Artykuł napisany przez 10:22 pm Bieganie, Ćwiczenia

Altra Lone Peak 7 Review

Altra Lone Peak 7 Wprowadzenie

Altra Lone Peak 7.0 to najnowsza wersja flagowego buta trailowego firmy Altra. LP7 wracają do wcześniejszych wersji buta z bardziej pojemną cholewką, prawdziwym kształtem stopy, którego brakowało w nowszych wersjach.

Model ten zachowuje niską wagę, która była trendem Lone Peak w ostatnim czasie, w porównaniu do niektórych cięższych wersji, które nosiłem (LP3 i LP4).

Największym problemem, jaki mam z Altra Lone Peak 7.0 jest cena. Cena 150$ nie jest wygórowana w porównaniu z innymi podobnymi butami na rynku, ale Altry kiedyś wyróżniały się świetną ceną za jakość.

W ciągu ostatnich kilku lat, Altras wydaje się stale zwiększać cenę. Nie czuję, że LP7 są przesadnie drogie, ale nie czuję też, że są to buty, które były 10+ lat temu.

Altra Lone Peak 7 – wrażenia

Zaraz po wyjęciu z pudełka byłem pewien, że polubię Altra Lone Peak 7.0. Były całkiem wygodne od pierwszego założenia na stopy i niemal natychmiast zauważyłem, że nie były tak ciasne jak ostatnie wersje Lone Peaków. To był bardzo mile widziany powrót do OG Altra dni toe box w kształcie stopy, a moje stopy były bardzo zadowolone z tej zmiany.

Jak wspomniano wcześniej w tej recenzji, LP7s są świetną opcją dla prawie każdego warunku szlaku. Na bardziej płaskich, mniej technicznych i łatwiejszych do przebiegnięcia szlakach LP7 są wystarczająco lekkie, aby wyjść na zewnątrz i szybko biegać/ścigać się. Na bardziej technicznych szlakach jest wystarczająco dużo amortyzacji, aby chronić stopy, a wypustki są wystarczająco agresywne, aby dać Ci pewność trakcji podczas bombardowania w dół wzgórza.

Altra Lone Peak 7.0s to także dobre rozwiązanie na różne nawierzchnie, w tym na chodniki. Więc na wyścig, gdzie jest trochę płaskiego i szybkiego, trochę bardziej technicznych obszarów i kilka mil na drodze, LP7s będą dobrze działać od początku do końca.

Czy są inne dostępne opcje, które mogłyby być lepsze na płaskie i szybkie trasy? A lepsze opcje na bardziej techniczne szlaki? Zdecydowanie. Ale dla buta, który może zrobić to wszystko, od krótkich i szybkich do górskiego ultra, LP7 klei wszystkie pola.

Altra Lone Peak 7 Protection

Altra Lone Peak 7.0 oferuje odpowiednią ochronę dla użytkownika, ale jeśli ochrona stóp jest twoim głównym zmartwieniem, mogą nie zmierzyć się. Połączenie sztywnej podeszwy zewnętrznej i pianki środkowej Altra Ego zapewnia miły bufor między stopą a podłożem. Podczas gdy zdecydowanie możesz nadal odczuwać teren, po którym biegniesz, kamienie, patyki i inne zanieczyszczenia szlaku nie powinny sprawiać Ci problemów podczas biegu.

LP7 mają lekką osłonę palców, która zapewnia lekki bufor, gdy przypadkowo kopniesz kamień lub korzeń na szlaku. Jednak nie jest to wystarczająca ochrona, aby zamortyzować uderzenie, więc musisz być pewny, że podnosisz stopy!

Trwałość Altra Lone Peak 7

Altra Lone Peak 7.0s naprawdę trzymają się całkiem dobrze. Nie uprawiam jednak bushwhackingu i nie jestem do końca pewien, czy oddychająca cholewka utrzymałaby się tak dobrze, gdyby zaczepiła się o kijki i krzewy podczas schodzenia ze szlaku. Ale na stosunkowo otwartym szlaku nie mam wątpliwości, że te buty wytrzymają wiele setek kilometrów.

Jeśli chodzi o wytrzymałość na długim dystansie, byłoby mi bardzo wygodnie w LP7s na 50k i spodziewałbym się, że wytrzymają do 50M również. W zależności od warunków na szlaku i Twoich indywidualnych preferencji co do ilości amortyzacji w bucie, mogą one być absolutnie realną opcją również dla dłuższych ultra.

Altra Lone Peak 7 Responsywność i szybkość

Jeśli chcesz iść szybko, możesz iść szybko w Altra Lone Peak 7.0s. Te buty są lekkie i dobrze reagują na szlaki, gdy otwarcie przepustnicy jest opcją.

Mimo że LP7 są lekkie, mają więcej niż wystarczająco dużo bieżnika, aby być pewnym swojej zdolności do odpychania się i przyspieszania na błotnistych lub śliskich szlakach. Gdy celem jest prędkość, pewność trzymania się podłoża jest kluczowa i będziesz ją miał nosząc LP7.

Altra Lone Peak 7 Komfort i dopasowanie

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do komfortu i dopasowania Altra Lone Peak 7.0s. Toe box w kształcie stopy jest z tyłu, ale ogólne dopasowanie buta jest w sam raz. Toe box ma miejsce, mid-foot jest przytulny, a heel cup jest wygodny, ale utrzymuje stopę w miejscu.

Szczerze mówiąc, dopasowanie tego buta jest tak bliskie ideału, jak w przypadku każdego buta na szlak, który kiedykolwiek nosiłem.

Altra Lone Peak 7 Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, nie jestem pewien, czy nie mógłbym być bardziej zadowolony z Altra Lone Peak 7.0s. Spełniają one wszystkie wymagania stawiane butom trailowym: są wygodne, mają dobrą przyczepność, nie są zbyt ciężkie, oddychające i trwałe.

Minęło kilka modeli, odkąd Lone Peak był na szczycie mojej rotacji butów trailowych, ale LP7s są absolutnie moim nowym butem trailowym.

Przez ostatnie kilka lat miałem problemy z Altrami, ale ten but jest tak dobry, jak wszystkie Altry, które kiedykolwiek nosiłem. Jestem przekonany, że będę z radością biegał w moich LP7s przez wiele setek kilometrów!

(Visited 64 times, 1 visits today)
Close