej jest rozważyć swoje indywidualne potrzeby i skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia przed dodaniem któregoś z suplementów do swojego stylu życia.

(Visited 16 times, 1 visits today)
Close