Artykuł napisany przez 9:31 pm Bieganie, Ćwiczenia

Hoka Torrent 3 Review

Hoka One One Torrent 3 Wprowadzenie

Hoka Torrent 3 oferuje niewielką aktualizację w stosunku do swojego poprzednika, co oznacza, że jeśli lubiłeś Torrent 2, znajdziesz komfort w nowej wersji.

I odwrotnie, jeśli Torrent 2 nie działał dla ciebie, trzecia iteracja nie zawiera żadnej aktualizacji, która zmieni twoją opinię.

Hoka One One Torrent 3 Wrażenia

Dość lekki Torrent 3 (9,6 uncji dla mężczyzn w rozmiarze 10) zawiera bardzo drobne aktualizacje cholewki i podeszwy zewnętrznej. Cholewka została zmieniona w celu poprawienia oddychalności, co było widoczne podczas moich 50ish mil testów na minimalnych szlakach.

Torrenty wydają się znać swoje miejsce w linii Hoka.

Potrzebujesz twardego buta do pokonywania technicznego, górskiego terenu? Wybierz Speedgoat, a nie Torrents. Szukasz buta, który będzie dobrze przechodził z nawierzchni utwardzonych na szlaki? Challenger wzywa Cię do siebie. Potrzebujesz szybkiego buta do sub-ultras? Dodaj trochę szybkości do swojego kroku dzięki Zinals.

Dla kogo – lub czego – przeznaczone są Torrenty? Są tańszą opcją dla biegaczy poszukujących dobrze znanej amortyzacji Hoka na krótkich i średnich dystansach, które nie odbiegają od trawiastych lub polnych szlaków. Pomyśl o półmaratonie lub maratonie na łatwych szlakach. Mogą również być go-to dla tych, którzy szukają buta na krótkie biegi w środku tygodnia na szlakach.

Dopasowanie jest dość prawdziwe do rozmiaru i stopa czuje się bezpiecznie wewnątrz. Nie ma płyty skalnej, więc jeśli zapuścisz się w skaliste lub nawet korzenne szlaki, bądź uprzedzony. Z drugiej strony, Torrenty nie sprawdzają się dobrze na utwardzonych nawierzchniach, więc poszukaj lepszych opcji na biegi lub wyścigi, które wymagają biegania po twardszych nawierzchniach.

Ochrona Hoka One One Torrent 3

Hoka nie zmieniła podeszwy środkowej w stosunku do drugiej wersji. Podeszwa środkowa ProFly jest szybka i responsywna, a jednocześnie twarda. Należy pamiętać, że nie ma rockplate. Mimo to ochrona jest wystarczająca do podstawowego biegania po szlaku.

Jeśli jednak chcesz poczuć się jak w Hoka, ta podeszwa środkowa jest dla Ciebie. Torrent zapewnia stabilną platformę z wystarczającą ilością materiału pomiędzy stopą a podłożem, aby umożliwić przyzwoitą jazdę.

Torrenty oferują 4-mm wypustki, więc mają potencjał, by zapewnić wsparcie. Lamele mają ten sam wzór co ich poprzednik, więc biegacze mogą spodziewać się pewnej przyczepności na szlakach, ale nie jest to mocna strona Torrentów.

Hoka One One Torrent 3 Trwałość

Trakcja modelu Torrent jest dobra podczas biegu w suchych warunkach, na miękkim podłożu i w podobnym minimalnym terenie. Ale zabieranie go przez zaśnieżony, śliski, skalisty lub inny wymagający teren doprowadzi do problemów.

Zwróć uwagę na nakładki. Aktualizacje wydają się pozostawiać coś do życzenia. Jest nakładka, która zwiększa cholewkę na szczycie siatki. Jednak już teraz widzę pewne zużycie po stronie przyśrodkowej i bocznej. Ta deformacja nie jest też spowodowana technicznym terenem. Moje doświadczenie to kombinacja trawiastych tras biegowych oraz miękkich i pluszowych ścieżek gruntowych.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, jak powierzchnie biegowe i trwałość składają się na ogólną wartość buta. Bieganie po miękkich powierzchniach pozwoli zachować integralność buta, dzięki czemu możesz cieszyć się nim przez dość typowy okres użytkowania buta do biegania.

Jeśli jednak zapuścisz się w rejony o twardszym podłożu, buty się zniszczą i trafią na stos darowizn lub zostaną użyte do pracy w ogródku szybciej, niż się spodziewałeś.

Hoka One One Torrent 3 Responsywność i szybkość

Jako neutralna podeszwa środkowa, pianka ProFly w Torrent może być uznana za gumową.

Możesz naciskać na tempo, nie tak bardzo jak w Zinals, ale przyzwoicie.

W końcu pochodzi z dobrego rodu. W butach karbonowych Hoka i szybszych butach do biegania po szosie również występuje ten sam rodzaj pianki. Pianka łączy się z umiarkowaną wysokością stosu Hoka dla dobrej jazdy.

Jeśli chcesz trochę zwiększyć prędkość, dobrą ilość komfortu i wystarczającą przyczepność do umiarkowanych szlaków, możesz znaleźć dobre dopasowanie w Torrentach.

Hoka One One Torrent 3 Komfort i dopasowanie

Podobnie jak wszystkie Hoki, amortyzacja Torrenta zapewnia komfort w podróży. Dopasowanie jest dla mnie prawdziwe do rozmiaru. Jeśli jednak Twoje doświadczenie z Hokasami wymaga dopasowania o pół rozmiaru w górę lub w dół, polecam zrobić to samo z Torrentami.

Hoka One One Torrent 3 Wnioski

Torrenty ustanowiły swoją własną tożsamość. Można je uznać za podstawowy but dla ciekawskich Hoka, lub dla biegaczy rozpoczynających własne podróże po szlakach.

Ale dla doświadczonych biegaczy ultra lub tych, którzy szukają przygód z pewną kombinacją śniegu, błota, skalistego terenu i skał – zwłaszcza skał – są lepsze opcje Hoka tam.

W linii Hoka, Torrent 3 może być najbardziej porównywalny z Challengerami. Chociaż uważam, że Challengery są znacznie lepsze, ponieważ radzą sobie z twardszymi powierzchniami, takimi jak chodnik, a także oferują szybszą reakcję.

Po drugiej stronie spektrum znajdują się Speedgoats. Zapewniają to, czego nie zapewniają Torrenty: jeszcze więcej amortyzacji, lepszą trakcję, większą trwałość i ochronę przed uderzeniami. Speedgoaty dopiero się rozgrzewają przy 50K, podczas gdy Torrenty przekraczają swoje granice.

To nie znaczy, że Torrenty są złym butem. Mają swój cel i mogą być solidnym rozwiązaniem dla odpowiedniego biegacza.

Torrenty 3s najlepiej nadają się do krótszych dystansów na szlaku i najlepiej sprawdzają się na bardziej miękkim podłożu.

(Visited 24 times, 1 visits today)
Close