Artykuł napisany przez 4:27 pm Stres, Zdrowie psychiczne

Fitbit w korporacji: aplikacja „Pulse” zajmuje się stresem w miejscu pracy

Pomimo większej liczby miejsc pracy w domu, stres w miejscu pracy wzrasta.

Wśród stresu, smutku i zmartwień amerykańskie kariery cierpią z powodu konsekwencji, które mogą wpływać na produktywność, efektywność i morale.

„Pulse”, nowa aplikacja mobilna firmy Fierce Inc, pracuje nad udoskonaleniem i ponownym zdefiniowaniem kultury miejsca pracy, zgodnie z komunikatem prasowym. „Pulse” zajmuje się stresorami w naszym środowisku pracy z pomocą sztucznej inteligencji, zwalcza toksyczną kulturę i poprawia samopoczucie pracowników.

„Poza coraz bardziej burzliwymi problemami gospodarczymi, politycznymi, łańcuchem dostaw i innymi kwestiami makro, z którymi borykają się firmy i ich pracownicy, technologie przenośne i lepiej wyposażone biura domowe, zdalne i stacjonarne sprawiły, że ludzie są łatwiej dostępni – wszystko to skutkuje większymi wymaganiami dotyczącymi uczestnictwa w pracy i produktywności” – powiedział w komunikacie prasowym dr Gabe De La Rosa, Chief Behavioral Science Officer w Fierce Inc. „Oczekiwania dotyczące czasu pracy lub 'na czas’ przyczyniają się do wyższego poziomu stresu, ponieważ przestój – czyli czas na relaks, cieszenie się rodziną i przyjaciółmi oraz odkrywanie hobby, które może pomóc złagodzić ten poziom stresu – nadal się kurczy. Żniwo za to jest płacone na wielu frontach – emocjonalnym, psychologicznym, fizycznym, operacyjnym i fiskalnym.”

Stres w miejscu pracy udowodnił, że poważnie wpływa na produktywność, wydajność i morale pracowników, stwierdził komunikat prasowy. W świecie po pandemii pracownicy i firmy walczą o dostosowanie się do zmieniających się potrzeb. W międzyczasie tracone są setki miliardów dolarów przychodów. W jednym z badań dotyczących kosztów choroby oszacowano, że „koszty stresu związanego z pracą wahają się od 221 milionów dolarów do 187 miliardów dolarów”. Analiza przeprowadzona przez Amerykański Instytut Stresu wykazała, że po uwzględnieniu takich czynników jak absencja, rotacja, spadek wydajności, wzrost kosztów medycznych i wzrost kosztów prawnych, całkowity ekonomiczny wpływ stresu na amerykańskich pracodawców został oszacowany na 300 miliardów dolarów.

Po 20 latach stawiania wyzwań firmom i liderom biznesu, aby omówić znaczenie przejrzystości w kulturze pracy, Fierce Inc. przynosi pracownikom aplikację „Pulse”, czule nazywaną „The Fitbit of Corporate America”. „’Pulse’ dąży do zbudowania sprawnej umysłowo siły roboczej i podbudowania w naturze sprawności finansowej” – czytamy w komunikacie prasowym. Aplikacja będzie dostępna we wrześniu 2022 roku, a wczesna rejestracja jest dostępna już teraz. Dotychczasowe wyniki aplikacji obejmują 14-procentowy spadek niepokoju, 10-procentowy spadek stresu, 8-procentowy spadek wypalenia wśród pracowników i 11-procentowy wzrost odporności.

Dzięki aplikacji Stress and Heart Rate Variability, Pulse obiektywnie mierzy stres, kategoryzuje go i wiąże z konkretnym czasem i wydarzeniami, aby zidentyfikować przyczynę stresu u pracownika. Aplikacja posiada specyficzną mediację dla stresorów, analizę biometryczną w celu zwiększenia samoświadomości, interaktywnego bota ze sztuczną inteligencją, który przeprowadza pracowników przez stres, opcjonalne wsparcie coachingowe, integrację z dzisiejszymi najlepszymi urządzeniami do noszenia oraz integrację z kalendarzem i GPS w celu określenia źródła stresu.

„Firmy powinny mieć proaktywną strategię komunikacji, aby pomóc w rozwiązywaniu i łagodzeniu stresu i niepokoju pracowników oraz narzędzia ułatwiające realizację tych celów” – powiedział De la Rosa w informacji prasowej. „Rozwiązania takie jak Pulse mogą pomóc w tworzeniu kultur eliminujących lukę pomiędzy tym, co ludzie czują, a tym, co mówią w miejscu pracy”.rozmowy, która jest w centrum tego, co powoduje brak zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Liderzy, którzy pomagają swoim grupom wyeliminować tę lukę, tworzą kultury firmowe o wyższej wydajności. Kiedy pracownicy czują się bezpiecznie i mogą pokazać się takimi, jakimi są, mogą zainwestować więcej siebie w swoją pracę. Chociaż stres zawsze był przyczyną niepokoju operacyjnego, następująca po nim pandemia podniosła stawkę o wiele wyżej. Zaostrzyła obawy wykraczające daleko poza sferę zdrowotną – rzeczywistość, która może mieć poważne konsekwencje dla poszczególnych firm i całych branż.”

Oryginalny post

Rebecca Barnabi

Zdjęcie autorstwa Elisy Ventur na Unsplash

(Visited 18 times, 1 visits today)
Close